Funguje oběhové čerpadlo?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Funguje oběhové čerpadlo?

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Už si připadám trapně ale nevím kde se obrátit, jsem zkoušel to oběhové čerpadlo zapojit na měnič 12/230V 500W a to čerpadlo vydává moc nespecifikovaný zvuk a měnič je potichu ale když tam zapojím na měnič 100W žárovku tak se rozběhne ventilátor který je v měniči a žárovka svítí.
jede to oběhové čerpadlo nebo ne?pokoušel ´jsem na youtube dát nějaké video nebo zvuk nahrané na mobil ale nemohu to tam nevím proč nahrát díky

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

zøejmì má ten mìniè nesinusový výstup, což èerpadlu moc nesvìdèí, jestli se roztoèí nebo ne by mohlo jít zjistit po odšroubování krytky høídele, kterou mají nìkterá èerpadla

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Vogon »

Co třeba ampermetr.
Lichoběžník co dávají některý měniče většinou oběhovým čerpadlům nevadí. Nebo jinak: Máme spoustu zákazníků kterým servisujeme UPSky v kotelnách, vodárnách a podobně. Naprostá většina z nich preferuje nejlevnější modely, které mají právě lichoběžník na výstupu.

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od rudoex »

Zistit ci ide cerpadlo sa da aj trubkov treba prilozik k cerpadlu a uchu a pocujes ci ide.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Nejlepší na tom je že jsme dávali nový kotel z novým čerpadlem , před tím to fungovalo je sice pravda že s rotorem to pěkně cvičilo ale fungovalo to.Tak co mi radíte?díky

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná je to ptákovina, ale nezkoušeli jste někdo trošku vylepšit ten modifikovaný sinus seriovou tlumivkou s motorem čerpadla ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Ale vždyť jsi už žádal o vše pro opravu . Tak odšroubuj ten zaslepovací šroub a podívej se ! A jinak Ti bude fungovat nepřímá metoda , zatopit a až se nahřeje výstupní hrdlo kotle , tak zavři branku a pusť čerpadlo . Za chvilku musí být kotel studený . Jestli máš směšovák , tak ho ručně naplno otevři . Nic jiného nepotřebuješ !

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#8 Příspěvek od PLV »

Jestli nemáš nějaké superčerpadlo, elektronicky řízené a nesvědčí mu pokřivená sinusovka. :lol:
Netřep se mnou!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“