Panasonic TX-21S4TP, chassis Z7

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
erem
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2009, 02:00

Panasonic TX-21S4TP, chassis Z7

#1 Příspěvek od erem »

TV po zapnutí bzučí, po chvilke odpadne relé spínajúce hlavný zdroj, červená LED na paneli bliká. Schéma chasi Z7. Prosím poradte.
Přílohy
PANASONIC schema Z7.pdf
(419.48 KiB) Staženo 366 x

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 09:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já to trošku poopravím - bezplatní doufám zůstaneme, poradíme taky, ale tohle je dotaz jednak v rozporu s upozorněním - t.j. bez dalších informací, jednak ve stylu Pepíka, co když mu zmizí teletext, tak kontroluje síťovou šňůru a pojistku.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Vzhledem k jinak docela jasnému dotazu udělám výjimku a poradím. Závada je pravděpodobně v napájecím zdroji tv. Další rady jsou možné až po proměření všech důležitých napětí. Kterými začít snad víš sám. :wink:

Uživatelský avatar
erem
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od erem »

Prepáčte mi môj príspevok, mal som ho viac upresniť. Chybu som našiel... prerazená dióda D812 (R2KN) v 125V vetve spínaného zdroja. Malá súčiastka a je po probléme :D . Nechcel som od vás opravu, ale len radu skúsenejších...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

A to si myslíš, že jsi to opravil? Opravil jsi asi jen důsledek, ale ne příčinu :cry: Víš vůbec, co je to za součástku? Transil - a k čemu že tam je? Ono ti to možná teď běží i bez ní - ale pokud ji tam nedáš, tak si koleduješ :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

erem píše:Nechcel som od vás opravu, ale len radu skúsenejších...
Další fáze zvětšený obraz, odchod řádkového tranzistoru do křemíkového nebe, možnost průrazu VN trafa a ve finále SD. A to vše v řádu minut až hodin. Rada - najít příčinu. Nápověda - vada je všeobecně známá a i zde několikrát popisovaná.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

Ale "erem" nám vlastně napsal:
Malá súčiastka a je po probléme Very Happy .
Nenapsal skutečnost,že osadil novou součástku.Když vyměnil vadnou za novou,tak je vše OK. :wink:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

otakarv píše:Ale "erem" nám vlastně napsal:
Malá súčiastka a je po probléme Very Happy .
Nenapsal skutečnost,že osadil novou součástku.Když vyměnil vadnou za novou,tak je vše OK. :wink:
Není, závada přetrvává.

Uživatelský avatar
erem
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od erem »

Keď už tak je to lavínová dióda a nie transil. Príčina bola prepätie pri búrke a diódu som nahradil novou, bez nej by som to samozrejme neriskoval. Napätia na zdroji sú podľa manuálu v norme, snáď to bude šlapať...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

erem píše:Keď už tak je to lavínová dióda a nie transil. Príčina bola prepätie pri búrke a diódu som nahradil novou, bez nej by som to samozrejme neriskoval. Napätia na zdroji sú podľa manuálu v norme, snáď to bude šlapať...
Či je to "lavínová dióda, alebo transil", o tom se s tebou přít nebudu. V každém případě je to ale dioda s ochrannou f-cí, tj. zkratne se při překročení určitého napětí. Pokud to, při tom přepětí v síti (při bouřce), odnesla jen tato dioda, tak si gratuluj !

Já měl letos v létě v dílně asi 9 "poblesků" a jeden tam mám doposud: OTF C474 (28" s PIPem) - vadné: řídicí uC, IC-OMF, videoprocesor, oba K.V. + jejich aktivní rozbočovač a to mně ještě nejde právě ten PIP - co se z něj ještě "vyklube" nevím, protože na té telce dělám jen po chvílích - a "drobnosti" tu ani nevypisuju :roll: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

R2KN

#12 Příspěvek od mirdo8 »

Vymenil som transil R2KN a aj horizontalny tranz.BU4506 a odislo mi to nanovo.Neviem ako to zmerat,ked to hned odide.Vertikal nie je v skrate.ma niekto skusenost.

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#13 Příspěvek od mirdo8 »

Teraz som zbadal studeny spoj na VN trafe {ZEM pre focus,screen a anodu}.
Mohla cela ta vetva odchadzat aj kvoli tomu,lebo uz sa mi nechce tam davat dalsie suciastky,ktore odidu a cela oprava bude stat majland

Uživatelský avatar
geco
Příspěvky: 128
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: žatec

Panasonic

#14 Příspěvek od geco »

Zdravím,jen by mě zajímalo Proč s tak banální závadou dotyčný vklouznul do profi sekce.Místo psaní "Hilfe" měřit!!!Zřejmě se zaleknul ještě než ji otevřel.Nic ve zlém :idea:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Re: Panasonic

#15 Příspěvek od Killroy »

geco píše:Zdravím,jen by mě zajímalo Proč s tak banální závadou dotyčný vklouznul do profi sekce.
Vysvětlím. To vlákno vzniklo krátce před rozdělením "Televizory, monitory a projektory" dvě sekce, tedy před 12.10.2009 a teď ho někdo oživil. A protože ten nový dotaz je stejně "profesionální" jako ten původní, tak to brzo přesunu.

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“