nastavení laseru

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maxx01
Příspěvky: 4
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Bohumin

nastavení laseru

#1 Příspěvek od maxx01 »

Ahojky lidi potřebuji poradit. Kolega mě donesl DVD 628 HC od fa. BOMANN
:roll: je tam mechanika SHD 2505N od fa. SHINWA.
má to asi rok a začalo mu to špatně číst CD/DVD tak zavolal nějakého sporťáka který mu seřizoval ty 2 trymry na laseru a teď to už nečte vůbec.
Navíte někdo jak to nastavit a nebo kde sehnat novou optiku.
Moc dík.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

To vydrželo rok chodit? Nová snímací jednotka- pokud ji vůbec seženeš bude stát 70% ceny novýho zařízení. Taky se ti může stát že ji tam dáš a nepujde to stejně. Vyřiď majiteli že za těch 1.700,- nebo kolik to stálo si už zahrál až až a jestli chce něco co mu vydrží tak musí přitlačit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Oldradio »

Záruka pro koncového uživatele (fyzickou osobu) je dva roky ze zákona, tak není co řešit. Prostě do servisu a výměna kus za kus, jak je dnes moderní....

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

1. Po cizím zásahu se mu asi vysmějou....
2. U některých věcí je přímo uvedeno v záručáku, že dvouletá záruka se vztahuje na kdeco, ale ne na opotřebitelné díly, jako je žárovka v lustru, olej v převodovce a optický blok... Tam je u některých šuntů uváděno 6 měsíců nebo 1000 provozních hodin...

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

Oldradio píše:Záruka pro koncového uživatele (fyzickou osobu) je dva roky ze zákona, tak není co řešit. Prostě do servisu a výměna kus za kus, jak je dnes moderní....
Vidiet že si to ešte neskusil... tam je tolko všelijakých klučiek na čo sa to vztahuje a čo sa neberie ako záruka...

Uživatelský avatar
ludoderzak
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ludoderzak »

Z vlastnej skúsenosti radím, radšej to nechať tak, ak sa už raz pohlo s trimrami je dosť obtiažne nastaviť ich tak aby zariadenie znovu fungovalo. Ja som kupoval novu optiku do zn. philips a nešlo to, po niekoľkých hodinách som rozbehal aspoň CD. Za cenu optiky sa teraz dá zohnať celý prístroj, tak ako radia aj ostatní.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

Chlapy moc dík za rady.
Zprovoznil jsem CD, DVD nejde vùbec a není to jen v optice ale dlbnou i otáèky motorku. je to šunt.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ked nefunguje optika, tak otacky tiez nemusia byt dobre. Byva tam obycajny 2-drotovy motor, takze rychlost to moze merat jedine cez optiku.

Uživatelský avatar
PIK
Příspěvky: 5
Registrován: 01 úno 2005, 01:00

#9 Příspěvek od PIK »

s trimry zásadně nehýbat - opatrně otevřít přístroj a tyčínkou s lihem vyčístit . obyčejný prach dokáže odklonit paprsek laseru.takto ožívým až 2/3 maším . Ale POZOR PRACUJTE VELMI OPATRNĚ. PIK

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#10 Příspěvek od miromatus »

ked blbne motor dvd ti nepojde ,vymen motor , bud nový alebo na vyskušanie z nejakej starej cd mechaniky ,

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Motor sa da vyskusat - odpojit od riadenia a napajat z 3V zdroja. Ale ked to s CDckom funguje, tak motor nebude zly.

Uživatelský avatar
maxx01
Příspěvky: 4
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Bohumin

#12 Příspěvek od maxx01 »

No motorem to asi může bejt, ono totiž nejelo vůbec nic ani CD a když jsem vložil CD/DVD tak se začal chvilku točit opačně a asi po 3s se roztočil zprávně ale moc pomalu. Někde jsem tady četl že ho mám prohnat napětím tak jsem ho píchnul a reg. zdroj a pustil mu 0 - 5V a najednou začal číst CD ale DVD nečte. Jediné co vím že stěma trymrama už ten jeho kolega točil.
Někde jsem četl že se má nastavit nějakej určenej odpor??? ale to asi bude u každé optiky jinačí.
Jo motorek nemám mám jen s počítaču a tam jsou krokáče takže nic.

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#13 Příspěvek od miromatus »

da sa pouzit z niektorych cd rom z pc motor na výsuv cd

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “