Zosilnovac 2x5W

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#106 Příspěvek od svmbass »

elektromotorek Mabuchi jsem koupil asi v polovině 80-tých let v Trenčíně, tehdy nějaká prodejna pro modeláře.
Má docela slušný výkon; při 7,5V jím teče asi 2,5A. Stačí pro něj jednoduché usměrnění.
Sklíčidélko pro průměr vrtáčku fí=1mm i mezikruží pro uchycení motorku do stojanu vrtačky jsem si utočil na soustruhu v práci.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
cezet
Příspěvky: 35
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#107 Příspěvek od cezet »

Ale to si musel aj frezovat inac by si nemal to sklucovadlo ako 6-hran ale ako valcek samozrejme ak si nemal taky material. A este z akej gulatinky to bolo robene z mosadze alebo z coho :?:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#108 Příspěvek od Hill »

Já jsem na stejný motorek (mezikruží ze silonu, patrně stejné) nalepil sklíčidlo z kružítka.
Na vrtáčky pod 2mm stačí navléct izolace stažená ze zvonkového drátu, aby v tom šly zatáhnout.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#109 Příspěvek od cackler »

cezet píše:Ale to si musel aj frezovat inac by si nemal to sklucovadlo ako 6-hran ale ako valcek samozrejme ak si nemal taky material. A este z akej gulatinky to bolo robene z mosadze alebo z coho :?:
mě to přijde jako udělaný z ocelovýho šestihranu, ale svmbass určitě ví líp :)

Uživatelský avatar
cezet
Příspěvky: 35
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#110 Příspěvek od cezet »

Na praxi sme robili 6hrany na freze nevies kde by zohnal taky maly 6hranny profil :?:

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#111 Příspěvek od pida_m »

TO cezet: nejdráže v Baumaxu a jim podobných obchodech, nebo sis ho mìl ukrást v uèení.
Kup si to sklíèidlo hotové, tøeba u Conrada, nebo v nìjakých prodejnách pro modeláøe.
píïa

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#112 Příspěvek od Atlan »

Alebo za 5 ero celu vrtaxcku.....

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#113 Příspěvek od pida_m »

.. no pochybuji, že vrtaèka za 5 eèek bude vrtat hodinu plošáky. Po hodinì i ta moje høeje... a to je motùrek z profi zaøízení. Vezme si klidnì 10A ajede dál. A pøitom se vejde do ruky a moc netopí. Použivám jí i jako brusku na malé zubaøské kotouèky.
píïa

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#114 Příspěvek od svmbass »

Šestihrany, ať z ocelí třídy 11, 12, nebo nerez apod., či mosazné, jsou standardním hutním materiálem a dodávají se v třímetrových tyčích. Silnější průměry i v 6-timetrech.
Mé upínátko je z desítky sw, v tomto případě by to bylo dosti nerentabilní frézovat :lol:

Uživatelský avatar
cezet
Příspěvky: 35
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#115 Příspěvek od cezet »

Uz som to vyriesil dal som tam to sklucidlo z kruzidla ako hovoril Hill a motorcek mam z modelarskeho obchodu zn.MIG 500 za 12€

Uživatelský avatar
cezet
Příspěvky: 35
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#116 Příspěvek od cezet »

A neviete z co by sa dalo pouzit este ako sklucidlo

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#117 Příspěvek od pida_m »

TO cezet: jak jsem psal už nìkde nahoøe: podívej se po sklíèidle na netu. Urèitì ho nìkdo vyrábí, jen zadej osu na jakou to potøebuješ. Já tam mám nìjaký neindefitikovatelný malý (na malé vrtáèky -2mm) a potom tam na to mohu upnout vìtší sklíèidlo (na 3mm a vìtší), to je z PIKO vrtaèky, co se prej prodávala v prodejnì hraèek v 1980´ co mìl tat. ve skladu.
píïa

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#118 Příspěvek od Atlan »

http://www.gsmalarm.sk/minivrtacka-pro- ... p-714.html

no sekol som sa nestoji 5E ale na to co on potrebuje bz mu stacila + mali bz tam bzt 3 nastavce do sklucovadla.

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#119 Příspěvek od Rybajda »

takhle jsem to zpáchal já,je to humolácké ale funkční,a hlavně mám radost že jsem si to upatlal sám :D

http://rybajda.ic.cz/stojan.html

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#120 Příspěvek od EKKAR »

Hezký - jedinou vadu to má, že při pohybu do záběru vrtáku se vinou toho paralelogramu bude vrták pohybovat i ve směru kolmém ke své ose, takže bude bočně namáhán a může hlavně u malých "ráží" lehce prasknout. Při vrtání 1mm silného Cuprextitu to asi nebude tak citelné, určité problémy to ale přinést může.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“