KRÁSNÉ už jede DIGI

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

KRÁSNÉ už jede DIGI

#1 Příspěvek od mi-ro »

Račte vyzkoušet na 32 a 39k.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Ale o tom víme a dlouho na to čekáme jenže ofiko to má jet od středy a dneska je pondělí :D PS "komerční" MUX (NOVA,PRIMA,.....) zatím nemá EPG.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nejkrásnější na tom je, že "lov" digitálního signálu je pomalu stejná drbačka jako analog. Kdo vyhodil síto na střeše a doufá, že mu spolehlivě pojede třeba 64. kanál 15km od vysílače na špalek, teď chodí a skuhrá. Někdy totiž stačí, když zafouká vítr či je trochu víc armatury ve stavbě. Bohužel jim to většinou nejde česky vysvětlit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Problém pro mne bude , že i jako za bolševíka jsou zmíněny "hůře vykrytá" (TV signálem) místa , těmi 25 kW . To jedno zmiňované se mne týká .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

nevím jestli je to dojem, nemám to čím změřit, ale stávající analog ČT1+2 ze stejné lokality se mi zdá mírně zašumělý, jako kdyby nějaký šotek ubral výkon :roll:

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#7 Příspěvek od BIPOLAR »

mi-ro píše:Ale o tom víme a dlouho na to čekáme jenže ofiko to má jet od středy a dneska je pondělí :D PS "komerční" MUX (NOVA,PRIMA,.....) zatím nemá EPG.
To že nemáš EPG nemusíš vůbec litovat. Používám službu UPC již asi 4 roky v digi a na aktuální změny programu tam není ani památky. O vypadávání této "služby" ani nechci psát, kolikrát musím dost dlouho čekat než se rozbalí celá nabídka na týden. Ale to je možná zaviněné i těmi STB (jeden s nahráváním) od UPC. Co se však týká aktualizace programů, tak opakuji - je to k ničemu.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

Re: KRÁSNÉ už jede DIGI

#8 Příspěvek od texi »

mi-ro píše:Račte vyzkoušet na 32 a 39k.
Mi-ro v Lužci MUX1 perfektní, MUX2 bez zesilovače velmi slabý,jakým výkonem vysílá MUX2? Vzhledem k MUX1 (25kW) bych odhadoval tak na 10kW.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“