Problém s Orange internet

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

Problém s Orange internet

#1 Příspěvek od makino »

Zdravím, potreboval by som poradiť s problémom s Orange internet. Na modem Huawei E 960 sú napojené káblami dva PC , Wifi je vypnuté a pri kontrole s iným wifi zariadením nie je dostupná žiadna sieť. Problém je v tom že je obmedzené množstvo prenesených dát na 2000Mb a ostatné je spoplatnené zvýšeným tarifom. Bežne sa účty pohybovali okolo 30- 40 eur ale za posledné dva mesiace je to okolo 150-180 eur. Chcem sa spýtať či je možné napojiť sa niekomu cudziemu na modem cez GSM pripojenie alebo nejakým iným spôsobom. Na PC sa skoro nič nesťahuje , občas pár foto, za to by nemohli byť také účty. Operátor Orange vie ukázať na podrobnom výpise len množstvo prenesených dát a čas, je možné že mi účtujú oni ako sa im chce? Má niekto podobné skúsenosti?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

Srovnej si sve data s tim od operatora a uvidis.Jinak tento limit je na den?Pokud na delsi dobu je to na nic.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Mas tam asi zavirene windows.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#4 Příspěvek od makino »

Limit je na mesiac a viem že je to na nič ale pred 1.75 rokom nebola iná možnosť pripojenia len toto - je to na dedine, viazanosť na 2 roky. O tri mesiace s nimi končím. Ten vírus , to ma nenapadlo preverím to.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#5 Příspěvek od MaTTo »

Bohuzial orange nema na ten internet nejaky normalny vypis prenesenych dat, ale to ze by si uctovali viac ako bolo realne prenesene si myslim aj ja nakolko 1,5 tyzdna som mal ten ich internet pozicany z firmy a preniesol som podla meraca priamo v ich aplikacii cca. 1300 MB dat , ale uctovanych na fakture bolo cez 4 giga --- tak teda neviem budto ta Orange aplikacia na meranie dat pise blbosti alebo si orange uctuje co chce ... bohuzial to nieje mozne overit
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Burajko »

Orange = podvodnici. :roll:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Vogon »

Doporučuji restartnout oba PC ať se vynuluje počitadlo paketu a trebas v noci kdy neni na PC zadna sitova aktivita sledovat na karte pripojeni k mistni siti - stav aktivitu.
Pokud ti bude skakat pocitadlo odslanych paketu i kdyz nemas otevreny okno prohlizece je mozne ze mas v PC nejakeho cerva.
Doporucuju povypinat vsechny programy voip, im a podobny.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Dost by ma zaujimalo, ako to pocitanie dat na strane providera funguje - a hlavne preco k nemu zakaznik nema pristup. Zakaznik ma pristup spravidla k nejakemu inemu pocitadlu, kde je napisane, ze je to len informativne. Napr. u T-Comu pri ADSL pripojeni to za jeden den napocita kludne aj 25 hodin (rekord bol tusim 28 :D ), tak si nerobim iluzie o presnosti...

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#9 Příspěvek od MaTTo »

Na strane providerov to zasadne funguje tak ze napocitaju viac ako realne sa vyuzilo , ved kde by nasi chudacikovia operatori dnes bez kradnutia dosli ? To by nemohli davat hocikomu kdo zavola do radia alebo posle SMS Volvo ze , ved jasne te tohoto to financuju lebo ja darmo stiahnem na PCku 45MB subor tak oni si zauctuju 60MB a nikdo to nikdy nepreukaze ako to bolo lebo jednoducho ked operator nechce tak sa nic diat nebude ...
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Idealne je si vziat neobmedzeny net pokial je moznost a moze byt kazdemu salam kolko dat ste stiahli...

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#11 Příspěvek od MaTTo »

noo budto pomale a nie 100% funkcne a stabilne O2 Edge , alebo lepsi net no datovo obmedzeny za strasne peniaze , ale s O2 EDGE som v lete preniesol za mesiac cca. 16 giga dat hh, pohodicka - inet radio bezalo stale, chatovanie , maily , youtube ... sice to slo pomaly ale dalo sa ten 1,5giga dat sa zo stastim podarilo preniest ajked niekedy ta rychlost drzala tych 24-26KB/s ... malokedy ale slo to
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#12 Příspěvek od vicious »

ešte povedz že platíš za ten Orinďž 900,- mesačne...my sme mali tiež toto a vždy v pohode sme sa zmestili do limitu, vírus som nemal na PC

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“