LG 199H

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mvapo
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008, 01:00

LG 199H

#1 Příspěvek od mvapo »

Při zapnutí DO se automaticky spustí nahrávání a když ho zastavím,tak se spouští samo znova. Netuší někdo kde hledat? Když se mi povede spustit třeba přehrávání tak funguje normálně do doby než ho stopnu. Pak za moment znovu začne nahrávat.
Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

tipoval by som zvod tlacitka na nahravanie v dialkovom ovladani alebo na prednom panely rekordera. rozober dialkove a vyčisti. nič ine ma nenapada.

Uživatelský avatar
mvapo
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#3 Příspěvek od mvapo »

Dálkové ovládání asi funguje správně. Právě jsem zjistil, že tlačítka na přístroji nereagují na stlačení. Recorder jde zapnout pouze přes DO. Při proměření tlačítek jsem nezjistil žádný svod ani zablokování.Vypadá to,že přední panel včetně páskového vodiče je v pořádku. Přes DO vše funguje normálně až neustálé zapínání nahrávání.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tie tlacidla predneho panela by to chcelo vymenit - uz som to tu niekde videl.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

tak vymeň ten mikrospinač na REC na panely

Uživatelský avatar
mvapo
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#6 Příspěvek od mvapo »

Po výměně je stav úplně stejný. Neměl by někdo schema nebo servisní návod? Zatím jsem našel pouze tohle a podle toho vypadá přední panel s tlačítky v pořádku.
Přílohy
lg_rh177_rh188_rh199_51_140.pdf
(79.84 KiB) Staženo 184 x

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Jindra2 »

A není to náhodou normální funkce, mám Philipse a ten trvale nahrává na disk 6 hodin a pak pořád dál přepisuje.
Jindra

Uživatelský avatar
mvapo
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#8 Příspěvek od mvapo »

Jindra2 píše:A není to náhodou normální funkce, mám Philipse a ten trvale nahrává na disk 6 hodin a pak pořád dál přepisuje.
Jindra
Asi ne protože přes 2 roky to fungovalo normálně.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od durkovic »

už sa to tu rozoberalo a myslim že je to bud studakmi pod CPU alebo vadny FW. ale skorej tie studaky pod CPU, tak nepomože prehriatie teplovzdušnou stanicou tak asi jedine preguličkovať.

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#10 Příspěvek od freediver »

Treba vymenit dosku predneho panela - su tam zvody v prekoveniach. Opravovat to nema vyznam,lebo cela doska stoji cca 300 Sk ... Uz som ich vymenil vela presne na takuto zavadu.

Uživatelský avatar
mvapo
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#11 Příspěvek od mvapo »

Na výměnu desky se mi to nezdá, protože při měření podle schematu jsou na pinech 14 a 15 proti zemi po stlačení jednotlivých tlačítek odpovídající odporové hodnoty. Bohužel ale netuším kam vedou dál.

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#12 Příspěvek od mcmlxxx »

jsou vadné mikrospínače pod tlačítky na rekordéru. Měl sem stejný problém na podobném typu, mě se sám spouštěl timeshift.

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#13 Příspěvek od freediver »

vymena mikrospinacov ti nepomoze,treba vymenit celu dosku predneho panela - su na nej zvody!!! cela doska stoji cca 5€

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

LG RH199 S

#14 Příspěvek od Jenys »

Podle toho co tu píšeš, bych to také tipoval na ten procesor. Jako by zafungovalo po dvou letech "Kurvítko". U mě začaly problémy nejprve s nefunkcí dalkového přijímače, nereagoval na dálkáč. To jsem nějak ani nevím jak opravil. Po asi třech měsících později nenaběhl recordér do pohotovostního režimu, jen stále dokola běžel nápis "Please with" . O tom jsem tu psal v jiném vláknu. Po mnoha pokusech a laborování se mi to podařilo rozchodit a to tak, že jsem náhodně potlačil procesor a pak to naběhlo správně. Opravdu dochází k nějakým nedokonalým dotekům procesoru.

:wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Odpoj desku s uspínačema jak ti radí a uvidíš, že závada zmizí!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “