tester tranzistorů

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

tester tranzistorů

#1 Příspěvek od kobra »

Nemůže mi někdo poradit nějaký jednoduchý tester tranzistorů ?
Děkuju
proměřil jsem je ohmetrem jako obyč diody a zdají se jako v pořádku.

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od rudoex »

Na každom digitalnom meraku mas meranie tranzistorov.

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#3 Příspěvek od kobra »

to mám a vyzkoušel jsem tři kusy a ani jeden nic neukázal.Tak netuším jestli funguje nebo ne

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hop377 »

Skus tento: http://www.pandatron.cz/?1012&tester_polovodicu ako teste funguje spolahlivo.

Uživatelský avatar
KARE
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od KARE »

Nechci zakládat nové téma a digital transistor změřím jak?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

KARE píše:Nechci zakládat nové téma a digital transistor změřím jak?
Digital tranzistor je tuším trand z vestavěným bázovým odporem (nejčastěji) kdysi jsem něco podobnýho v něčem měnil a nakonec to dopadlo tak, že jej zastoupil BC337 a 10K odpor v bázi.. To jsem nabastlil na plošky po SMD a zalil elektroimpregnačním lakem..

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#7 Příspěvek od kobra »

Hop377 píše:Skus tento: http://www.pandatron.cz/?1012&tester_polovodicu ako teste funguje spolahlivo.
to by se mi líbilo ,ale to teď do čtvrtka nezbastlím a ani neseženu součástky na jindy

Uživatelský avatar
KARE
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od KARE »

Právě býva odpor na bázy a bázy emitor tak jsem myslel jestli nemá někdo nějaký přípravek.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Zhruba 50 let je doma toto . A stačí to .Zhruba tím zjistíš i betu tranzistorů . Optimální je ručkový měřák . Nastavíš poťák na maxR a po připojení napětí snižuješ odpor . Na improvizované stupnici u poťáku si napíšeš proud , který jsi před tím měřil při spojení svorek B-E . Napětí přechodu B-E můžeš v tomto případě zanedbat . No a pak připojíš trand a postupným snižováním odporu si nastavíš proud klektoru na cca 20 mA a odečteš proud poťákem a víš , kolikrát ten trand zesiluje - je funkční . Osobně tak měřím přes 30 let a stačí to . Když jde o ranzistory malého výkonu a nemám nic zapnutého , používám ručkový multimetr a to na rozsahu 10kO/dílek . Polaritu měřícího napětí znám , tak přidržím C, E správně na drátech a mezi BaC přitlačím nasliněný prst . No a zesílení zkontrolováno . Je fakt , že tento starý měřák (SANWA) měří na nejvyšším odporovém rozsahu se 4mi tužkáči-6V .
Přílohy
testerT.png
(852 bajtů) Staženo 350 x

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#10 Příspěvek od kobra »

v jednoduchosti je genialita.Díky dnes něco posháním a udělám.
děkuju

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

To kobra - a ten, co máš denně na očích (Autor: Ekkar_Motorola) - tady: http://www.ebastlirna.cz/index.php (lépe ještě tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... =0&thold=0 ) - by ti třeba nevyhovoval?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#12 Příspěvek od kobra »

vábně to nevypadá ,ale proč ne.Jen teď není čas shánět součástky.Nejbližší prodejna je 30km a nemám ani fólii do laserové tiskárny na výrobu DPS.
Čas mám do čtvrtka do noci.Dnes zvučení Plavců ,zítra důchodci a promítání kina a pak to musím udělat až po desátý večer.
Ale díky Ti

A návrh DPS není?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“