Čím topíte?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Čím topíte?

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Já vím že je tento dotaz mimo mísu ale zkusím se zeptat.Nedávno jsem vyměňoval kotel na tuhá paliva mám viadrus a tam je psané černé uhlí, koks tak jsem koupil černé uhlí jenže každých 14 dní musím vymetat komín protože je to zaneseno jaké máte zkušenost? čím topit kromě dřevem protože ten kotel je jen podle mě na dřevo? jaké máte s tím zkušenosti?díky.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#2 Příspěvek od ivan116 »

Zatial plynom :D :D ,ale vsetko závisí od Ukrajinsko Ruských vzťahov.Pre istotu a zprijemnenie domacej atmosféry si prikurujem drevom v liatinových kachliach.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=

eriko
Příspěvky: 67
Registrován: 03 črc 2009, 02:00
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od eriko »

Kozub, teda drevom.
čím topit kromě dřevem protože ten kotel je jen podle mě na dřevo
A čo brikety? Teda síce aj to je v podstate drevo ...

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od AmarokCZ »

Topíme dřevem v pyrolytickém kotli, mimo sezónu občas ve strém na uhlí ale taky dřevem.
Zanášení je u uhlí podle mě docela běžné, pokud ale budeš v kotli na uhlí topit dřevem, tak se bude hodně zanášet kotel a účinnost bude mizerná.
Jaký typ toho kotle máš? Hercules U24?

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#5 Příspěvek od ivan116 »

nemám osobné skúsenosti,ale čo tak splyňovacie kotle?

Uživatelský avatar
patro16
Příspěvky: 44
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Trenčín - okolie

#6 Příspěvek od patro16 »

ivan116 píše:Zatial plynom :D :D ,ale vsetko závisí od Ukrajinsko Ruských vzťahov.Pre istotu a zprijemnenie domacej atmosféry si prikurujem drevom v liatinových kachliach.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=
rovnako iba ze ine kachle :D

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od AmarokCZ »

ivan116 píše:nemám osobné skúsenosti,ale čo tak splyňovacie kotle?
Zplyňovací=pyrolitický, osobní zkušenost s tímto kotle výborná, jediná nevýhoda je, že se do něj musí pravidelně strkat dřevo ("plynaři" by si asi nezvykli) :)

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Skay »

Bufíkem :D

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#9 Příspěvek od ivan116 »

AmarokCZ píše:
ivan116 píše:nemám osobné skúsenosti,ale čo tak splyňovacie kotle?
Zplyňovací=pyrolitický, osobní zkušenost s tímto kotle výborná, jediná nevýhoda je, že se do něj musí pravidelně strkat dřevo ("plynaři" by si asi nezvykli) :)
A čo tak pelety zo zásobníku?

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#10 Příspěvek od Lukar »

Není uhlí jako uhlí.Švára si nechal přivézt uhlí z Polska - levné - no a vymetal komín každý týden (2 kýble sazí).Tak vsadil na jistotu - známej řidič +jeho známej v uhelném skladu=kvalitní uhlí.Komín čistý a velká výhřevnost.Samozřejmě cena za T skoro trojnásobná

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

nemá někdo informace, jestli někdo na Slovensku oficiálně nebo neoficiálně vyhřívá barák termálním pramenem? to podle mě nemá chybu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Tak to bolo este dobre polske uhlie, u nas sa predava aj horsie:
http://orava.sme.sk/c/5164178/nakupili- ... ehori.html
:lol:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

U nás to máme do polska asi 8km. A hned za hranicemi jsou jejich uhelné sklady. Dovezou to až domů - max2 tuny najednou na dodávce s korbičkou. Všechno s dokladem cenu bych teď kecal - naváželi na podzim. Ale za dopravu jedené fůry chtěli 100Kč takže zařizovat nějakou vlastní dopravu nemělo smysl. Díky tomu že to vozí v podstaě dodávkou najeli přímo až ke sklepu, nic neponičili jak mám zkušenosti s náklaďáky atd.
hoří perfektně. Takže na to nedám dopustit. Ale opravdu je to uhlí z jejich uhelných skladů a ne od nějakých překupníků.
Známý teď uvažuje o automatickém kotli na uhlí - peletky. Má doma rodiče kteří si sami nezatopí a plynem to nezvládá ekonomicky.
http://www.ekokomfort.cz/index.asp?menu=632 jaký na to máte názor? Prý kdyby ekologové hodně blbli tak by přešel na ty peletky.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od kevin_mitnick »

Crifodo píše:nemá někdo informace, jestli někdo na Slovensku oficiálně nebo neoficiálně vyhřívá barák termálním pramenem? to podle mě nemá chybu.
Vzhledem na to, ze termalni horizont zacina nekde v 600 metrech a potrebujes 2 vrty (jednim tam a druhym zpatky), tak takova drobna chyba muze byt cena vrtu (tusim 20 tisic €)...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

já spíš zažil před xxx lety někde u Sládkovičova tuším, že pramen vyvěral samovolně, nějaká sekce byla opatřena armaturou asi 250 mm a ostatní sekce tekly nevyuživaně do slaného rybníka kde to chladlo z asi 70 až na teplotu okolí, takže neformální koupaliště. Ten termální potenciál v některých místech je. Ale asi už dávno využívaný.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“