Proč mi svítí myš, když nemá......?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#16 Příspěvek od czatlantis »

:-D jo to už se na něj svádí i věci, který dělá vyplej počítač? :lol:

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#17 Příspěvek od Jimmi2 »

Někteří jste tedy fakt ftipálkové, ale optických myší jsem měl už několik a tohle je první kombinace, která to dělá. Fakt jsem to ještě nikdy neviděl. U různých kompů, u různých myší. Proč by se ausgerechnet s tímto PC měla najednou bát......? :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od robo »

A nebo si koupit mys co sviti leserem. Mam bezdratovou mys i s klavkou. Puvodni mys s kablikem svitila taky. Pak jsem mel set a ta mrcha svitila taky, min, ale svitila. A nestacil jsem nabijet baterky. Ted mam dalsi set, jiny vyrobce, a tam uz neni videt nic. Ani pri pohybu. A baterky jsem nanabijel uz hooodne dlouho. A pocitam ze takovou mysku koupis i s ocaskem.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Kup ji raději tu baterku nebo malou svítilnu :lol:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Všetky staré optické myši svietia, keď sú pod napätím, t.j. po zapnutí počítača sa ihneď rozsvietia. Novšie myši sú už inteligentnejšie, a svietia len vtedy, keď sa od nich niečo chce. Po zapnutí PC nesvietia, rozsvietia sa až keď sa zavedie windowsovský ovládač pre myš (po nabehnutí win.). Treba ale brať na vedomie, že aj keď nesvieti ale je napájaná, tak sa jej skracuje životnosť.

Keď máš základnú dosku GIGABYTE, tak to bez letovania nevypneš, je to ich vlastnosť, že je to napevno na +5VSB. Na iných doskách je hneď pri zásuvke na klávesnicu jumper, označený napríklad ako KBPWR alebo PS-ON. Stačí prehodiť, a napájanie nepôjde z +5VSB ale z +5V. Ešte som sa nestretol s tým, že by toto napájanie išlo vypnúť z BIOSu.

Z ekonomického hľadiska je najlepšie mať predlžovačku s vypínačom, a tým vypínať celé PC, aj s monitorom, reprákmi, tlačiarňou, káblovým modemom... Ako to mám ja :D . Keď sa k tomu nastaví v BIOSe "State after power fail" na ON, tak už vážne nieje čo riešiť... 8-)

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#21 Příspěvek od Jimmi2 »

Dík, konečně věcná rada :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“