Garmin Nüvi 660 a W98

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Garmin Nüvi 660 a W98

#1 Příspěvek od Crifodo »

Nevíte někdo, jestli existuje možnost aktualizovat mapu z PC s W98? ke komunikaci to vyžaduje instalaci pluginu který jsem našel jen ve verzi pro XP/jehoVISTA, dokonce ani ME nebo W2000 to nebere.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na něčem podobným jsem si nedávno taky vylámal zuby, navíc soft byl na DVD, která jak na potvoru v počítači nebyla.

Už je to tak, že na práci stačí WIN98 a na kokotiny + nutnou obsluhu některých zařízení musí být XP.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Bohužel vypadá to tak. Až budu potřebovat něco vytisknout nebo naskenovat, možná budu rád, když se zařízení spokojí s driverem pro XP a nebude vyžadovat 10 GB instalaci jehoVisty...

přitom ten komunikátor s Garminem bude nějakých pár desítek kB kódu, teda doufám.
Všivé poměry.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Aspon ako mass storage ti to funguje?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

samozřejmě, ale žádnou mapu offline nemám a ani nevím jestli si firmware nedělá nějakou strukturu při aktualizaci. Když to jinak nepůjde, tak to donesu k počítadlu s XP na netu. :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Obavam sa, ze to bude asi jedine riesenie. Niekde som cital, z v Linuxe tiez smola. Mass storage funguje, ale tie mapy tam treba instalovat (a este nejako odomykat) tym ich SW, ktory zjavne existuje az pre dve verzie OS nemenovanej firmy.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

Koukněte na www.path.cz nebo na www.poi.cz, je tam v diskusi spousta zajímavých informací a mimo jiné i odkazy na mapy "free", které jsou "odemčené" a stačí je nakopírovat na kartu do adresáře Garmin.

Mapa "celého světa" free se dá nacpat na kartu, má cca 1,7GB, ale není moc podrobná, mapa ČR (Atlas 8 i TOPO 3) mám taky free

Ta komunikace Garmina s PC to je "hnus, velebnosti"...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“