Zesilovac s TDA1562Q rada

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Dingo7 »

Použij vlastní mozek a SVŮJ čas na internetu si základní informce najdi sám plus se začni z tohoto oboru malinko sám vzdělávat - což když budeš hledat dané informace, tak se sám vzdělávat budeš, nebo myslíš že někdo jiný bude mít čas na to ti něco vysvětlovat co se dá snado najít jen protože ty seš línej něco hledat sám? :wink:


ZAČNI TADY: http://forum.audioweb.cz/
A třeba tím že dáš do kolnky hledat číslo 1562 :wink:


Já to za tebe dělat nebudu!!! a opochybuju že někdo jinej ano.

Uživatelský avatar
rctamiya
Příspěvky: 383
Registrován: 27 led 2010, 01:00
Bydliště: Opavsko

#17 Příspěvek od rctamiya »

A byl bys aspon tak laskav a napsal mi,proc v tom pri vyssim vykonu lupe?
Dekuji

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Ať to počítám, jak to počítám, tak s osmiohmovým reproduktorem z TDA1562Q vychází krátkodobě stejný výkon, jako trvalý z můstkového zesilovače ve třídě AB zatíženého čtyřohmovým reproduktorem a napájeného stejným napětím. Rozdíl není podstatný, vejde se do 1dB.
Pro napájecí napětí 17V naprázdno mi proto taky připadá zesilovač ve třídě H a osmiohmový reproduktor jako překombinované řešení.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

To "ercéčko" - lupe v tom, protože se právě ten zes přepíná z AB do H. Kdybys aspoň prohodil datašit Gůgl-Translátorem, něco málo by ses dověděl i bez znalosti nglish.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rctamiya
Příspěvky: 383
Registrován: 27 led 2010, 01:00
Bydliště: Opavsko

#20 Příspěvek od rctamiya »

Zkousel jsem to prekladat pres klasicky pc translator(jednotlive slova),ale stejne z toho nejsem moudry.Kdyz teda rikas,ze to prepina,tak proc to pak zkresluje a blika diag.led? To by snad melo hrat ciste ne,kdyz se prepne na vyssi vykon.

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Rybajda »

Víc výkonu už z toho nedostaneš,ono už 55W (70W špičkově) je slušný
výkon,a změna kapacity výstupních kondenzátorů mnoho nepomůže. Tento obvod se ovšem příliš nehodí na domácí použití,je určen spíše
do auta,pokud by jsi ho přece chtěl pro domácí použití,volil bych kapacitu filtračních kondenzátorů alespon 50mF,a poněkud naddimenzovaný vykon transformátoru.Co se týče ARN 6618,já ho mám také v sestavě,tento reproduktor se může směle řadit do třídy hi-fi a to za cenu pouhých 3 stovky,ale jak 6618,tak 6614 mají příkon pouhých 70W,takže pro 1562Q je nedostatečný,bude tedy samozřejmě v krajních mezích lupat.
TVM nabízí jednu alternativu za 4 kila ARN-230-0000/4.ten by se mohl hodit lépe.
Nemohu si odpustit jednu poznámku na Dinga7,předpokládal bych že toto forum je určeno těm kteří potřebují poradit,a ne aby tady poslouchali jedovaté urážky rádoby chytráků.Nikdo neví všechno,kdyby všichni věděli všechno,tak se to tu může zavřít,a takových arogantních radilů,kteří v podstatě nevědí nic,je bohužel než těch,kteří dokážou poskytnout užitečnou radu.

Uživatelský avatar
rctamiya
Příspěvky: 383
Registrován: 27 led 2010, 01:00
Bydliště: Opavsko

#22 Příspěvek od rctamiya »

Dekuji za odpoved.
Zajimal by me jeste ten prechod z tridy AB do H. Je pravda ze ARN6614 a 6618 jsou nedostacujici. Drnci,hreje se magnet.....Zkousel jsem tento zes i na 12" repro 150W rms a tam mi zase pripada,ze se zesilovac neche prepnout do tridy H i kdyz repro taky docela hodne lita.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Dingo7 »

Ano forum je od toho aby se mohlo někomu poradit, to vím, ovšem nevidím důvod radit někomu v něčem co se už na internetu několikrát vyskytuje a lze si SNADNO SÁM NAJÍT POTŘEBNÉ INFROMACE pak rád takovému člověku poradím, když se na něčem zasekne, ale tohle co je tady teda NE! autor nemá absolutně žádnou snahu si o 1562 na českých stránkách cokoli najít SÁM!!! Nehledě na to že jeho znalosti z oboru zesilovačů a akustiky nejsou ani na začátečnické úrovni!!!

Jenomže na to je zřejmě moc líný a musel by obětovat SVŮJ čas že ano :twisted:

Uživatelský avatar
rctamiya
Příspěvky: 383
Registrován: 27 led 2010, 01:00
Bydliště: Opavsko

#24 Příspěvek od rctamiya »

Ty ses zas nejakej chytrej. Prece jsem ti psal,ze pokud chces prudit,nebo se navazet nebo cokoliv jineho urazliveho,tak topic usetri svych poznamek. A jeste taky nechapu,jak muzes tvrdit,ze jsem linej neco najit nebo precist? To co potrebuju vedet,tezko nekde dohledam,je to o praxi a vysvetleni nekoho,kdo se s tim jiz setkal.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

A kopanec na fórum, kde se o tom mluví dost a dost už jsi dostal - Audioweb.cz - takže neurážej někoho, kdo Ti poradil - a projev taky svou snahu - zatím jen vyčítáš, že Ti nikdo neporadil!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Rybajda »

Zesilovač přechází do třídy H od výkonu cca 18W,a setrvá v něm pokud teplota pouzdra nepřekročí 120 stupnů,kdy nastupuje tepelná pojistka,je tedy možné,že zesilovač má nedostatečný chladič a je přetěžován a do třídy H se nikdy nedostane nebo na krátkou dobu.

Uživatelský avatar
rctamiya
Příspěvky: 383
Registrován: 27 led 2010, 01:00
Bydliště: Opavsko

#27 Příspěvek od rctamiya »

No chladic i pouzdro jsou po dobu hrani vlazne,takze se uchladi. Ja bych potreboval jenom vedet,jak ten prechod zmerit.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#28 Příspěvek od Hill »

rctamiya píše:...proc to pak zkresluje a blika diag.led? To by snad melo hrat ciste ne,kdyz se prepne na vyssi vykon.
Když nemáš LEDku na výstupu DIAG zapojenou přes nějaký klopný obvod, který ji podrží, aby se rozsvítila aspoň 300-500ms, bliká jen v těch zkreslených špičkách. Jestli ji máš připojenou přímo do výstupu, tak to je signál už hodně ořezaný, když si toho blikání všimneš. Výrobce doporučuje mezi plus napájení a výstup DIAG ( pin 8 ) odpor 10kΩ, což je hodnota pro normální LEDku poněkud vysoká, leda tak pro vysoce svítivou vyhoví, ale, jak jsem řekl - když si blikání všimneš, signál je už zkreslený dost.

Navíc: do reproduktoru 8Ω ti natlačí ve třídě B nejvýše 10W, větší výkon v této třídě nedá, to jsou přírodní zákony.
Ve třídě H (tedy jen krátkodobě) dá něco málo přes 35W. Když to zkusíš odebírat déle, než to uživí ty kondenzátory v nábojové pumpě, přejde zpět do třídy B a ořezané špičky se projeví na výstupu DIAG.

Na tu zatěžovací impedanci nesmíš zapomínat, obvod je dělaný do auta a pro zátěž 4Ω.

Uživatelský avatar
rctamiya
Příspěvky: 383
Registrován: 27 led 2010, 01:00
Bydliště: Opavsko

#29 Příspěvek od rctamiya »

Tohle mi velice pomohlo,mockrat dekuji.

Uživatelský avatar
rctamiya
Příspěvky: 383
Registrován: 27 led 2010, 01:00
Bydliště: Opavsko

#30 Příspěvek od rctamiya »


Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“