Opět zlobivé VCR

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Opět zlobivé VCR

#1 Příspěvek od salora »

Vytáhl jsem ze starých časů ze sklepa video VCR/*Telerent/ což je Panasonic v německých službách obdoby multiservisu u nás.Mechanika OK něco nejspíš s elektrikou ,nechce se točit capstan motor ,vyměnil 3 vadné elka v nap. zdroji a vyčistil důkladně modeswitch a stále to stejné ,může tu někdo vlastní zkušeností poradit čím by to ještě mohlo být ?Děkuji

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Předpokládám, že jde o N9006T jeden motor pod bubnem, druhý na vše ostatní - dokud mu neprojedou testy mechanických funkcí, moc s ním neuděláš. Poprvé (to mu bylo asi 12 let) to spravila výměna malé skleněné diody ve zdroji (za ní +12V, před ní špičky -130V, pouštěla zpátky).
Podruhé (o rok později) to byl jeden z odporů ve zdroji a potřetí (16 let) už to řešil sběrný dvůr, protože jeden z napájecích vývodů byl přerušený - cestuje po celé velké desce tam a zpět a to střídavě po obou stranách desky. Po asi hodině prozvánění a opravování spojů upadlých při překlápění desky jsem z toho demontoval indikátor úrovně (BA6822), je to kompletní modul a na 5V šlape. Škoda jen, že by bylo komplikované mu vyměnit barvy LEDek (všechny červené, zalité do pásku).
Schéma nebylo, obvykle jsem měřil jednotlivé součástky.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

RE:

#3 Příspěvek od salora »

ee jedná se o model N8007T ale myslím že se příliš od sebe lišit nebudou/nejspíše nějaký inovační model/tak to ses také s ním dost jak vidím natrápil no abych pravdu řekl beru to spíše už jen jako zábavu a abych do toho hlouběji vešl jak ovšem vidím má to hodně úskalí a spousta hledání příčin.
Přílohy
video Pan.8007t.jpg
(60.2 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

PANASONIC

#4 Příspěvek od jano1154 »

Pozri zaslaný súbor.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

RE:

#5 Příspěvek od salora »

Kde se mám podívat na zaslaný soubor ?Zatím nic nedošlo ani mailem či S.Z. naopak já ti odepsal na tvou předešlou dnešní zprávu

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

Panasonic

#6 Příspěvek od jano1154 »

Poslal som znova na "seznam.cz " .

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “