Chlorid, chemie - kde kupovat ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Chlorid, chemie - kde kupovat ?

#1 Příspěvek od drabek06 »

Už minulej rok jsem si všiml že GM neposílá poštou chemický přípravky a měl sem radost že GES nešel j jejich stopách. Dneska sem házel v GESu věci do košíku a chtěl sem i chlorid a už tam byl ten znak že to taky neposílaj poštou. Ani čístící kapalinu na audio/video a ani blbej Positiv na výrobu DPS. Ale je zajímavý že granulovanej chlorid poštou pošlou. Jsem celkem v koncích páč se mě nechce kvůli chemickejm přípravkům plácat další poštovný u jinýho obchodu. Fakt nechápu oč jim jde. Nedivil bych se když by v tom měla prsty evropská unie :roll:

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#2 Příspěvek od feliz_navidad »

Proč si v drogerii nekoupíš HCL a H2O2?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Protože chci leptat chloridem, ale jen o něj tu nejde. Positiv si v drogérce koupim asi těžko . . .

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od eljaro »

jsou i jiní prodejci ! a pak já leptám už léta "nitropersulfátem" takový bílí krystalický prášek a rozpoští se to ve vodě , na rozdíl o chloridu se u toho člověk nezamatlá ! cenově to vyjde na stejno ! Jo ještě tan chlorid je stejně z http://www.elchemco.cz/main.htm a ti posíláj snad cokoliv ?

PS:omluvte pravopis dík

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

OK, tady jde ale o to že to budu muset objednávat extra a budu platit další poštovný . . .

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od eljaro »

Jo těžký život nechci dělat reklamu ale v www.tme.cz takové problémy nemá a beru tam skoro vše ,z ges či gm velmi sporadicky a to z oběma mám dobré vztahy ! Do gm jsem si posílal objednávky na prodejnu a pak si odpoledne proto jen zajel u pokladny zaplatíl a šel ,ale vše se mnění !

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od kevin_mitnick »

H2O2 uz neposilaji ani neprodavaji protoze "boj proti terorizmu"...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Peroxid 30% jde při troše štěstí koupit v lékárně. Když to selže v lékárně, pak obyčejná drogerie. Musí to být ale taková ta klasická drogerie (barvy, laky, fermeže). Ty navoněné co je jich tady plno, ty z tohohle sortimentu nic nemají.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od drabek06 »

Co se týče toho TME tak je občas dobrý, taky z něj objednávám, ale jsou věci který nemaj nebo danou věc neprodávaj po jednom kuse :?

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#10 Příspěvek od kbulda »

feliz_navidad píše:Proč si v drogerii nekoupíš HCL a H2O2?
Obojí se dá bez problému koupit v OBI

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Re: Chlorid, chemie - kde kupovat ?

#11 Příspěvek od Killroy »

drabek06 píše:Už minulej rok jsem si všiml že GM neposílá poštou chemický přípravky a měl sem radost že GES nešel v jejich stopách. Fakt nechápu oč jim jde. Nedivil bych se když by v tom měla prsty evropská unie :roll:
Moc jsi se nespletl a bohužel je tomu tak. Svůj lví podíl na tom má i Česká pošta, její nové EU předpisy o přepravě chemikálii a postihy za jejich porušení. Pokud je TME ještě nerespektuje (zatím), je otázkou, kdy na ně dojde. Přeprava vybraných chemických produktů bude pouze v režii specializovaných spedičních společností - potom ale těch 10dkg leptadla nezaplatíš. Proto ten osobní odběr. Takže zase hurá do Evropy, anebo spíš do.. (_!_)

Killroy

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Pošta má minimálně 15 let v předpisech, že nelze poslat hořlaviny a chemikálie. Proto se používala dráha, která tohle dělala... bohužel tahle služba je zrušena.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od eljaro »

tme vozí generalparcel a gesu ppl a pošta ať si v.... o.. ! Ale čert nám byl tu unii dlužen ! tme spoustu věcí neposílá po kusech ,ale od jejich obchoďáků vím že i tak je na centrále docela šrumec ! Objednávka kteráse ten den uzavře se i expeduje ! konec konců ten náš trh potřeboval žraloka aby se ty kapříci trochu dali do pohybu !

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

A TME má být ten žralok ? :lol:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Killroy »

Sendyx píše:A TME má být ten žralok ? :lol:
:lol: :lol: Co já vím, tak už jim taky dochází dech (a hlavně peníze)

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“