Sencor SHC-XD130 - domáce kino - zháňam schému

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

Sencor SHC-XD130 - domáce kino - zháňam schému

#1 Příspěvek od jogo »

Zdravím,
nemá niekto schému na domáce kino Sencor SHC-XD130?
Ďakujem.

A ešte prosím o presun do: Sháňka po návodech a manuálech
omylom som to dal do sekcie dvd..
Taktiež ďakujem.
Naposledy upravil(a) jogo dne 07 úno 2010, 11:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Možno by bolo lepšie,keby si prezradil,čo s ním je :roll:

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od jogo »

Pôvodná závada bola, že svietilo iba modré podsvietenie gombíka, nereagovalo nič, display nesvietil.

Kondenzátor EC6 mierne vydutý, na ňom asi 4.95V ale keďže ako hlavná príčina sa mi nezdal,
demontoval som mechaniku a vf diel a na povytiahnutom ploš. som prezeraním a meraním skúšal nájsť nejaký záchytný bod. Nič podozrivé som nevidel.

Následne som odpojil pásikový prívod od predného panela, a s priebežným meraním a prezeraním sa snažil viac zorientovať v zapojení. V tej chvíli ustal hluk okolo mňa, ktorý medzitým vznikol, a ja som započul cyklovanie zdroja, ktoré pred týmto nebolo.

Meral som teda čo som zvážil, priložením mer. hrotu na IC2 (TL431?) sa cyklovanie výrazne spomalilo a za 2? 3? sekundy sa zablyslo kdesi pri poistke (v zornom poli som zaregistroval) cyklovanie zmizlo, a vyzerá tam byť niečo ďaľšie...

Pýtal si sa, takže takto som si prilepšil...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

tak si to dovrzzal..... kondiky na takom niecom sa meraju alebo rovno menia. Velmi dobry napad zasahovat do rehulacnej smycky.... NApatie sa mohlo dvihnut a spalit co sa dalo. Zdroj je predpokladam s UC3842 alebo podobny...

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

Vidím,že zdroju si už pomohol.Pošli foto zdroja,možno s tým niečo ešte urobíme.Ináč stačilo len vymeniť ten nadutý kond.,je to častá závada týchto zdrojov,určite tam neni použity i.o.3842 ale i.o.rady vip,tvy..atď.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#6 Příspěvek od jogo »

Tým kondíkom som sa zaoberal, ako to len s nevypájkovaným kondíkom ide, len som ho nevymenil, takže uvidím, až z problému nejako vycúvam.

Foto som ešte nevkladal, mám teraz požičaný 5M fotoaparát a fotky sa vkladajú podstatne menšie, ako to riešite?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ked bol nafuknuty, tak si ho mal hned vymenit a nevymyslat.

Fotky sa pred vkladanim zmensuju nejakym programom.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od jogo »

Že sa to nejako orezáva som myslel, ale nič okolo toho neviem, dá sa to bežným prehliadačom? Alebo je nejaký free program na to?

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#9 Příspěvek od freediver »


Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#10 Příspěvek od jogo »

Až teraz som sem prišiel, ďakujem :)
A ešte jeden dôvod na úsmev - po obede som to poctivo ohmicky premeral - nič som nenašiel. Zapojil do siete, aby som meral pod napätím - a ono to šlo!! - samozrejme s pôvodnou "modrosvietiacou" závadou.
Čo to malo predtým znamenať, neviem - asi na to malo vplyv že som to robil po 24:00 :lol:
Či sa to rozcyklovalo z dôvodu že som to mal vtedy dlhšie spustené, teraz som už radšej neskúšal. To zaiskrenie je mi tiež zatiaľ záhadou..

Odporúčaný kondík som teda radšej vymenil, nič sa nezmenilo - žiaľ.. (je to ten čierny 470u - za sivým na obrázku)
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=

Skontrolujem to ešte podľa schémy zdroja z toho vlákna

Má niekto skúsenosť, či sa display rozsvieti pri demontovanej mechanike a vf jednotke? a to zapnutím sieť. vypínačom? Alebo to treba vždy zapnúť s DO?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#11 Příspěvek od mirosne »

Áno display sa rozsvieti,netreba ho zapnúť z D.O.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#12 Příspěvek od jogo »

Vďaka za doterajšiu pomoc,
po dlhšej dobe sa k tomu vraciam,
odporučené linky prišli veľmi vhod,
aj keď prejav závady na mojom je iný, ako sa tam píše, zameral som som sa hneď na tranzistor Q7 (BR8550) pre -12V a vyplatilo sa. Na skúšku som ho nahradil s B764.

Radosť však netrvala dlho. Po zapnutí sa síce -11,5V za ním objavilo, no prejav závady sa nezmenil.
Teraz -22V mám,
-11,5V tiež,
na C193 25V
na C234 4.95V
na C230 12,95V
na C192 25,1V
na pine V12 na konektori k vf dielu je 1,2V (zrejme má byť 12?V)
veľký procesor už po krátkej prevádzke hreje odhadom na cca 40? stupňov.

Keďže na už vyššie opisovanom kondenzátore, ktorý bol mierne vydutý, je 4,95V, predpokladám že je to 5V pre napájanie aj procesora(?). A vzhľadom na to, že bol vydutý, nemôže toto všetko signalizovať následnú vadu procesora?
Po zapnutí svieti iba modré podsvietenie gombíka, inak nič, a nijako nereaguje,
vie niekto poradiť, ako ďalej?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#13 Příspěvek od mirosne »

Ako mám rozumieť tomu VF dielu?Je to tuner,alebo čo?Poprípade odpoj to napätie 1,2V,či nestúpne bez záťaže.Nepáči sa mi ani tá teplota procesora,no tieto hajzlíky dosť kúria aj keď sú dobré,nevravím,že je zlý,ale môže byť.Skús odmerať odber v 5V vetve.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#14 Příspěvek od jogo »

Je to tuner (ja to mám zaužívané skratkou vysokofrekvenčný)
a tá teplota potom bude asi v poriadku..
Odber +P5V a prípadne aj iné zmeriam

Na tej vetve má byť 12V? (niekedy napr. vidím na vetve 3,3volta číselné značenie 33..)
A je tam tých 12V hneď po zapnutí do siete? (lebo mi to na pokus o zapnutie nereaguje)

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#15 Příspěvek od mirosne »

Stretávam sa aj ja z napätím 3,3V,no keď nemáš poriadnu schému,ťažko povedať.Je ešte otázne,či to napätie 1,2V nie je len v režime STAND-BY.V režime ON,je možné,že sa objaví iné napätie,preto odpoj vetvu 1,2V,aby bola bez záťaže,a uvidíš,čo sa bude diať.Samozrejme je to za predpokladu,že je procesor dobrý.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “