Vyzvánění telefonu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuryr
Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

Vyzvánění telefonu

#1 Příspěvek od kuryr »

Ahoj, mám takový problém. Pro klauzurní práci na vysoké škole jsem sestrojil telefon(pevná linka) který jsem napojil jeho vyzváněcí jednotkou na IR fotobuňku kterou známe z obchodů nad dveřmi. Teď telefón začne vyzvánět když se někdo v místnosti pohne.To je v pořádku, ale potřebuji aby když divák(člověk) zvedne sluchátko tak vyzvánění telefon přestane bejt aktivní cca na 5minut a poté může být zas fotobuňka aktivní a tudíž začít snímat pohyb a vyzvánět telefón.


Doufám že to bude pro vás srozumitelné a budu si cenit každé rady:) díkec

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#2 Příspěvek od mikollar »

ak zdvihnes sluchadlo tak bud detekuj prud do telefonu mal by byt okolo 20mA, mozno by slo napojit sa na kontakty ktore detekuje stav sluchatka

Uživatelský avatar
kuryr
Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#3 Příspěvek od kuryr »

mikollar píše:ak zdvihnes sluchadlo tak bud detekuj prud do telefonu mal by byt okolo 20mA, mozno by slo napojit sa na kontakty ktore detekuje stav sluchatka
je to tam tak ze cely vnitrek je vybrakovanej telefonu. tu fotobuňku mam napichnutou přimo jen na malej panýlek s reprackem a nejakym obvodem s vyzváněcí melodií. Ale udělat to aby když se zedne sluchatko a přestalo to zvonit neni problem. Problém je v tom že když by se sluchátko zaklaplo tak to bude zvonit hned jak se zas člověk pohne a ja bych potřeboval aby tam byl nějaký časovač který by zabránil vyzvánění(resp. přísunu proudu) třeba na 5 minut.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#4 Příspěvek od mikollar »

tak potom ne555 v katalogu najdes to zapojenie ktore potrebujes , aj tu vo fore bolo to zapojenie dost vela krat riesene.

Uživatelský avatar
kuryr
Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#5 Příspěvek od kuryr »

mikollar píše:tak potom ne555 v katalogu najdes to zapojenie ktore potrebujes , aj tu vo fore bolo to zapojenie dost vela krat riesene.
nejsem tu ještě tolik znalej a ani v elektronice takže jsem si toho nevšiml tak dikec. A asi neexistuje něco už hotoveho nejaky časovač?po sepnuti tlačitka by odpočitaval a pak by znovu sepnul kontakt? Akorad jak nejsem znalej tak by bylo dobré již něco hotoveho jen to namontovat:-)

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#6 Příspěvek od mikollar »

urcite exsistuje ale to poradi niekto kto to pozna, napr casove rele by tam mohlo ist ale to necham na skusenejsich

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#7 Příspěvek od mat100 »

Nic kompletního nepotřebuješ . Je to základní zapojení z datasheetu .
Obsahuje pár součástek

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“