LUXTRONIC BTV 2009MN - po zapnutí vypne do stby - opraveno

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#16 Příspěvek od 555 »

Pomozte mi prosim nekdo. Jak mam postupovat dal. I kdyz je to docela jednoduche šasi (aspon tedy pro vás). Ale ja jsem se s touto závadou ještě nesetkal.Tak se ptám radši vás.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#17 Příspěvek od Robosand »

Na odpojenie V stačí odpojiť R636.
Robo...

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#18 Příspěvek od 555 »

Robosand píše:Na odpojenie V stačí odpojiť R636.
dekuji za odpoved:-)No ale i s odpojenym vertikálem se telka vypina.nekdy kdyz ji chci probudit ze st.by tak chcipne hned a nekdy najede část obrazu ale zas zhasne do st.by režimu.studenaky vsechny propajeny.Na co se mam tedy zamerit? Zdroj?A mam se zamerit na jeho vystupni napeti??nebo na neco jneho?Chtel jse odpojit napajeni RKS,pripojit tam zarovku 60W a zkusit jeslti asponh takhle zdroj udrzi v zapnutem rezimu,ale nemohl jsem protoze jsem musel odjet do prace a vratil jsem se az ted a uz na to opravdu nemam naladu.Poradte mi nekdo jeste prosim

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#19 Příspěvek od 555 »

tak dnes jsem se k teto TV opet dostal.Zkusil odpojit koncovy tranzistor řádku a na kolektor připojit žárovku 60W,když sem TV probudil ze st. by tak žárovka svítila a napětí bylo 96V.pak jsem tedy TV vypnul.A pak jsem zkusil TV znovu zapnout ale žárovka už nesvítila ani žádné napětí akorát ledka bliká.


taky sem si všimnul že tyto šasi když je telka v pohotovosti tak ledka svítí červeně a když je probuzena ze st.by tak svítí zeleně.Ale mě se barva ledky změní na zelenou pouze když vyndám ten koncový trand řádku a něpřipojím žádnou zátěž.když místo tranzistou připojím na kolektor tu žárovku tak ledka když ji probudím ze st.by tak ledka nesvítí vůbec ani když připojim tan trand zpatky a tv zapnu proste zelene svítí jen když vyndam tan trand a nepřipojim zátěž.

Všimo jsem si také že podle schématu má být tranzistor pro filtraci B+ 33mikro a někdo sem dal 47uf.

neví prosím někdo v jaké větvi zdroje mám hledat chybu?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#20 Příspěvek od 555 »

tak dnes jsem se k ni opet dostal.prosel jsem celý obvod ŘKS,vyměnil jsem jeden kondík ktery mel mensi kapacitu nez mel tak sem ho pro jistotu vymenil a vymenil jsem i ten filtrak pro B+.Dal jsem sem 33mikro jak je ve schematu.Nyni kdyz jsem mel vyndan ten koncovy trand a napojil žárovku a měřák.Tak žárovka svítila a napětí se zvedllo na 113V.Dal jsem tam trand a tv zapnul.Tv normálně běží už se nevypíná do st.by,ale mám tady další problém a to s obrazem.:-( :cry:

Obvod degaussing je ale funkční.nevím jeslti mám zkusit odmagnetovat externí cívkou anebo je chyba v jinde. :roll:
Přílohy
zeleno.JPG
takto vypada obraz v AV režimu.Obraz má být celý modrý.
(61.65 KiB) Staženo 52 x
obraz.JPG
takhle vypada obraz se signalem (ze scartu)
(66.94 KiB) Staženo 53 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

555 píše: ....
Obvod degaussing je ale funkční.nevím jeslti mám zkusit odmagnetovat externí cívkou anebo je chyba v jinde. :roll:
A proč se toho bojíš? - myslíš, že tím můžeš něco pokazit? - zkus :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#22 Příspěvek od 555 »

děkuji pane kokun..zkusim to teda.mam tady jednu nefunckni TV COLOR 416 tak z ni vyndam tu degaussing civku.

A zeptam se radeji na postup jestli to chapu dobre.Tu civku (externí mám zapnout co nejdal od TV a krouzivymi pohyby se k ni priblizovat anebo zapnout hned u telky a krouzit pred ni.abych to delal dobre tak se radsi ptam:-)

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#23 Příspěvek od vybihal »

Tohle bych typnul na hnutou masku. Informativně zkus "odmagnetovat" trafopájkou.
VyBiSu

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#24 Příspěvek od 555 »

dekuji.trafopajkou sem to zkousel ale bez vysledku.ja doufam ze neni zdeformovana maska :cry:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

Cívku zapínat nejlépe přes tlačítko (vypínač by mohl náhodně zůstat zapnutý - nebezpečí požáru!!). Cívku nenechávat zapnutu déle než nějakých 10 až 20 sec. - není stavěna na trvalý provoz - rychle se zahřívá.
Zapnout co nejdále od obraz. (cca 1m a víc), přiblížit k obrazovce a krouživými pohyby "pojezdit" po stínítku. Pak pomalu oddalovat a cívku natočit kolmo k té obrazovce. Poté vypnout.
Vypínat zase ve vzdálenosti cca 1m a více :wink:

EDIT: Nemyslím si, že musí být hnutá maska. Zkus odmagnetovat a výsledek uvidíš hned. Při takto velkém zmagnetování (jak je vidět na snímku), je trafopájka neúčinná - chce to externí cívku :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#26 Příspěvek od 555 »

dekuji moc pane kokun ze postup:-)opravdu dekuji monohokrat.zitra to zkusim a dam vedet.jak jsem dopadnul.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#27 Příspěvek od Pesko »

Silno pochybujem ,že toto odmagnetuješ. Podla mňa ten TV spadol na zem min. z jedného metra.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#28 Příspěvek od 555 »

tak dneska jsem si udelal tu civku demagnetizacni.Bouzel tu colorku 416 uz jsem zjistil ze doma neni,tak jsem tu civku vyndal z nejake novejsi TV.Demagnetizaci jsem delal na 3*krat.protoze civku jem pripojil na 230V a behem 10s uz byla docela vrela.tak jsem vzdycky pockal az vychladne a udelal sem to jeste jednou.vysledek je vynikajici.obraz super.Ani sem necekal takovy vysledek :aplause: .nafotil bych to,ale fotak dneska nemam doma.Ale opravdu vysledek nadherny.dekuji vsem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#29 Příspěvek od kokun »

Pesko píše:Silno pochybujem ,že toto odmagnetuješ. Podla mňa ten TV spadol na zem min. z jedného metra.
Tak tady byl Pesko až hodně pesimistický - vidíš, že se nakonec zdařilo.

Ono, když se maska obrazovky "řádně zmagnetuje" (třeba zkratem v pozistoru), tak se změní barvy po celé ploše. Na to většinou už interní degaussing nestačí (alespoň ne naporvé - a čekat vždycky 1/2 hod., než vychladne pozistor - to radši odmagnetuju externě - a cca za minutku :roll: ).
V tomto vlákně: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=15
jsme to taky dost probírali :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“