Vestel 11AK37-8 - korekce podušky

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

Vestel 11AK37-8 - korekce podušky

#1 Příspěvek od vsetec »

Dobry den, mam takovy problem: šasi 11AK37-8, po výměně tranzistoru ve VN televize naběhne, akorát obraz má soudek. Tranzistor Q602 je v pořádku, na G je pila. Nemám bohužel schéma kde jsou prúběhy a napětí. Na co se zaměřit? Dík za nasměrování.
Jarda

Přejmenováno a přesunuto. Pokračujte zde, děkuji. Killroy

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od medabeda »

Chce to biák.Na kolektoru toho modulačního fetu musí být stejnosměrné napětí,hádám tak 60V a parabolický průběh na frekvenci snímků.Samozřejmě je tam vidět i několika voltová modulace z řádků.Zkontrolovat diody v diodovém modulátoru a kapacitní dělič(kondiky paralelně k diodám.Biákem je dobře vidět fitrační funkci indukčnosti v kolektoru a musí být vpořádku i odpor v sérii s cívečkou.

Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od vsetec »

na tom FETu je kolem 10V. Smúla je že schéma které mám je bez průběhů a hodnot.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Při základních znalostech obvodu korekce podušky nepotřebuješ mít ve schématu žádné průběhy ani napětí.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od Burajko »

medabeda píše:Chce to biák.Na kolektoru toho modulačního fetu musí být stejnosměrné napětí,hádám tak 60V a parabolický průběh na frekvenci snímků.Samozřejmě je tam vidět i několika voltová modulace z řádků.Zkontrolovat diody v diodovém modulátoru a kapacitní dělič(kondiky paralelně k diodám.Biákem je dobře vidět fitrační funkci indukčnosti v kolektoru a musí být vpořádku i odpor v sérii s cívečkou.
V ktorom TV je na "modulačního fetu" 60V ?? Povedz aspon jeden typ....
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#6 Příspěvek od Ivan_Ryger »

mne to naposledy robil kondenzator tusim 470N, alebo takej dajakej velkej hodnoty veduci na stred diodoveho modulatora.

Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od vsetec »

Diky za rady, kondy vyzkousim zitra pomenit.

Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od vsetec »

Jeste jeden poznatek na pinu 11 IC IC601 , ktery vede na Drain Q602 je velmi maly prubeh. skoro nemeritelny. IO ukusim vymenit zitra.

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od medabeda »

Ahojky Burajko,já dříve opravoval hlavně Grundigy,Thomsony a Samsungy.Tam korekce moc nezlobily a když,tak to šlo většínou opravit bez velkého měření.To jsem ještě neměl biák a měřil jen multimetrem,vzpomínám si že nekterý Grundig měl kolem 50V,některý kolem 30V.Dneska sebou vozím digibiák,ťuknu na kolektor řádkáče,mezi diody,podívám se na poměr děliče z kondiků,ťuknu před a za tlumivku a vidím a zpravidla mám hned jasno.Méďa Béďa.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“