Osciloskop PM3217-koncový zosilovač Y-VYRIEŠENÉ

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

Osciloskop PM3217-koncový zosilovač Y-VYRIEŠENÉ

#1 Příspěvek od stephunk »

Zdravím
Dojebabral sa mi po asi dvojmesačnom haprovaní osciloskop Philips PM3217. Spočiatku mi nenápadne stopa ubiehala nahor, jej pozícia sa ale vždy dala doštelovať poťákom vertikálneho posuvu. Včera to prdlo úplne a to tak, že stopa je v nule posunutá smerom nahor až do výšky tienitka. Pri vytočení potenciometra vertikálneho posunu úplne doprava je stopa na nule(v strede), miesto toho, aby bola na spodnej ryske(resp dole). Pri ľavom doraze stopa vybehne nahor-za obraz. Meraný signál nie je skreslený, zobrazuje sa správna amplitúda, len je to celé DC posunuté akoby o polovičku napájacieho napätia. Bohovsky by mi bodla schéma aspoň dosky koncového stupňa vertikálu, márne sa ju snažím prekresliť, maska na doske je pomerne kvalitne očernetá aj na miestach, ktoré sa nezahrievajú. Kreslím to hodinu a už mi z toho šibe. S oscíkom som bol doteraz moc spokojný a nevzdám sa, kým ho nedám dokopy. Ak bude niekto taký dobrý a poslal by mi zapojenie Y, ostal by som nekonečne vďačný..
Osadenie Y: 2N3866-tieto sú v poriadku, BFQ24-práve sa merajú. Neznámy šváb OQ0127 na vstupe-jeden jediný odkaz na google o ňom, no aj to bez datasheetu :evil:
Naposledy upravil(a) stephunk dne 19 úno 2010, 00:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od ypsi »

ahoj, skus toto. http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/699 ... .73MB.html , snad ti to pomoze nezblbnut cez vikend :)

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od stephunk »

Téeeda, nožičky líbám soudružko! :lol: Festovné díky, máš to u mňa!

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#4 Příspěvek od stephunk »

No a napokon sa zadarilo. Premeral som tranzistory v Y, všetky v poriadku. Obzvlášť ma to teší u typu BFQ24. Skontroloval som trimer 470R v Y zose-ok, vymenil som popraskané odpory 147 Ohm v emitoroch 2N3866 za 148Ohm TR192, vytiahol a zasunul som konektor potenciometra posuvu, zaletoval som poriadne vývody 13 a 14 IO 74LS132 na hlavnej doske. Vsjo zasa chodí :D
Ďakujem ešte raz Ypsi-mu za záchranné koleso :beer: To je ale radosti, kvôli takej sprostosti :roll:

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od ypsi »

:agree:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“