Problem Metex M-3860M

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maikl-maly
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#16 Příspěvek od maikl-maly »

diky, dobrej typ

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od mira2830 »

Ten MAX ti do dvou tydnu poslou i zadarmo, kdyz na to prijde :wink: MAX133, MAX134 Jinak prehazeny vyvody? To mi prijde prinejmensim podivny, nevim, co by tim ziskali 8O Nicmene, jestli mas pravdu, tak si asi skoncil...

Uživatelský avatar
maikl-maly
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#18 Příspěvek od maikl-maly »

treba uz se mi to vsechno plete :D
Přílohy
max134.jpg
(286.96 KiB) Staženo 113 x

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Bezny »

maikl-maly píše:ono je prave pouzito smd pouzdro 4x11 vyvodu,ktere je zakresleno na konci (18.strana) datasheetu MAX133/MAX144..a nesedi mi jak vyvody, tak i orientacni zamek(tecka)..aby se to jeste zkomplikovalo:D
ja bych to videl na jinou serii vyroby
Vypadá to, že MAX existuje ve třech pouzdrech a v datasheetu jsou zobrazena pouze dvě. Podle partlistu je použit MAX 134CMH, který má pouzdro MQFP (metrická rozteč vývodů). V datasheetu je asi pouzdro PLCC (palcová rozteč)- Takže pro tebe je zajímavý MAX 134CMH (pouzdro MQFP).
Tady jsem se nachytřil:
http://www.datasheetdir.com/MAX133CMH+A ... Converters
A koukám, že ho dokonce mají na objednání u GME. Ale cena 970 Kč je dost impresivní.
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
maikl-maly
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#20 Příspěvek od maikl-maly »

tak a sem zase o neco chytrejsi :) taky je docela sranda, ze potisk dps - cislovani soucastek je jine nez ve schematu...

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Bezny »

maikl-maly píše:tak a sem zase o neco chytrejsi :) taky je docela sranda, ze potisk dps - cislovani soucastek je jine nez ve schematu...
Proto vždycky píšou, že změny během výroby jsou vyhrazeny. Já mám tady z uploadu schema, kde se píše, že je to třetí verze. Ale princip je jasný a drobné odchylky činí život vzrušujícím a dobrodružným. (inteligent zvládne i bordel...)
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#22 Příspěvek od caven »

zdravím, mám metex 3870D nemáte někdo k němu schéma ? Občas blbne měření odporů, spojím svorky a mám tam 1kohm rozpojím nekonečno, spojím 100ohm rozpojím nekonečno spojím nekonečno :D poté zapnu vypnu zakroutím knoflíkem a jede to v pohodě, knoflík už jsem čistil a výsledek žádny. Nemáte někdo s tímto zkušenosti ?

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Bezny »

caven píše:zdravím, mám metex 3870D nemáte někdo k němu schéma ? Občas blbne měření odporů, spojím svorky a mám tam 1kohm rozpojím nekonečno, spojím 100ohm rozpojím nekonečno spojím nekonečno :D poté zapnu vypnu zakroutím knoflíkem a jede to v pohodě, knoflík už jsem čistil a výsledek žádny. Nemáte někdo s tímto zkušenosti ?
Mohou to dělat měřicí kabely, zejména tuzemské (asi made in PCR) banánky se nenápadně potáhnou oxidem. Pokud to nejsou přívody tak podle popisu padá podezření v první řadě na přepínač. Píšeš, že jsi čistil knoflík, předpokládám, že byl myšlen přepínač. Opucoval bych kontakty (na plošňáku) lihem, stejně tak kontakty otočné části, kde je třeba skouknout jestli jsou správně napružené.
Sám jsem nedávno řešil nespolehlivé měření METEXu na jednom jediném napěťovém rozsahu to ukazovalo nesmysly (ostatní rozsahy OK), stačilo jemně povrklat přepínačem a chytlo se to. Už jsem z toho obrůstal mechem, až jsem zjistil, že to způsobovala zbloudilá kapka izolačního laku na plošné spoje (takovéto zelené). Při výrobě frkla na plošku kontaktu přepínače na plošnáku. Byla sice malinká, skoro neviditelná ale přilepila se na to správné místo, aby páchala zlo. P jejím odstranění závada zmizela.
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Mam dost zle skusenosti s tymi nasimi "komunistickymi" bananikmi, asi by som to mal vsetko vyhodit...

Uživatelský avatar
maikl-maly
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#25 Příspěvek od maikl-maly »

vypada to, ze dostanu ten MAX za rozumnou cenu...takze az prijde a vymenim ho, prijdu se "pochlubit! :-)

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Bezny »

maikl-maly píše:vypada to, ze dostanu ten MAX za rozumnou cenu...takze az prijde a vymenim ho, prijdu se "pochlubit! :-)
Tak doufejme, že pochlubit...
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od mira2830 »

maikl-maly píše:vypada to, ze dostanu ten MAX za rozumnou cenu...takze az prijde a vymenim ho, prijdu se "pochlubit! :-)
asi bych do toho nevrazel ani korunu, kdyz ho muzu mit zadarmo od vyrobce, ale jak myslis :wink:

Uživatelský avatar
maikl-maly
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#28 Příspěvek od maikl-maly »

tak to bych si nechal vysvetlit..zadarmo ??

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#29 Příspěvek od caven »

ano maxim posílá tzv. free samples (vzorky zdarma), ale většinou je to ošetřené tak že musí být email třebas školní (jsi student) nebo nějaký firemní týkající se elektro zaměření. Pokud něco z toho máš tak není problém ten sample objednat. Většinou je to do týdne doma. Posílají to z Hamburku. Ani poštu neplatíš.

Uživatelský avatar
maikl-maly
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#30 Příspěvek od maikl-maly »

ok, tak uvidime...a ja myslel, ze dneska sou zadarmo jen prospekty

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“