AIWA CX-Z600HE

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

AIWA CX-Z600HE

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny přítomné.Dostala se mi na opravu tato věž.Po připojení do sítě na displeji bliká 12:00,žádné tlačítko nereaguje.Po otevření jsem našel 2 pojistky.Jedna 630mA nepřerušená,druhá 1,6A spálená.Vedle nich je přepínač 120V/220V-240V samozřejmně dostupný zvenku na přepnutí.Někdo chytrý jej přepnul na 120V tím odešla pojistka 1,6A a jistě další věci.
Ve snaze najít schému mi strýček googl nijak nepomohl.Jak by někdo tuto schému vlastnil,moc bych mu byl vděčný.
Děkuji za každý podnět.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DiGiCo »


Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

V tomto pripade by som tipoval ze bude ruply hlavne primar napajacieho trafa-pokial nebola ta poistka v primarnej casti a nebola rychlejsia...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Vypadá to,že je to ono ale když kliknu na "Get Manual",tak mi vyskočí toto okno.
Přílohy
Snímka.PNG
(7.17 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

keemo píše:V tomto pripade by som tipoval ze bude ruply hlavne primar napajacieho trafa-pokial nebola ta poistka v primarnej casti a nebola rychlejsia...
Ta pojistka je pro vinutí 120V.Měřil jsem vinutí a je v pořádku.To by potom na tom displeji(jak píšu na začátku nic nesvítilo)Za diodovým můstkem napětí je,tak jsem jen zběžně to přešel a zkusil pohledat schému,neboť to vypadá na vážnější poruchu(asi procesor,neboť nejde zapnout POWER,ale samozřejmně může to být i banalita,je to celkem zmatené zapojení :wink: ).

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#6 Příspěvek od Harry.pa »


Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od DiGiCo »


Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

Aha:) a nemoze byt zvod v nejakom tlacitku?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem si manuál stáhnul,zběžně zkontroloval a souhlasí zapojení se zařízením.Já jsem hledal AIWA (model na zadním deklu) CX-Z600HE.Na manuálu je SX-Z600(LH,HE).Tak asi proto mi to googl nechtěl najít(nebo špatně hledám :wink: )
Každopádně všem tisíceré díky za pomoc :agree: .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

keemo píše:Aha:) a nemoze byt zvod v nejakom tlacitku?
Musím zjistit.Proměřim napětí podle schémy a postupně budu odhalovat příčinu nefunkčnosti.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#11 Příspěvek od Duvsan »

Zrovna toto mám práve na stole. Akurát na front boarde je osadený procesor SAMSUNG B4002-0097. Či ide o nejakú inováciu, neviem. Jediné v nej funguje zdroj a predomnou už boli menené elyty. Napätie 5,42V ide až k procesoru a tam všetko končí. Na tlačítkach som nenameral nič, nijaké potenciálové rozdiely. Už len svietia LED pod displejom. Mám predpokladať, že je v ťahu procesor? Dík

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#12 Příspěvek od Kvicala_r »

krystal kmitá? 5,4 by přežít mohl, ale spíš bych čekal 5V..

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#13 Příspěvek od Duvsan »

Na kryštáli je plné napätie, ale asi nekmitá. Kryštál som ešte osciloskopom nekontroloval, snáď som to urobil dobre. Tienenie kábla od osciloskopu som dal klasicky na kostru a ku kryštálu "živým" cez odpor 100k. K jednej strane, potom k druhej. Nič. Asi je to jasné. Ak má niekto nápad, sem s ním. Inak balím. Dík

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#14 Příspěvek od denis15 »

Občas jsem zažil takovéto mrtvoly a měly zkratlý nebo se svodem nějaký kondík (keramiku) na vývodech. Prošel jsem pak vždy keramiky a tantaly kolem procáku.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#15 Příspěvek od Duvsan »

Dnes som sa primäl pokračovať. Preveril som keramiky okolo procíka. Veľa ich tam nie je. Potom som vymenil kryštál. Veža ožila, vyzeralo to v poriadku. Idylka vydržala niekoľko sekúnd. Kryštál už bol menený. Niekto nejaký nápad?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“