DVD CYBERHOME ALD5

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

DVD CYBERHOME ALD5

#1 Příspěvek od 555 »

prosím vás mám s ním takovýto problém.Když do něj vložím CD tak ho motorek roztoci,je slyset laser,ale ihned se motorek vypne a zase se zapne je slyset 2s nacitani laseru a pak se motorek zase vypne.tohle udělá dvakrát za sebou a pak se ukáže nápis NO DISC.nesetkal se nekdo s touto závadou?me momentálně nenapadá čím by to mohlo být :roll:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Zkus vyčistit čočku.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Pri tychto zavadach postupujem tak, ze vyskusam, ako sa chova v mechanike DVD medium, a potom CD. Potom skontrolujem napajaci zdroj a snazim sa potom v nom vylucit pricinu zavady, az sa potom dostanem ku samotnej optike a paskovemu vodicu.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

dekuji vsem za pomoc:-)cocka vycistena zatim bez uspechu.dela to to same i pri CD a DVD

zkusim se teda zamerit na napajeci zdroj.Mam se zamerit pouze na napeti nebo i na neco jineho??

a od zdroje pujdu dal

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od 555 »

tak závadu ve zdroji jsem vyloučil,páskový vodič vyměněn bez uspěchu.v tomto DVD je mechanika podobná jako v PC.má i stejný napájecí konektor a i stejný datový kabel.

Válí se mi doma jedna funkční dvd rom mechanika ASUS.zkoušel jsem ji sem připojit.Normálně se vysouvá a zasouvá pomocí tlačítek na předním panelu DVD,ale problém je v tom,že při zavírání mechaniky se na displeji neukáže loading,zůstane tam pouze pořádnápis closing (zavírání),a právě si myslím že určitě mi to dvd nepřehraje.ja sem to s obrazem nezkoušel co to dělá.

Dá se to nějak upravit nebo tak?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Vyskusaj inu mechaniku - od ineho vyrobcu. Najlepsie od rovnakeho ako je ta povodna.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od 555 »

dekuji mnohokrat za odpoved.puvodní mechanika je CYBERDRIVE.elektronika je v ní SONY.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#8 Příspěvek od Chris18 »

Dej to do původního stavu a vyměň Spindle Motor ;)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ak je tam PC mechanika, tak ma s velkou pravdepodobnostou brushless motor, ktory spravidla neodchadza.

Cyberdrive DVD mechaniku bude problem zohnat, tak skus aspon nejakych inych vyrobcov.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “