Myčka Bosch SPI 243204 nenapouští

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JKL
Příspěvky: 4
Registrován: 24 úno 2010, 01:00

Myčka Bosch SPI 243204 nenapouští

#1 Příspěvek od JKL »

Zdravím
mám problém s myčkou Bosch SPI 2432/04. Po delší době mimo provoz se ji nedaří spustit. Myčka se zapne, chvíli hučí ale pak se zastaví a program neproběhne.
Přivolaný opravář mi řekl, že je rozbitý programátor a myčka nespíná ventil AquaStop. Do ventilu nejde proud. Samotný AquaStop je prý v pořádku. Oprava (výměna) programátoru má stát přes 6000 Kč.
Neporadí mi někdo, zda je šance myčku opravit levnějším způsobem? Je mi líto ji vyhodit. Předem díky za odpověď. :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

asi odpovím podobenstvím. Nejede mi auto, automechanik mi řekl , že je třeba vyměnit motor měl by stát fůru peněz , neporadí mi někdo zda je motor možno opravit levněji? v čem je problém v absolutním nedostatku informací. Často odejde triak na spínání aquastoup ale většinou k tomu má důvod.

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od sefi »

ja som to raz riešil na pracke bosch..po výmene triaku aj tak nezopínalo ventil tak som vyhodil hadicu s akwastopom dal som obycajnu a práčka funguje aj bez aqwastopu..na mycke neviem či sa to dá..

Uživatelský avatar
JKL
Příspěvky: 4
Registrován: 24 úno 2010, 01:00

může být řešením vyřadit Aquastop?

#4 Příspěvek od JKL »

sefi píše:ja som to raz riešil na pracke bosch..po výmene triaku aj tak nezopínalo ventil tak som vyhodil hadicu s akwastopom dal som obycajnu a práčka funguje aj bez aqwastopu..na mycke neviem či sa to dá..
To mě napadlo, ale na tomto fóru jsem již četl, že snad AquaStop není pouze bezpečnostní prvek proti vyplavení, ale přímo ovládání přívodu vody. Je tomu tak nebo by šlo opravdu použít obyčejnou hadici?

Uživatelský avatar
JKL
Příspěvky: 4
Registrován: 24 úno 2010, 01:00

#5 Příspěvek od JKL »

bu2520 píše:asi odpovím podobenstvím. Nejede mi auto, automechanik mi řekl , že je třeba vyměnit motor měl by stát fůru peněz , neporadí mi někdo zda je motor možno opravit levněji? v čem je problém v absolutním nedostatku informací. Často odejde triak na spínání aquastoup ale většinou k tomu má důvod.
Díky za reakci, já skutečně víc informací nemám. Doufal jsem, že by někdo mohl dát tip, zda je možné myčku opravit i jinak, než zakoupením příšerně drahého kompletního náhradního dílu (modulu), zda se dá třeba vyměnit jen konkrétní elektronická součástka? A zda je možné to udělat svépomocí nebo jestli existují v ČR i opraváři, kteří by si s tím poradili třeba právě výměnou triaku?

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od kevin_mitnick »

Pred nejakou dobou mi takhle servisak rekl, ze jedina moznost opravy me mycky je novy programator za 5000. Po vymene jednoho triaku za 15,- jede mycka uz 4 roky bez zavad. Od te doby jsem vuci servisakum zvyklym menit moduly trochu skepticky...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

nemůžeš se jim divit , jsou t ov podstatě něco mezi zámečníkem, instalatérem a silnoproudařem a musí pracovat efektivně. Tak že slaboproudu většinou nerozumí, mebo jen velmi omezeně , na úrovni základního měření a přece se nebudou rýpat v něčem čemu nerozumí. Zase díky praxi rozumí tomu svému. A řekni kolik automechaniků opraví samo řídící jednotku ?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“