Pasivni retransace GSM

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
franko
Příspěvky: 48
Registrován: 25 úno 2006, 01:00

Pasivni retransace GSM

#1 Příspěvek od franko »

Dobry den,

potrebuji dostat GSM signal do betonove haly, kde je signal velmi mizerny. Lze vytvorit pasivni retransaci propojenim dvou anten ? Nebo nejaky levny zesilovac ?

Poradte mi prosim, jak to vymyslet, abych ten signal dostal do budovy.

Predem dekuji

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Pokud chceš komunikovat, musíš zajistit oba směry průchodu - jak ven, tak dovnitř. Myslím, že tohle je problém řešitelný pouze s pomocí GSM převáděče. Tedy něco, co se bude chovat jako retranslátor v obou směrech.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

dvě antény propojené vedením se chovají obousměrně přenosově, ale úrovně na výstupu budou sotva dostatečně pro obvyklé citlivosti jak přístroje tak buňky. Aktivní retranslace asi jen komerčně za náklady které budou neúnosné. Leda že hala bude tak nasycena voláníchtivými klienty, že to bude pro operátora finančně zajímavé. Viz Hlavní nádraží.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »


Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#5 Příspěvek od ivan116 »

Pripojím sa k tejto téme.Ja riešim niečo podobné,ale v menšom.Potrebujem dostať signál do suterénu,kde mám dielňu.Skúšal som to z anténou do auta ale bez uspechov.Mam NOKIA E66,ta je bez antenneho konektoru tak som použil adaptér(vid obrazok).Viete mi poradiť ako toto vyriešiť? nebude mi prekažať ak budem mať mobil "uviazaný "na anténnom kábli.
Přílohy
nokia antena.jpg
(13.95 KiB) Staženo 102 x
nokia.jpg
(7.8 KiB) Staženo 108 x

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“