Whirlpool AWT 2288/3-800 - nepravidelne zohrieva

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mayer
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2008, 02:00

#16 Příspěvek od Mayer »

jogo posielam Ti email

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#17 Příspěvek od jogo »

Ahoj,
ďakujem za pomoc na e-mail!
vie mi niekto poradiť s polorozobraným programátorom? Nejde mi ďalej rozobrať - zastavil som sa na vnútornom plastovom kole (na ktoré sa po zložení práčky nastrkuje gombík ovládania) - čiže ploš. spoj viem teraz čiastočne odklopiť, ale to je všetko - to kolo mi nijako nejde demontovať..

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#18 Příspěvek od tatramacek »

poslouchej nyni mne napadlo - mam dojem ze takovy model pračky mám schovanej na nd ve sklepě dole u našich - zítra na to mrknu a dam ti echo - mam dojem že je to 2288-3/800. Je to pračka ktera ma regulaci odstřeďování 500/800 otáček - na tlačítko... Co by jsi s ní jako díl potřeboval ?

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#19 Příspěvek od jogo »

Tatramacek veľmi ďakujem!!
Iste by mi pomohli napr. FOTKY zapojení konektorov do programátora,
vždy si opatrne všetko značím, teraz mi začali perka a kontakty lietať pri rozoberaní, tak som prestal nejako racionálne rozmýšľať a začal značiť až keď som mal polovicu poodpájanú.
Zatiaľ to vyzerá, že ho už dokopy nedám, ale aspoň keď kúpim nový, neseknem sa pri zapájaní.

A toto platí stále:
jogo píše:vie mi niekto poradiť s polorozobraným programátorom? Nejde mi ďalej rozobrať

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#20 Příspěvek od tatramacek »

ty,ten programátor dohromady už nedáš to mi věř a pokud ano,tak ti určitě nebude fungovat tak jak má. Jen nevím v jakém slova smyslu jej máš rozebrán. Jestl jen odpojené konektory anebo i rozdělaný samotný programátor. Jestli chceš tak Ti poštou pošlu komplet celou zapojenou elektroinstalaci a mohu navíc poslat i řídící jednotku :wink:
Jdu se podívat do sklepa a uvidím co z toho vyleze ale pokud chceš jen foto tak není problém - půjčím si od kamaráda fotak a vyblejsknu program i ze zapojením :roll:

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#21 Příspěvek od jogo »

Mám poodpájaný a vybraný programátor mimo práčku,
z neho vybraný motorček aj s kontaktmi a prevodmi,
ale zastavilo ma veľké plastové kolo - akoby tam nebolo vmontované, ale rovno vliate - logika mi už nič nedáva, ako s ním von
a tým sa mi nedarí vidieť odspodu ploš. spoj..
No a ak plastové kolo nevyberiem, programátor korektne zložiť nepôjde.

Verím tomu, že rozobrať a zložiť ide, len ako na to!

Prikladám foto - prevody motorčeka (vpravo) a kontakty som zložil dľa uváženia (pri rozoberaní sa mi to rozsypalo) takže to nemusí byť správne, možno tam niečo aj chýba..
Přílohy
zvrchu.JPG
(48.3 KiB) Staženo 77 x
odspodu.JPG
(49.86 KiB) Staženo 88 x
celé.JPG
(51.12 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
Nepo
Příspěvky: 97
Registrován: 17 pro 2008, 01:00

#22 Příspěvek od Nepo »

Vem si posuvné měřítko a změř průměr hřídele u krabičky programátoru a na vzdáleném konci. Oba průměry jsou stejné. Ale ten zápich uprostřed hřídele má nálitky a proto drhne. Vezmi jehlový pilník a hrany zápichu srovnej. Pak ti hřídel snadno proleze otvorem.

Jó WP, to je něco extra.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#23 Příspěvek od jogo »

Ďakujem!!!
ja som to najprv aj jemne nožíkom oškrabať skúšal, aj silnejšie potom pretláčal, ale keď sa mi to nedarilo, som tú myšlienku zavrhol.
Ale už to mám rozobrané, idem detailne prezrieť smd a okolie na prasklinky (viac bez schémy neurobím), na zberače a plôšky mám v úmysle dať jemnú vrstvu kontoxu (mám spray "kontakt 61"). Alebo lepšie to ponechať suché?

Nepo (alebo ktokoľvek!), nemáš náhodou foto, ako tie kontakty a prevody vyzerajú zložené zvnútra? Neviem ani či mám všetky, lebo sa mi to pri neopatrnom rozoberaní vysypalo do práčky..

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#24 Příspěvek od cabernet »

Kontakty nenechavat suche, je tam jednak trenie a tiez nie dobra klima. S tym zlozenim ti nepomozem. Nikdy som sa do rozoberania programatora nedal na zaklade poznatkov od inych majstrov.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#25 Příspěvek od tatramacek »

jj,Nepo má pravdu Whirlpool je opravdu něco extra. Nebude pro Tebe lepší radši abych ti poslal ten muj programátor včetně řídící jednotky ? Nechci být pesimista ale ten programátor nesložíš - je to velice složitý mechanismus...
Pls - ještě pro jistotu mi sem hod foto ovládacího panelu at se ujistím jestli je opravdu tá pračka co mám u našich ve sklepě stejná ju ?

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#26 Příspěvek od jogo »

cabernet píše:Kontakty nenechavat suche, je tam jednak trenie a tiez nie dobra klima.
Suché som mienil z pohľadu nežiadúcej zvýšenej priľnavosti prachu, ale asi bude lepšie dať tam nejakú tú jemnú vrstvu, ako píšeš..

Tatramáček ďakujem veľmi, na tvoju ponuku myslím, čakal som ako dopadneš s tým typom a foto,
a tiež skúšam rozchodiť to moje najprv keby to šlo - keď som sa na nový pýtal, chceli po mne konkrétny kus práčky (asi je viac modifikácií?), nie len model,
ale moje foto prikladám
Přílohy
wh_2288_3_800.JPG
(43.8 KiB) Staženo 84 x

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#27 Příspěvek od tatramacek »


Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#28 Příspěvek od jogo »

Tatramacek som Ti úprimne! (a všetkým!) povďačný, dnes sa mi podarilo programátor úspešne zložiť, takže súčasne asi aj nevďačný :D
na tom obrázku som ho intuitívne zložil dobre, medzi pravý kontakt a modré tiahlo som ešte vložil dohľadanú pružinku (dtto ľavé tiahlo), z DPS je nutné pred zložením vypájkovať ostatné dva kontakty a ich doložiť, vložiť pružinky pre napájanie motorčeka a pri pochopení funkcie mechanizmu pred skompletovaním vhodne natočiť prevod a jedeme :wink:
A už len aby sa mi práčka po namontovaní aspoň rozjela :lol:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#29 Příspěvek od tatramacek »

no však uvidíš sám jestli se rozjede nebo ne

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#30 Příspěvek od jogo »

Takže práčka je práve skompletovaná, spustená, ide, zohrieva,
v podstate je v pôvodnom stave - bez cieleného odstránenia nejakej závady,
nasúvacie kontakty na programátori sú očistené a jemne nakonzervované, dtto plôšky a zberače prepínača.
Tepelnými zmenami a príslušným meraním som testoval pred rozobraním programátora aj čidlo špirály.
No, uvidíme, ako sa k nám bude chovať ďalej :marlboro:

Najhoršie je, že doma je požiadavka, že sa bude používať aj v prípade obnovenia závady, takže príčinu sa, žiaľ, asi už nedozviem(e)..

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“