Thomson DPL 550

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robert00
Příspěvky: 3
Registrován: 27 srp 2009, 02:00

Thomson DPL 550

#1 Příspěvek od robert00 »

Dobry den,
mam tento receiver 10 rokov a s kvalitou zvuku som spokojny, pouzivam ho s trojpasmovymi bednami TESLA 1PF06708. Pretoze sa mi pokazil displej, (je slabo viditelny) kupil som receiver Yamaha RX-V365, urobil som nevedomky chybu, zvuk z tohoto receiveru sa neda porovnat s Thomsonom, nedalo sa to pocuvat preto som ho zabalil do krabice a znovu pouzivam Thomson. Prosim o radu co teraz. Bojim sa kupit nieco co by zas hralo spatne, pokazeny displej mi vadi lebo nastavenie alebo vyber FM stanic robim naslepo.
Pytam sa odbornikov co mam urobit, bedne su dobre nechcem ich menit, potrebujem minimalne jeden opticky vstup, ktory receiver mam kupit?
Je mi jedno ci to bude Ferguson AV-660, Denon alebo hociktory iny pokial nebude prilis drahy. Nezalezi mi na novych dekoderoch, receiver mam pripojeny na PC kartu.
Alebo by sa nasiel odbornik v Bratislave ktory by to vedel opravit?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Ja mam tiez Yamahu a mozem potvrdit ze to ma tiez ubohy zvuk. Ak si spokojny s tym Thomsonom, tak ho daj opravit. Ak by Ta mala odradit cena za opravu, potom by som zacal uvazovat o kupe noveho zariadenia. Treba to potom v obchode vyskusat a paralelne si vypocut nazory inych ludi.

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Petr603 »

Mam taky toho thomsona,kupoval jsem ho uz poouzity asi pred 5ti lety za par korun.Proti dnesnim srackam to neni spatny stroj,ma plne tranzistorove konce. Me display zatim jede ale nektere segmenty uz jsou slabsi,hlavne cervena barva.Na pouzivani je to ale zatim stale ok. Vem v potaz ze novy stal cca. 16tisic,tak ze kdyz koupis dneska neco za 7k se vsemi HDMI a kdovi cim jeste je jasne jak musi byt osizen zbytek.
Dle meho uz ti ho asi nikdo neopravi,pokud teda odesel display.I kdyz za zkousku to stoji, nemas co ztratit.
Neco noveho tezko poradit,spis se vyplati neco bazaroveho i se zarukou,treba zde: www.hifibazar.cz

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#4 Příspěvek od gino »

Yamahy receivery boli naozaj niekedy špičkové stroje. Teraz ako tu vidím to s nimi ide takisto dolu kopcom.
Zo spotrebnej elektroniky je aspoň čo sa mne zvukovo páči asi najlepší NAD.
Najlepšie ak pôjdeš do predajne, popočúvaj si zvuk na kvalitných slúchadlách a podľa toho sa rozhodni - každý má iný vkus.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#5 Příspěvek od pida_m »

NAD byl (tajnì doufám že i stále je) High End. Až na ten svérázný design.
píïa

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od cabernet »

Nedavno som mal moznost pocuvat zostavu NAD s kvalitnymi reproduktormi. Super zvuk, super cena... Ja by som za to tie eura nedal.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“