Identifikace zařízení, aneb coto vlastně je???

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

Identifikace zařízení, aneb coto vlastně je???

#1 Příspěvek od macman »

Zdravím,

dostala se mi do ruky prapodivná věc a už se snažím delší dobu přijít na to, k čemu by to mohlo sloužit.. Vzdávám to.. Logicky mě nenapadá žádné využití..

Jediné co se mohu domýšlet, že je to nějaká měřící sonda a bude to mít něco do činění s indukcí, nebo elektromagnetismem...

Takže popis:

Na konci vidličky je asi hliníkový váleček v kterém jsou vyfrézovány drážky pro dvě cívky. Na válečku jsou tyto cívky namotány tak, že vždycky jedna strana každé cívky je přivedena do jedné z vidliček a druhá přišroubována k válečku. Mezi vidličkami není měřitelný žádný odpor.. Jsou mezi sebou odizolované.

Váleček je na vidličkách je uložen v ložiskách a má tedenci se vracet do stejné polohy.. Působí to na mne, jako by byl uvnitř nějaký magnet, jelikož vzhledem k tomu, že se osička otáčí, není k čemu přichytit pružinu..

Dále je to "něco" svedeno do dvou šestihranů, které jsou přidělány na izolátor. V šestihranech jsou otvory (na banánky??)

dále je brutálním šroubem připevěná rukojeť s izolací..

Více viz foto...

Copak to může být????

macman
Přílohy
IMG_0612.JPG
(169.97 KiB) Staženo 54 x
IMG_0610.JPG
(163.36 KiB) Staženo 97 x
IMG_0609.JPG
(145.04 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Mohl by to být přípravek který by se zasunul někam, kde je elmag pole.To by indukovalo do cívky napětí, které by se měřilo těmi připojenými vodiči. Možná, no.

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#3 Příspěvek od macman »

taky mě napadlo, ale proč je váleček s cívkama otočný a ještě k tomu a ložiskách... Na druhou stranu nejsou cívky ničím chráněny, takže by se s tím mohlo "projíždět" pouze na měkkém povrchu...

Doufám, že se nakonec neukáže, že je to váleček na těsto.. :-)

macman

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

není uvnitř válečku primární vinutí a není to celé trafo pro S/M proceduru? byl předchozí uživatel slušný člověk? :D

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Bingo!!!!!!! Crifodo to zase odhalil!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

A není to ruční řezák na nudle vyrobený z elektrodílů ? :D

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#7 Příspěvek od kbulda »

Není to třeba sonda na měření vlhkosti. Do zdířek ohmetr, cejchovaný v % vlhkosti a jet s tím po nějakém povrchu, třeba dřeva, hadru ......

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#8 Příspěvek od PeteBurns »

Je to nefunkčný prototyp na získavanie voľnej geomagnetickej energie, a preto sa používal už len na výrobu domácich slížov, takzvaných niťoviek, ako spomenul Sendyx :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky mě napadlo, že je to speciální krájecí kolečko na pizzu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#10 Příspěvek od pida_m »

a nemá se do ho naopak pustit nìjaký proud a oni ty cívky se zahøejí a nìco se stím øezalo ?
píïa

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Bernard »

Je to dermatoterapická pomůcka, sloužící k vyhlazování vrásek. Připojuje se na zdroj napětí 450 V +- 3% s vnitřním odporem 1,5 MOhm +- 15%, a s frekvencí závislou na věku (v) a pohlaví (p) pacienta podle vzorce

f = 38,1 + p*√(1- (15 /v)) ; f [kHz], v[počet let], p(muž)=1, p(žena)=1,14

Terapie spočívá ve "válcování" postižené oblasti ve 3x trojminutových cyklech s přestávkami 2 min, doporučují se aplikace 2x denně v průběhu tří po sobě jdoucích dní, což představuje jednu terapickou periodu. Po třech periodách je účinek nepopiratelný.

Případní zájemci mohou zaslat SZ.

Uživatelský avatar
okam
Příspěvky: 69
Registrován: 22 črc 2004, 02:00
Bydliště: Slezsko

#12 Příspěvek od okam »

Bernard to trefil přesně! Ovšem nutno podotknout, že počet cyklů a jejich délka je menší. Obvykle postačuje jeden jediný dotek a postižený (vráskami) je okamžitě spokojen s "výsledkem". :D Jo a platí se předem.

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#13 Příspěvek od macman »

Takže jsem se pokusil některé z vašich nápadů v praxi a některé jsem i vyvrátil.. :-)

1/pomůcka pro S/M praktiky to nebude, zařízení je vcelku z renomovaného servisu elektro.. I když... člověk nikdy neví...

2/ruční řezák na nudle taky neprojde... Ložiska nemají gufera, takže nebudou těstovzdorá.. Navíc by nudle byly křivé..

3/sonda vlhkosti možná, zjistil jsem třeba že chleba má 1,7MOhm, namoklá kočka má něco kolem 800KOhm... Vlhká zeď a dřevěný prkno můj měřák do 20MOhm nezměřil

4/ kráječ na pizzu to taky není, spíše zarovnávač šunky a sýru, aby z pizzy nevyčníval.. dnes vyzkoušeno...

5/ nefunkční prototyp na získávání geomag energie by to mohl klidně být, jelikož nic nezískává, ani když s ním jakkoliv točím..

6/ řezání proudem nefunguje, jelikož mají oba vývody mezi sebou nekonečný odpor..

7/ dermatologickou pomůcku nemohu potvrdit, ani vyvrátit. Zkusím sehat nějaký objekt na testování, zdroj 400V s regulovatelnou frekvencí

macman

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#14 Příspěvek od pida_m »

... chudák testovací holka.
píïa

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Bernard »

Nevím, co chcete ještě testovat. Vědecký výzkum proběhl:
http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/login ... ision=-203
a komerční aplikace jsou k dispozici, například:
http://pangerminal.com/DT11-01-03e.pdf
Tady si asi všimnete, že terapeutické dávky jsou tu mnohem vyšší než optimum stanovené statistickými metodami, což je celkem typické pro upřednostňování komerčního efektu před vědeckým.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“