Ušetřili za revizáka

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Ušetřili za revizáka

#1 Příspěvek od Crifodo »

http://domaci.ihned.cz/c1-39148050-z-ru ... idici-vezi

v Kocourkově už chvílema půjde o život...

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od MirrA1 »

Ty si myslíš, že pokaždé když se něco stane, tak se na to nutně dá a musí přijít dopředu?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Jasně že ne, zemětřesení a pád komety a pojistná "událost" typu hořící skládka odpadků se dá blbě předvídat. Ale zahoření kabelů je z 99.23% kvůli nedostatečnému dimenzování, přetěžování, jištění, větrání. To se dopředu zjistit dá resp. k tomu vůbec nemá dojít a na takovém pracovišti tím spíš. Předpokládám že v suterénu ŘLP není autolakovna.
Na takovém pracovišti jako je ŘLP na hlavním letišti země bych čekal nějaké takovéhle kabely http://www.odbornecasopisy.cz/index.php ... ment=23805 , jestli tam z té akumulátorovny něco cpalo takový proud a tak dlouho, že to museli 5h větrat, bylo tam něco hodně blbě.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#4 Příspěvek od MirrA1 »

No, dělat závěry a někoho soudit jen podle nějakýho článku z novinek mi příjde při nejmenším dost trapný...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Odkaz je na web HN, jinak zpráva je na i webu ČRo, ČTK a tak vůbec, jestli ti Novinky (mně taky) někdy zavánějí nekvalitní žurnalistikou. V téhle agenturní zprávě je myslím prostor pro vrtění psem minimálně. Vyjádřil jsem svůj názor na dotyčnou událost i to že ji vidím v jistém kontextu, ty jsi vyjádřil svůj názor. To je snad OK, ne?
Pokud se nejednalo o živelnou katastrofu nebo kvalifikovaný terorismus, tak podle mě není pro takové selhání a ohrožení pardon, ať je chyba lidí nebo materiálu (takže zase lidí). I když v téhle chvíli není známo, jestli za to může Franta a Lojza kladení kabelů s.r.o. nebo Vrtání a bourání Vonásek. I při živelné katastrofě by ale neměly halogenfree kabely takhle zadýmit.
Ne že by se ve výsledku něco změnilo, i když budu před(sluš)ně čekat na výslednou zprávu, že za to nikdo nemohl a viník neznámý, asi jako u požáru Výstaviště.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Nikdo z nás u toho nebyl, nemůžeme dělat chytrý závěry. Každej druhej to podá tak aby mu to co nelépe vyhovovalo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

Výstaviště snad zapálila nějaká hosteska,co hodila utěrky na vařič,jestli si dobře vzpomínám?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

mi-ro: na závěry je moc brzo. Jde o to, aby závěrem nebylo uklizení pod koberec. Jako po zaplavení metra. Výpadek v řízení provozu mezinárodního letiště je dost velký průser na to, aby se člověk o okolnosti zajímal i jako laik, když už z médií nevypadne v přijatelné době nic o podrobných příčinách maléru. Těch průserů je v posledních letech nějak moc a viníci se nějak nedohledávají. Záplavy, most ve Studénce, tunel na Strahově, Karlův most, arbitráže, Pitr, tunel v Jablunově, to výstaviště, průsery v armádě, nějak si nepamatuju že by pokaždé následoval soud a byli známí viníci. Představ si ten fofr, kdyby kabely ve věži ŘLP hořely během přistávání letadla se státní delegací jisté země a na parkovišti před Ruzyní by se den předem vyskytovaly osoby z jiné jisté země :twisted:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Já vůbec nezpochybňuju vážnost situace, to že hořely kabely v řídící věži na letišti je určitě ohromnej průser kterej ohrozil životy lidí. Chci jen znovu opakovat to co jsem tady už kdysi napsal a potvruje mi to drtivá většina lidí že policie stojí za ho.no, účelově podává zkreslený výsledky šetření a jejich závěry jen aby vypadala před veřejností jako superman a tím by si zasloužili vyšší platy (viz několik kauz v TV, mj i ty který jsi popsal). V naší republice spravedlost umřela. NEVĚŘÍM UŽ NIKOMU!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#10 Příspěvek od jardajar »

Řízení letového provozu má na starosti hlavně budova řlp v Jenči, takže výpadek zase tak fatální důsledky neměl. Dispečeři na věži měli naštěstí dost času letadla v jejich kompetenci předat tam... Teda když beru bezpečnost, finančně to asi fatální je.
Hlavně kdo ví co tam hořelo, nemáme dost přesné informace na to, aby se o tom dalo odborně mluvit...

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#11 Příspěvek od Hanizek »

Nechtěl bych teď být v kůži toho projektanta, co to navrhl.

Uživatelský avatar
bubuhuhu
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2009, 01:00

pro šťouraly

#12 Příspěvek od bubuhuhu »

koukám zde jsou samí odborníci, co všechno vědí od stolu. Netroufl bych si napsat něco o projektantovi či revizním technikovi, pokud bych podrobně neznal projekt a nebyl přítomen revizi. Zajímalo by mě, kolik z vás je projektentů a kolik revizáku. Nehledě na to, že firma, která provděla elektromontážní práce na letiši, je povina před předáním provozovateli si k předání vyžádat souhlas organizace státního odborného dozoru nad vyhrazenými technickými zařízeními, což je technická inspekce ČR. Takže na revizi a projektu se rozhodeně nešetřilo. Pro šťouraly odkazuji na vyhlášku ČUBP číslo 20/1979 sb. a navazující legislativu.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#13 Příspěvek od Hanizek »

Já tím nenaznačuju, že to někdo konkrétní podělal. Jde mi o to, že ten člověk kolem toho bude mít třeba nějáké řízení (bude ve stresu), byť je v tom nevinně.
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

buhuhu huhuhu, nikdo nenapadá revizáky, otázka je spíš jestli provozovatel nějakého státního dozora vůbec pověřil. Ta kabeláž nevyhořela jen z Boží vůle. VPD byly možná nějakou dobu bez řízení a dispečeři stressovaní, mohlo se stát ledacos. To, že někde je něco papírově OK, by pozůstalé moc nenakrmilo.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#15 Příspěvek od jardajar »

Tak to že to bylo zrevidované přece neznamená, že není možné, aby to chytlo. (a obráceně) Mohlo třeba chytnout i něco jiného a s novými kabely "bez proudu" to nemusí mít nic společného. Mluvčí toho namluví. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“