MHB8080

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#31 Příspěvek od mihal »

Ak by stacil dump monitoru.. zdrojak by asi siel generovat vhodnym nastrojom.
Přílohy
PMI80_monitor.rar
(933 bajtů) Staženo 146 x

Uživatelský avatar
Svaradmin
Příspěvky: 65
Registrován: 21 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Svaradmin »

Mihale, děkuju za snahu. Tento výpis ROM už mám a také jsem ho disassembloval, ale není to ono. Nemám čas a taky jsem línej do ručně dočišťovat. Disassembler totiž nerozpoznal úseky dat a cpe instrukce i do míst, kde nemají co dělat. Takže je stejně asi nutné to projít ručně, protože jinak je ten zdroják nepoužitelný. Používal jsem DASM80. Ale přiznám se, že s disassemblováním nemám žádné zkušenosti, a proto si klidně rád nechám poradit. Ale hotovej komentovanej zdoják naservírovanej na podnose, to by bylo žůžo :D Ještě jednou díky.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#33 Příspěvek od mihal »

Tu http://www.cncnet.info/download.php je subor pmi80.zip
V archive je aj nejaka predloha dps, amaterska a je tam aj scan amat.radia 11/84 s popisom monitoru rom, to by mohlo byt hodne uzitocne.
Ked tak nad tym premyslam, zacinam pochybovat, ze vobec existuje asm zdrojak. Monitor sa mohol kludne navrhnut v strojovom kode, kilo kodu neni vela a v tom case to bolo bezne. Naviac si neviem predstavit stroj, na ktorom by bezal asembler a bol by k dispozicii vyvojarom.

Uživatelský avatar
Svaradmin
Příspěvky: 65
Registrován: 21 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Svaradmin »

Díky za tip. Ty amára pochopitelně mám, ale ta deska je zajímavá. Už jsem pánovi napsal, tak uvidíme :)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#35 Příspěvek od Yarda1 »

Koukám, že to tu ještě žije.
Crifodo píše:ty dárcovské desky jsou CNC Tesla Kolín?
Z CNC určitě ne, tam byly konektory 2x62FRB a mezi nimi byl výřez. Možná z programovatelného automatu NS905. Poznalo by se to tak, že na deskách by bylo výkresové číslo začínající pětkou, u plošných spojů nejspíše 5XB a pětimístné číslo.
Servisem kolínských systémů se IMHO zabývá www.iats.cz tam by asi věděli víc.

Onehdy jsem něco hledal a narazil jsem na žlutou krabičku, kde by mohlo být PMI80. Bylo to v zamčené skříni, tak jsem se nemohl přesvědčit. Určitě nikomu nebude chybět a časem se vyhodí až se ta skříň bude vyklízet.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#36 Příspěvek od mihal »

...Určitě nikomu nebude chybět a časem se vyhodí až se ta skříň bude vyklízet...

Pre jedneho odpad - pre druheho poklad, osobne sa radim do skupiny II.

Uživatelský avatar
Svaradmin
Příspěvky: 65
Registrován: 21 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Svaradmin »

Já bych vyl jak šakal u té skříně... :wink:

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#38 Příspěvek od Hop377 »

mal by som mat doma nejake dosly PMI80 a ak sa dobre pamatam aj prirucku k PMI80, cez vikend skusim prehladat archiv a pozriem, ci tam nebude aj komentovany vypis.

Uživatelský avatar
Svaradmin
Příspěvky: 65
Registrován: 21 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Svaradmin »

To by bylo skvělé! Držím palce. A nenaskenoval bys i tu originální příručku?

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#40 Příspěvek od Hop377 »

Tak, hlasim ze som po prehladani archivu nasiel PMI80 aj s priruckou. Je v nej aj komentovany vypis monitoru, teraz este musim zohnat skener a naskenovat.
Přílohy
P1010348.JPG
(43.71 KiB) Staženo 137 x

Uživatelský avatar
Svaradmin
Příspěvky: 65
Registrován: 21 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Svaradmin »

Jéžiš, to je nádhera! Teď držím palce ještě víc. A pamatuj. Na týhle planetě se vyskytuje člověk, kterej ti bezmezně závidí... :D

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#42 Příspěvek od Hop377 »

Ale skenovat budem moct az cez tyzden, len neviem ci sa ta prirucka nerozpadne je len tak biedne lepena a nie zosivana.

Nemas co zavidiet. :D
Přílohy
P1010350.JPG
(58.7 KiB) Staženo 129 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#43 Příspěvek od EKKAR »

Pána Boha, to připomíná otevření stodoly, kde pod hromadou sena prožranýho myšima několik desítek let odpočívá Bugatti Royale v úpravě kabriolet...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Svaradmin
Příspěvky: 65
Registrován: 21 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Svaradmin »

Teď už máš i úhlavního nepřítele :D To je úplně nemorální, aby někdo bezdůvodně držel takový bohatství. To by se mělo trestat. Já bych teda ten tvůj archiv chtěl vidět. Nemáš i TEMS 80-03A ??? Asi se nechceš nějakého PMI zbavit, že ne? Já bych bral i nefunkčí. Všechny součástky mám a jde mi hlavně o desku.

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#45 Příspěvek od Hop377 »

TEMS80 som mal, ale pred niekolkymi rokmi som daroval, co ma dnes ale dost mrzi. :( bol pekny stroj, zostali mi do nej uz len displaje.

edit: skusal som nafotit vypis, ale fotakom to nie je ziadna slava.
Přílohy
P1010351.JPG
(38.41 KiB) Staženo 146 x

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“