Presso krups xp 7240

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

Presso krups xp 7240

#1 Příspěvek od renda15 »

Vlastním tento pressátor, u kterého došlo po výměně mlýnku k tomu, že presso je slabé, namele to zkrátka málo kávy. Po dalším pídění se po příčině, jsem zjistil, že mlýnky jsou tříděny ve výrobě do skupin podle toho kolik toho za časovou jednotku namelou a k tomu je přiřazena elektronika. Netuší někdo nebo nezabýval se někdo tím, ja k přesvědčit elektroniku, aby mlela déle, neexistuje nějaké servisní menu pro nastavení ? V elektronice je nějaký PIC, možná by s tím něco šlo.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Nechces v tomto pripade oslovit autorizovany servis?

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#3 Příspěvek od renda15 »

cabernet píše:Nechces v tomto pripade oslovit autorizovany servis?
Asi to tak skončí, ale jsou to "odborníci", kteří byli překvapeni z informací, které jsem zjistil nezávisle a jsou popsány výše.

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od PavelN »

kamarád tyto presa opravuje (jedno mám od něj doma) tak se ti pozeptám

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#5 Příspěvek od renda15 »

PavelN píše:kamarád tyto presa opravuje (jedno mám od něj doma) tak se ti pozeptám
Předem děkuji

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

Takže, XP7240 je model se stříbrným jak rámečkem, tak i panelem a má modrý displey (jen jestli jsem se nesekl :D ). U těchto press se dá nastavit délka mletí vstupem do jedné části SM a přenastavuje se většinou po výměně mlýnku (těch je několik verzí, stejně jeko elektronik, rozdělovačů, čerpadel a podobně). Tím postupem, který popíšu se ten čas dá sice změnit, ale při neopatrném nastavení se může stát, že bude kávy v topnici moc (mimochodem - tohle může taky zavinit mletí kávy na nejmenší hrubost), voda se neprotlačí a může někde prostřelit - buď těsněním uzávěru topnice, nebo zpětným ventilem, co je na spodku rozdělovače (což je na nový rozdělovač). Takže - s rozumem a za nic neručím :D .

EDIT: postup jsem raději umázl a poslal přes SZ - nemám zájem, aby se výše uvedené věci stávaly u záruk (přičemž by majitel samozřejmě zapíral, že něco takového dělal) :evil:

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#7 Příspěvek od renda15 »

Takže vyřešeno, chodí to, děkuji všem a hlavně ohryzkovi za ochotu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“