Zdroj Sencor SDV 7102

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jan.stangler@seznam.cz

#61 Příspěvek od jan.stangler@seznam.cz »

Já ten zdroj z toho DVD mám taky... na výstupu 12V je 15V,.,. možná pøi zatížení by se to mohlo zmìnit... nemáte nìkdo tušení, kolik amper ten zdroj dokáže dat???

MiloPs3

#62 Příspěvek od MiloPs3 »

Kdyby nekdo chtel tak mam 2 tydle zdroje (obrazek pouzit z 1 stranky) k mani,za cenu postovnyho, nevim jestli sou funkcni,na pohled nic cmoudliho neni, na 1 vymenenej kondik 10v 1000uF,muzu jednotlive vyfotit a poslat, kdyby byl zajem, kontakt : milops3*zavinac*seznam.cz

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#63 Příspěvek od ok1xgi »

Kdyby bylo nejhur, tak tady ten zdroj mam. Je sice z 5202, ale myslim ze je stejnej.
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Milops3

#64 Příspěvek od Milops3 »

MiloPs3 píše:Kdyby nekdo chtel tak mam 2 tydle zdroje (obrazek pouzit z 1 stranky) k mani,za cenu postovnyho, nevim jestli sou funkcni,na pohled nic cmoudliho neni, na 1 vymenenej kondik 10v 1000uF,muzu jednotlive vyfotit a poslat, kdyby byl zajem, kontakt : milops3*zavinac*seznam.cz
UZ NEJSOU, PRODANY !

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#65 Příspěvek od petr1991 »

Prosim vas, nemate niekto schemu zdroja? L1 je 1mH? A este neviem aky je presne typ ten IO TNY. Je vystreleny. Dakujem.
Piste bud sem alebo SS alebo e-mail: peter.bakica@zoznam.sk.

Uživatelský avatar
lubos3362
Příspěvky: 13
Registrován: 19 bře 2007, 01:00

#66 Příspěvek od lubos3362 »

Zdroj sa dá rozchodiť aj bez tlmivky, pokiaľ horí je problém niekde inde, ak je tam viac tlmivka je ok.

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#67 Příspěvek od petr1991 »

Praveze bez tej tlmyvky mi to buchlo - postupoval som nasledovne: Na DVD svietila dioda ST-by ale nereagovalo. Docital som sa ze to mozu robit elyty v zdroji - tak som ich niekolko vymenil v sekundarnej casti zdroja - a naozaj - DVD sa rozbehlo. Ale zdroj moc piskal, v primari som tie dva elyty 22uF/400V NEmenil tak som sa rozhodol nahradit ich. Nemal som 22uF tak som tam hodil nejaky 100uF/400V ale len jeden - este pred cievku hned za usmernovac. Zapojim to do siete - a BUM. Cievka a IO v dyme. Tak poprosim keby niekto vedel aky presne je ten IO TNY... a ta cievka tak nech mi da vedet. Ale lepsia by bola predsa len schema.

Uživatelský avatar
lubos3362
Příspěvky: 13
Registrován: 19 bře 2007, 01:00

#68 Příspěvek od lubos3362 »

Popis závady svedči o skrate na sekundári, odskúšaj jednotlivé vetvy s napojením náhradnej zátaže, prípadne celý zdroj s napojením náhradnej zátaže na 5V vetvu, ak to vyhorelo ako hovoríš môže byť problém v opto.

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#69 Příspěvek od petr1991 »

nie, nie asi si ma celkom nepochopil. Pisem, ze zdroj FUNGOVAL ale po vymene toho kondu v primari to strelilo. IO a cievka vystrelene.

Uživatelský avatar
CBR1000F
Příspěvky: 10
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od CBR1000F »

Zdárec bastlíři!
Mám přesně tento typ Sencora a jak čtu, mám i stejnou závadu! Po delší době připojim tento přehrávač do zásuvky a následuje zapraskání a pár dýmovejch efektů z boku. Tak jej rezeberu a jak na první pohled vidím: šlus pojistka, paraelní L1 a R1 zahořelyý k neidentifikování, elit C3 (asi - na dezce již nečitelné po zničení kondenzátoru) 22MF vyteklý s upálenou plus nohou (pravděpodobně původce problému) a U1 - TNY264 rozstřelený. Klasický průraz na primeru, to je pochopitelný. Zarážející pro mě je, že mám i napálený 100 Ohmový R5, který je v serii s D5 a dál na RC člen R4 s C3 k plusu. Od R5 dál je po proměření vše OK. Zato na R5 jsem naměřil pouze 74 Ohmů a pokud dobře čtu zbarvení hnědá-černá-hnědá-zlatá, tak má mít 100 Ohmů +/- 5%). Diodovej můstek je samo také v poho. Tady je link pro katalogový list toho U1 TNY264 http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... NY268P.pdf

Zapojení primeru je v podstatě stejné. Všechny díly mám už připravené k objednání, jen nemohu nikde sehnat tu cívku L1. Tak prosím o pomoc. Nemám možnost ani ji z čehokoliv jiného vytáhnout. Klidně a ještě raději uvítám a ocením i celý zdroj z jiného vraku. Pokud nebude L1, hodím celý přehrávač do popelnice a po večerech se budu koukat bez nervů do kamen :D :D
Naposledy upravil(a) CBR1000F dne 31 srp 2009, 21:46, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
CBR1000F
Příspěvky: 10
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od CBR1000F »

petr1991 píše:Prosim vas, nemate niekto schemu zdroja? L1 je 1mH? A este neviem aky je presne typ ten IO TNY. Je vystreleny. Dakujem.
Piste bud sem alebo SS alebo e-mail: peter.bakica@zoznam.sk.
U1 je TNY264 http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... NY268P.pdf

Uživatelský avatar
oco
Příspěvky: 18
Registrován: 07 úno 2009, 01:00

#72 Příspěvek od oco »

Čaute.Ja som tu pred časom písal že mám taký istý problém zo zdrojom ako všetci tu.Teraz po dlhšej odmlke som sa pokúsil ten zdroj dať do poriadku.Zatial neúspešne.Moja otázka je že či ak je chyba za sekundárom môže sa to prejaviť na vstupnej strane trafa?Lebo mne to pripadá na vadné trafo ale to tu každý odmieta že by to odišlo.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#73 Příspěvek od stevo59 »

petr1991 píše:Ale zdroj moc piskal, v primari som tie dva elyty 22uF/400V NEmenil tak som sa rozhodol nahradit ich. Nemal som 22uF tak som tam hodil nejaky 100uF/400V ale len jeden - este pred cievku hned za usmernovac.
Máš ponaučenie nerobiť takýto tuning. Ty si tam dal 2.5 x vyššiu kapacitu a nie každému sp. zdroju sa to páči.
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
oco
Příspěvky: 18
Registrován: 07 úno 2009, 01:00

#74 Příspěvek od oco »

Tak dnes som to trafo celé odvinul a nič som nenašiel takže som to celé pracne zase navinul naspäť. Vyzerá to že bude asi vadný TNY.Kúpim nový a dám vedieť čo som poriešil.

Uživatelský avatar
oco
Příspěvky: 18
Registrován: 07 úno 2009, 01:00

#75 Příspěvek od oco »

Tak som vymenil TNY268, cievku L1 a rezistor R1.Zdroj nabehol ale ešte tam niečo bude.Pretože počuť ako pulzuje a kolíšu mi napätia na výstupoch všetky.Takže ešte sa pokúsim skontrolovať celý sekundár.Chcel by som vedieť na jednom konektore je -24V, GND, F+ a F-. Čo je to F+ a F-.Čo tam mám namerať?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “