LCD ORAVA LT-551G

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomes
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2004, 02:00

LCD ORAVA LT-551G

#1 Příspěvek od tomes »

Dobrý den kolegové,
mám problém s tímto LCD, je v něm chasiss Vestel 17MB24-1 a lcd je pouze v pohotovostním stavu a nechce nastartovat ani z dálkového ovladače a ani z lokální klávesnice. Pokud vyjmu paměť předvoleb, tak zareaguje na povel zapnutí tím, že se led kontrolka rozsvítí zeleně a dále nic víc. To může ale být tím,že paměť nese informace důležité k provozu.
Mám tedy podezření na tuto paměť předvoleb, nikde jsem nenašel na netu obsah této paměti. Můžete mě někdo v tomto pomoci? Nebo myslíte, že se pletu ve svých úvahách a vada je někde jinde?
Díky za radu nebo pomoc.
Tomes

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

Re: LCD ORAVA LT-551G

#2 Příspěvek od Quatro »

Udělá to aspoň něco, když to zapneš? Cvaknutí relé apod?.

Uživatelský avatar
tomes
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2004, 02:00

#3 Příspěvek od tomes »

Rozsvítí se led zeleně a slabě lupne v reproduktorech dále mrtvý brouk.....

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#4 Příspěvek od Quatro »

Já nevím, ale paměť to asi nebude hledal bych ve zdroji. Jestli dává co má. V nových LCD jsou údaje většinou přímo na desce. Ještě mě napadl invertor.

Uživatelský avatar
tomes
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2004, 02:00

#5 Příspěvek od tomes »

no zdroj je asi v pořádku, má dávat a také dává 12V a 5V, na desce zdroje jsou ale i zároveň umístěny invertory. Vadu tam nejsem schopen zatím nalézt. Takový ty možnosti filtrace a pod. jsem odzkoušel. Máš asi pravdu, že tudy asi vede cesta, jen jak do toho.

Uživatelský avatar
tomes
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2004, 02:00

#6 Příspěvek od tomes »

Tak vada je nalezena. Opravdu je vadná paměť předvoleb, když ji vyndám a počkám cca 1 minutu tak se lcd rozeběhne a rozsvítí se. na displayi jsou ale pochopitelně hlášky. Já neměl před tím odvahu chvíli počkat jestli se nerozsvítí display. Teď bych tedy potřeboval sehnat obsah této paměti. Nemáte jej někdo?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

S prazdnou to nejde?

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#8 Příspěvek od Quatro »

tomes píše:Tak vada je nalezena. Opravdu je vadná paměť předvoleb, když ji vyndám a počkám cca 1 minutu tak se lcd rozeběhne a rozsvítí se. na displayi jsou ale pochopitelně hlášky. Já neměl před tím odvahu chvíli počkat jestli se nerozsvítí display. Teď bych tedy potřeboval sehnat obsah této paměti. Nemáte jej někdo?
Napiš co je to za procesor ono je docela možné, že obsah je v pořádku a je vadný pouze IO. Jednou jsem toto řešil tak, že jsem obsah načetl a nahrál do nového PIC a bylo po problému. Ale než začneš cokoli měnit koukni ještě na krystal.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od texi »

Jaké má označení ?

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#10 Příspěvek od gino »

Dump pamäte na 17MB24-1 skús stiahnuť z http://monitor.net.ru/forum/saturn-lcd- ... 73846.html


Vlákno bylo pročištěno. OT jsem smazal. Killroy

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“