Program Eagle

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Jirka »

toom píše:Casem zjistis, ze autorouter je na ho... :wink: Jinak proti programu zadna namitka.
Pravda. Kolikrát se musím smát, co je autorouter schopnej vymyslet za plošňák ...
*****

Uživatelský avatar
xfish5
Příspěvky: 51
Registrován: 25 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od xfish5 »

Také jsem s programem eagle spokojený, jen mi vydí jedna věc.

Mohl by mi někdo prosím poradit, jak udělat v plošnáku svorku, jako to jde třeba v proficadu?

Mám třeba nějaaké schéma(rezistor a A metr).... Vše se dá lehce nakrelit, ale jak udělat svorky.

O-----I==I----(A)-------O

Díky za rady, nějak na to nemuhu přijít. :wink:

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od tominekk »

Třeba je to v nějaké knihovně! V jaké nevím, ale já to řeším tak, že si to nakreslím sám - vytvořím si vlastní knihovnu a do ní kreslím součástky který potřebuju.
Vytvořit si vlastní knihovnu není nic složitýho a mnohdy to ušetří spoustu práce ve hledání mezi těma x knihovnama, kterýma Eagle disponuje.
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#19 Příspěvek od right13 »

mne to tam vyhadzuje nejake chyby pri spajani ciest v scheme...napise mi napriklad ze sa nedaju spojit dve cesticky z odporu na trandak a nic sa z tym neda spravit....

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od tominekk »

right13 píše:mne to tam vyhadzuje nejake chyby pri spajani ciest v scheme...napise mi napriklad ze sa nedaju spojit dve cesticky z odporu na trandak a nic sa z tym neda spravit....
Jakej máš nastavenej Grid? Musí to být násobky implicitního. Jinak to může dělat chyby, že nejdou spojit dva dráty atd.
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#21 Příspěvek od right13 »

vyskusam to prestavit.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od DjRix »

tominekk píše:....si to nakreslím sám - vytvořím si vlastní knihovnu a do ní kreslím součástky který potřebuju.
Vytvořit si vlastní knihovnu není nic složitýho a mnohdy to ušetří spoustu práce ve hledání mezi těma x knihovnama, kterýma Eagle disponuje.
Neumím si představit že bych dělal něco v EAGLE,aniž bych si při tom nemusel alespoň pro jednu součástku vytvořit knihovnu.......Bez toho to prostě nejde.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#23 Příspěvek od right13 »

este vediet ako sa vytvara kniznica....v com mi pomoze nova kniznica?ked chcem vyrobit plosak povelom AUTO,tak si tie suciastky musim na tu vyhradenu"akoze plosak" najprv poukladat? ako si nastavim hrubku ciary,pocet vrstiev ked pouzijem AUTO?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#24 Příspěvek od masar »

Nová knihovna je nutná tehdy, když jsi z nějakého důvodu nespokojen s obsahem těch stávajících, originálních knihoven. Např. já jsem potřeboval pro nejčastěji používané součástky změnit velikost a tvar pájecích plošek, nebo vytvořit speciální součástku - např. hybridní vf přijímač, nebo jen někým výše zmíněnou připojovací svorku. Tominekk má pravdu - bez vlastní knihovny je téměř nemožné pracovat.
A k použití autorouteru - není správné začínat pracovat s programy jako je Eagle "od konce", bez patřičných znalostí, stejně jako nemůžeme jezdit s autem, když neumíme řadit a neznáme dopravní předpisy. Autorouter je bezesporu silná zbraň v rukách toho, kdo s ním umí správně( lépe řečeno strategicky) zacházet. Ale málokdy nám poskytne hotový spoj. Ten je obvykle nutno ručně upravovat "k obrazu svému". Proto doporučuji začít přečtením manuálu (nemusíme ho zrovna studovat) popř. jen část, která nás zrovna zajímá (např. tvorba vlastních knihoven). Eagle je dobrý program, ikdyž taky není dokonalý. A kdo je, že?

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#25 Příspěvek od right13 »

diky za radu.predsa si ho len precitam,aj ked sa mi nechce...mam uz plosak spraveny,no budem si ho musiet upravit sam,alebo pouzit original.co uz

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“