Taky vám pořád rostou ruce?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#46 Příspěvek od milan222 »

rnbw píše:Normalna predlzovacka ma normalny kabel. Ked si kupis tu najlacnejsiu, tak sa potom necuduj.
ja si poradnou klidne koupim ale vysvetluj to lidem... oni nedokazou pochopit, ze kdyz ta z hypermarketu je stejna a dokonce levnejsi nez v elektre, tak proc kupovat zrovna z elektry, a zbytecne tam chodit...
hypermarketo-maniak se vyleci, az jednou vyhori... ja si prodluzovaky vyrabim, protoze mam kabelu dost ( tata delal v kablovce)
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od drabek06 »

Mno ušmiknul sem sňůru z původní pračky a na její konec připevnil zásuvku. Průřez je dostatečnej, 2,5mm2 lanko z mědi bohatě stačí 8-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#48 Příspěvek od EKKAR »

Drabek06, Ty taky? Já už mám takhle asi 4 prodlužky po cca 2,5m, vždycky někde "uhvízdnu" kábel od šrotu jménem "bývalá pračka"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od drabek06 »

Tak je to od staršího kousku, takže ještě kvalitní, tak proč to nevyužít :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#50 Příspěvek od EKKAR »

Jseš můj člověk... Proč nevyužít a důstojně neupotřebit něco, co by jinak skončilo jako drť nebo vypálený zčernalý šrot odevzdaný Hnědočechama, že? Já tu filozofii Sběrných dvorů nechápu - cokoliv tam donesu, už nesmí ven jinak než na valníku, rozsekaný sekerou na cimp-campr nebo jinak znehodnocený... Přitom kolikrát to je kvalitnější, než "nový z TESCA"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od drabek06 »

Zrovna dneska sem byl s kolegou z prace na sběrnym dvoře s odpadem. Sem koukal co tam je pěknýho a kolega mě říkal "ani tam nekoukej, nic zpátky nepovezem" :lol: Mě úplně četl myšlenky . . .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#52 Příspěvek od EKKAR »

J, já taky radši do SD jezdím sám...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#53 Příspěvek od kejki »


Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Jirka »

Crifodo píše:slušný člověk do obchodů stylu Kaufland nepáchne, nebo jen v ojedinělých případech, bohužel ti ostatní ano a díky nim ti slušní budou za krátkou dobu stejně před dilematem zařadit se - umřít čestně hladem - pěstovat někde na římse řeřichu a chytat dešťovou vodu. Protože normální producenti a normální obchodníci co? vymřou na nezájem :wink:
Mně to deset let připadá, že už každý ví co je párek z Lidlu za sračky, ale stejně ho týdně koupí dvě kila :twisted: tady je diagnóza jasná a léčba těžká.
Normální obchodník? To je ten, co to nakoupí v tom samém Kaflandu nebo Lidlu a prodává to za dvojnásobnou cenu u sebe v krámě? Nebo to je ten vietnamec, co v albertu jezdí pořád dokola, protože mají pivo v akci a prodávají jen 2 basy na jeden nákup?
Jiný obchodníky totiž už neznám.
*****

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#55 Příspěvek od Crifodo »

Já jich ještě pár znám. Hlavní výhoda je že jsou u nosu a nákup i s cestou trvá míň než hypermarketista dojede na hypermarketí parkoviště, nemluvě o 600m kličkované s nákupním drátěným transportérem, čekání u dvou z deseti kas a pak zas 4 km cesta domů. Hypermarket musí odrbat s cenou svoje dodavatele aby měl na otop a osvětlení šesti hektarů plochy a na mnohaletou reklamní masáž, o kvalitě náhražek se už napsalo moc. Hypermarketista si může koupit gumovou bílou housku za 2 nebo na místě pečené cosi za 8, místní pekař prodává housky z místní pekárny za 2,50 a rozdíl vidí i malý dítě. V řeznictví je rozdíl a přístup k lidem zřejmý. Vietnamský zelináři na Vinohradech a na Žižkově jsou specifická kasta, ale začíná to připomínat centralizovanýho pana Tricatela :twisted: část produkce si pěstujou hned na kraji Prahy v Chuchli a tak a kropí to říční vodou. Vietnamský "večerky" s chemickou instantní nudlovou polévkou a samýma potravinama s roční trvanlivostí radši nekomentovat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#56 Příspěvek od BOBOBO »

Abys si to moc neidealizoval s původem zboží v malých gešeftech . I u nás pochází z řetězců , vidím co přivezou ve svém autě , bývá to to akční z markeeetu .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#57 Příspěvek od Crifodo »

Po tatrankách se zdá že vítěznou cestu k SMD-izaci nastoupily taky horalky, ten hranolek už má necelých 12 mm na výšku :twisted:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od hafca »

A zmenšování skončí tím, že uvnitř obalu bude jen lístek s textem:"děkujeme za nákup". Později už tam nebude nejspíš ani to. :cry:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#59 Příspěvek od rnbw »

To sa hovori o Tatrankach od firmy Opavia alebo Sedita?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#60 Příspěvek od Crifodo »

Horalky jsou Opavia, tatranku tu teď žádnou nemám ale myslím že žádný výrobce se v miniaturizaci nedá zahanbit. :roll:

Ale zvláštní že to neplatí v autech, maminy co jezdí u nás do centra si nechat opálit xicht s solárku do oranžova nebo natočit kakadu na palici u kadeřnice, nejradši polotankem Honda s 40 cm silnýma dveřma a trubkovým rámem.
A nemovitosti taky, kde dřív byl domeček a v něm dvě rodiny, je dneska jeden rozvedený ***us v rozcáplé vile, zato má dvojitou garáž :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“