Out of range

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

Out of range

#1 Příspěvek od PLV »

Hoši, v počítačích nejsem moc odborník a potřeboval bych poradit, co způsobuje padání počítače a objevení se hlášky v zeleném obdélníčku: Atention out of range. A ještě se tam objeví H jako horizontálně a nějaké číslo okolo 1KHz a V jako vertikálně a nějaké číslo okolo 300Hz až jeden KHz. Dělá to grafická karta nebo co?
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Ma to spolocne s grafikou. Mne to robilo, ked som nastavil parametre monitora mimo zvladnutelnej tolerancie grafickej karty.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Burajko »

Vyzera to tak.Alebo este to mozu robit drivery.Pod akym os to ide?
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Mně dělaly cosi podobného taky špatné ovladače na grafice - nastavil jsem omylem moc velké (nebo atypické) rozlišení (monitor nebo karta nezvádali) :( :arrow: takže reset do nouzového režimu a odinstalovat všechny ovladače na grafiku, aby se nastavil default (aspoň u windows 98 to tak šlo) a bylo vše O.K. :)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Přepíná se ti grafická karta do režimu který nezvládá sama nebo to nezvládá monitor.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od breta1 »

Jsi si jistý, že ti počítač "padne"?.
Podle mého názoru nejde asi o hlášku z PC, ale o hlášku samotného monitoru na vlastním ON SCREEN, který nezvládá rozlišení, které má od grafické karty přijmout.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#7 Příspěvek od DELONG »

Bingo breta1 má pravdu.Môžem len súhlasiť.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. Otazka ale je, preco sa to stane. Moze byt problem v grafike, v zdroji alebo aj v SW.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#9 Příspěvek od PLV »

Díky za rady. Něco z nich vyzkouším. Zdroj jsem už vyměnil. Počítač se s ním chová jinak ale toto dělá pořád. OS mám XP.
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Burajko »

breta1 píše:Jsi si jistý, že ti počítač "padne"?.
Podle mého názoru nejde asi o hlášku z PC, ale o hlášku samotného monitoru na vlastním ON SCREEN, který nezvládá rozlišení, které má od grafické karty přijmout.
To je snad jasne...Este sa mi nestalo ,aby mi PC bez obrazu "komentoval" rozlisenie(out of range)...
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Mourek »

zkus , když to udělá vypnout monitor a vypnout ho uplně ze sítě. Kromě blbnoucí grafiky jsem se setkal i s tím že to dělal monitor a bylo nutné uplně odpojit napájení aby se zresetoval.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Nemůže chybět jedna synchronizace, buď H nebo V?

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#13 Příspěvek od breta1 »

Myslím že na ztrátu H nebo V monitor reaguje přechodem do spánku, ne touto hláškou.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Taky to hlášení monitoru vzniká, když není připojený signál z grafické karty, což asi už není novinka, že ? :wink: Ale novinkou může pro některé být, když má karta analogový i digitální výstup a monitor zase analogový a digitální vstup a začne se to hádat.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#15 Příspěvek od PLV »

Mám dojem, že asi na to bude mít vliv i teplota, protože mi to začalo dělat až v zimě, v místnosti kde není moc teplo. Nejvíce to dělá po zapnutí, po chvíli provozu už méně. Ale někdy to udělá i po dlouhé době provozu. Často to udělá také po otevření mailu s obrázkem jako přílohou nebo po otevření nové stránky. Tím jsem si právě myslel, že je to grafika. Zkusím ještě jiný monitor. :D
Netřep se mnou!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“