Vrtat zámek? - FAB - HELP ME!

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
OndrasG
Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2010, 01:00

Vrtat zámek? - FAB - HELP ME!

#1 Příspěvek od OndrasG »

HALoo moc prosím o radu. Pozval jsem lidi na chatu na víkend, jenže prarodiče nemůžou najít klíče. Nerad bych tu akci odvolal, protože by měli přijet lidi, které jsem pár let neviděl. Obeznámil jsem rodinu s tím, že zámek vyvrtám. Nevím jesli FABku lze zlomit. Mám ale problém. Nedostanu se venku k elektrice. Půjde FABka vyvrtat aku-vrtačkou? Třeba i s náhradní baterií? Máte s tím někdo zkušenost prosím? Potřebuji poradit co nejrychleji, abych to stihnul do soboty vyřešit. Prosííím

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Sekera vyrieši :twisted:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od mtajovsky »

Asi 2x jsem ji odvrtával. Jestli je to standardní Fabka, tak vrtejte doprostřed toho trojúhelníčku, který je v písmenu 'A'. Začněte s vrtákem 5 mm. Největším nepřítelem jsou ocelové pružinky, které posouvají dvojicemi kolíčků. Ty, jestli se vám podaří odvrtat, tak kolíčky by měly spadnout dolů a odblokovat otočnou část. Popřípadě pokračovat vrtákem 8mm, aby se odvrtala i část kolíčků a zbytek mohl spadnout dolů.

Až bude otočná část odblokována, musíte do zámku strčit něco, čím posunete spojku otočné části a závorníkového mechanismu. Nejlépe klíč stejného profilu, na zoubkách v tuto chvíli už nezáleží. Nebo nějakým drátem. Spojka je až na konci otovoru a je ji potřeba tlakem posunout na doraz. A potom třeba plochým šroubovákem otočit a odemknout.

A nezapomeňte si předem koupit nový zámek. :D

Doufám, že mě nezavřou ...

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#4 Příspěvek od feliz_navidad »

Rovněž jsem fabku již odvrtával, není to žádný problém, až na ten rámus :lol: Lepší než náhradní baterka je ostrý vrták, ale pro jistotu si ty baterky vemte dvě.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od pole »

Neviem ci poznas "zlodejsku technologiu" otvarania FAB zamkou tzv:
bump key

ide o to ze si vyrobis kluc s vypilovanimi min zarezmi a pomocou zakona akcie a reakcie, valceky vo fabke pri udere "kladivkom" naskocia a fabkou mozes otocit....

Lepsie je to vysvetlene v odkazoch alebo googli.
http://www.lockbumping.org/
http://video.google.com/videoplay?docid ... 9300140850#

Mozno pomoze

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#6 Příspěvek od feliz_navidad »

Tak to by musel trošku potrénovat... Navíc pokud má novější fabku, tak je proti tomu odolná.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Yarda1 »

Co takhle vrtačka na ruční pohon? Ale chtělo by to nové, ostré vrtáky.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od proel64 »

Ak je to obycajna FAB-ka,da sa krasne zlomit nastrojom zvanym hasak... :)

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od eljaro »

není problé fabku zlomit spíše je otázka kování je tam bezpečnostní ? nebo normální se šrouky ? pokud se šroubky tak ti stačí odšroubovat dát bokem a nasadit hasák dole na tom uzkém místě a zlomit jde to hravě ! Pak jak zde již bylo posáno šroubováke přizvednout zajištění a nějakým klasickým šperhákem odemnkout !

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#10 Příspěvek od jave »

Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
OndrasG
Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2010, 01:00

ehmm :)

#11 Příspěvek od OndrasG »

Díky všem! začnu tím, že zkusím podle návodu udělat BumpKey (vypadá to jednoduše..nvm jaká je skutečnost) a popř. zlomím FABku
Jenom mám strach, že s tím něco provedu a dveře stejně neoteřu. :-D Je to 28km od města a několikrát to otáčet abych sehnal zámečníka o víkendu by se mi moc nechtělo. :roll:

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Re: ehmm :)

#12 Příspěvek od jave »

OndrasG píše:Díky všem! začnu tím, že zkusím podle návodu udělat BumpKey (vypadá to jednoduše..nvm jaká je skutečnost) a popř. zlomím FABku
Jenom mám strach, že s tím něco provedu a dveře stejně neoteřu. :-D Je to 28km od města a několikrát to otáčet abych sehnal zámečníka o víkendu by se mi moc nechtělo. :roll:
Mas doma jednu starou FABku???
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
OndrasG
Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2010, 01:00

#13 Příspěvek od OndrasG »

ano, měl bych tam mít někde ve sklepě starou FABku.. když ne, tak se dá sehnat :-D

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#14 Příspěvek od jave »

OndrasG píše:ano, měl bych tam mít někde ve sklepě starou FABku.. když ne, tak se dá sehnat :-D
Ja ji ulomil. Dvere v poradku. Kus Fabky z druhe strany jsem tupejsim sroubovakem vyrazil do vnitr. Pak pokus o otevreni sperhakem. Bylo zamceno na 2 zapady. Nakonec takovyto pripravek a OK. Dodatecne jsem to schvalne zkousel i zahnutym dratem a slo to, ale tento pripravek se osvedcil. Viz foto

PS: ZUSTAL TAM TOTIZ SAMOZREJME SROUB CO DRZI VLOZKU A PROTO TAM CELA NESLA STRCIT
Přílohy
CIMG0018.JPG
(153.15 KiB) Staženo 141 x
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#15 Příspěvek od procesor »

Mobiný zámok, super. :wink: Zamkneš, vytiahneš a ideš pa.
Na ten bombig by som nespoliehal, možno po týždňovom praktickom školení, ak ho niekto dáva :lol: .
Keby som bol výrobca bezpečnostných dverí a zámkou, tiež s tým straším ľud.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“