koupelna, zasuvky, chranic , IP

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#31 Příspěvek od kobra »

nevím proč by měl mít problém ,když dodrží výšku ,zónu a krytí

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#32 Příspěvek od milan222 »

meril sem schvalne ve skole ten vypinac. umyvadlo od zeme 85cm, vypinac 110cm, vypinac od hrany umyvadla vzdalen 8cm. je to IP20, prozudovy chranic je. pokud je vyopinac nize jak 120cm od zeme, musí být zadalen od umyvadlaA MIN. 20CM NE?
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#33 Příspěvek od kobra »

je to tak jak to je na obrázku a ne jinak.

Obrázky zbaveny zbytečné prázdné plochy a z názvů odstraněna diakritika. Příště už to udělej sám, prosím, než je vložíš.
Hill
Přílohy
IP_205.jpg
obrázek oříznut
(104.33 KiB) Staženo 37 x
zony_v_koupelne_934.jpg
obrázek oříznut
(77.39 KiB) Staženo 40 x

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#34 Příspěvek od Zbynek_ »

Chtěl bych se zeptat, jak se v praxi zapojuje ochranné pospojení zásuvek v koupelně. V projektu je uvedeno ´, že se musí vzájemně pospojovat vodičem cy 4. Já si, ale nějak nedovedu představit jak to provést, poněvadž pod ten šroubek co je v zásuvce se jen tak tak vejdou dva vodiče 2,5 na přívod a pokračování k další zásuvce......ale co potom ta čtyřka, která vede taky do zásuvky a musí pokračovat k další....poradí mi prosím někdo jak se to dělá v praxi?

Uživatelský avatar
franta1969
Příspěvky: 39
Registrován: 06 kvě 2012, 02:00

#35 Příspěvek od franta1969 »

Máš tam jeden okruh pro pračku a druhý pro holící strojek. Pokud tam máš kotel nebo průtokový ohřívač, tak je to také na samostatný přívod.
Takže nic neodbočuješ .

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#36 Příspěvek od Zbynek_ »

Pračka je samostatně to je pravda, ale ty zásuvky na strojek, fén atd jsou tam dvě. Takže z té první to pokračuje do druhé. A do nich by tedy měla ještě vést ta čtyřka na to to pospojení co vede od té pračkové do těchto dvou. Mám tam těch zelenožlutých drátů prostě nák moc.....

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#37 Příspěvek od TAKJAN »

Když už chceš mít pospojené i zásuvky (což je diskutabilní), musíš to naprasit (jiné slovo pro všechny montáže pod přístroj není) svorkou. A protože 4mm2 do vago nevleze, dá se tam čokoláda. Pokud oba, či 3,4 vodiče protáhneš skrze oba šroubky, je to dobrý spoj. Pak to tam naprasíš. Jinak chránič není vůbec bůh. 20mA tě zabije zcela jistě, protože chránič nevypadne při menším proudu. Viděl jsem, jak to pomlátilo řadu lidí a pár jich bylo hodně otřesených, tak na cestu do nemocnice, což nikdo nedělá. Protože tam je chránič, tak co. Spíš to chrání zařízení s blbým odporem ap.. Jo chránič 5mA, to by byla jiná káva. A instalace a spotřebiče v superstavu teda.

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#38 Příspěvek od Zbynek_ »

Děkuji za postřehy. Mohu se zeptat, proč nazýváte "naprasit :) " montáž pomocí wago svorek pod přístroj? Bylo by možno to nějak rozvést, já mám za to, že dnes je to běžná praxe nebo ne? Navíc tady asi stejně moc možností nemám. Jinak koukal jsem, že wago svorky jsou do 4mm, takže by to i pomocí nich mohlo být pospojeno?

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#39 Příspěvek od Zbynek_ »

Měl bych ještě jeden dotaz ohledně pračky. Nakonec nebude vůbec v koupelně, ale v místnosti vedle(prádelna). Platí pro její zásuvku také ochranné pospojení vodičem CY4 pokud je mimo koupelnu? Selský rozum mi říká, že asi nemusí ale spoléhat se na to moc nechci :roll:

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#40 Příspěvek od TAKJAN »

Prádelna. Podlé staré definice to asi nebude prádelna. Spíš myslíš místnost s pračkou, že. Takže žádné mokro ap.. V tom případě zbytečné.

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#41 Příspěvek od Zbynek_ »

Děkuji za radu. Spíš teda než prádelna, tak šatna s pračkou a sušičkou. Voda je přivedena pouze do pračky. Ochranné pospojení tedy dělat nebudu...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#42 Příspěvek od p32 »

A nezapomeň si tam do té šatny dát pořádné odvětrávání nebo to tam bude jak v prádelně. :wink:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#43 Příspěvek od weed_smoker »

Zbynek_ píše:Chtěl bych se zeptat, jak se v praxi zapojuje ochranné pospojení zásuvek v koupelně. V projektu je uvedeno ´, že se musí vzájemně pospojovat vodičem cy 4. Já si, ale nějak nedovedu představit jak to provést, poněvadž pod ten šroubek co je v zásuvce se jen tak tak vejdou dva vodiče 2,5 na přívod a pokračování k další zásuvce......ale co potom ta čtyřka, která vede taky do zásuvky a musí pokračovat k další....poradí mi prosím někdo jak se to dělá v praxi?
Tu 4-ku jsem dával samostatně na spodní šroubek PE spony s kolíkem,přívodní 2.5 shora.Dneska se to dělá málokde,pospojujou se jenom kovový díly a potrubí.Naštěstí žádná zásuvka s pospojením,co jsem viděl, nikam nepokračovala.I tak to byla pakárna (hlavně v obkladech) a někdy jsem musel dát delší ten mosaznej šroubek.Někdo na tu 4-ku fláknul normálně voko a pak se tam přívodní PE (2.5) vlezly normálně,4-ka nezabírala celej šroubek.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“