Závada na zesilovači Tesla Music 70

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

Závada na zesilovači Tesla Music 70

#1 Příspěvek od shepardt »

Zdravím, mám problém u elektronkového zesilovače Tesla Music 70. Získal jsem ho v docela dobrém stavu, hraje jen zvuk je strašně zkreslený a myslím si že tam 50W rozhodně není...Myslím že to bude něco na desce přepětí napetí jsou v pořádku jen se mi nedaři nastavit přepětí těch 42mV když oba trimry vytočím doprava tak by tam mnělo byt 25 mV ale na jedne straně to vždy rychle stoupá někdy až na 150mV..Poradí někdo čeho se mám chytit?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Chyť se za nos a vyměň svitky v g1, nebo aspoň změř Ug1 u obou konc. elek.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Špatná flaška .

Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od shepardt »

Sendyx píše:Chyť se za nos a vyměň svitky v g1, nebo aspoň změř Ug1 u obou konc. elek.
Ty svitky to jsem si myslel,bohužel doma takove nemám musím koupit..Pak ješte napišu...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od zdenoeddie »

tak ako uz pisal S vymen zvitky, pretukni trimre pre nastavenie predpatia atd merat merat merat :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

Re: Závada na zesilovači Tesla Music 70

#6 Příspěvek od kokun »

shepardt píše:Myslím že to bude něco na desce přepětí napetí jsou v pořádku jen se mi nedaři nastavit přepětí těch 42mV když oba trimry vytočím doprava tak by tam mnělo byt 25 mV ale na jedne straně to vždy rychle stoupá někdy až na 150mV..
Jenže - pro shepardta je přepětí jako předpětí (hodinky jako holínky - obojí se natahujou 8O ) :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od caven »

na tom zesilovači je toho potřeba vyměnit více. Počínaje trimry v desce předpětí i předzesilovače a konče kondenzátory v obou deskách .... Aby to alespoň nějak chodilo.

též přeměřit ty katodové odpory v koncových elekách a taky koukni na ten odpor 6R8 co je na desce předpětí. Bývá docela očouzený. Pokud je očouzený tak vyměnit.

Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Závada na zesilovači Tesla Music 70

#8 Příspěvek od shepardt »

kokun píše:
shepardt píše:Myslím že to bude něco na desce přepětí napetí jsou v pořádku jen se mi nedaři nastavit přepětí těch 42mV když oba trimry vytočím doprava tak by tam mnělo byt 25 mV ale na jedne straně to vždy rychle stoupá někdy až na 150mV..
Jenže - pro shepardta je přepětí jako předpětí (hodinky jako holínky - obojí se natahujou 8O ) :cry:
Omlouvám se, ale jsem disgrafik a občas proste takovou chybu udělam já totiž i kdybych si to po sobě 10x přečetl tak na to že jsem udělal chybu nepřijdu i když vím jak to samozdřejmně napsat...Nemužeme všichni umět všechno...

Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od shepardt »

caven píše:na tom zesilovači je toho potřeba vyměnit více. Počínaje trimry v desce předpětí i předzesilovače a konče kondenzátory v obou deskách .... Aby to alespoň nějak chodilo.

též přeměřit ty katodové odpory v koncových elekách a taky koukni na ten odpor 6R8 co je na desce předpětí. Bývá docela očouzený. Pokud je očouzený tak vyměnit.
Už mi to aspoň docela zesiluje ale ještě to pořád nění ono, zjistil jsem že na desce buzení byl vadny odpor u elektronky těch 75K měl totiž hodnutu 200K..Zitra jdu koupit nějake kondenzatory které doma nemam a budu kupovat i ty odpory 6R8 protože je cely jak říkate očouzeny a stejně by za chvili odešel...To předpětí už mi de na jedne elektronce nastavit na druhe ještě ne uvidim zítra až vyměním ty kondenzatory..Zatím děkuji

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“