jehličková tiskárna STAR LC-20

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

jehličková tiskárna STAR LC-20

#1 Příspěvek od 555 »

prosím vás poradte mi někdo,chci používat tuto tiskárnu pro tisknutí textu,ale když ji připojím na notebook (mam stary notas Celeron 266MHz,128MB ram,windows 2000 PRO

ale když chci tisknout tak mi tiskárna tiskně úplné nesmysly.Dělá si opravdu co chce jen to co já nechci:-(

A to mi dělalo i na mém PC a prostě všude.jediné kdy mi tiskárna šla tak si pamatuju že to byla STAR LC-10 a mel jsem ju připojený na PC pentium 1 60MHz,na tom mi normalne sla.

Ale pak sem s jehlickovejma tiskárnama měl problém.POradtem i nekdo prosim?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Když stejným kabelem připojíš jinou tiskárnu, tak tiskne OK?

Když vytiskneš zkušební stránku, tak taky tiskne nesmysly?

Zkoušel jsi tisknout z toho PC v DOSu?

máš ji korektně nainstalovanou?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Vogon »

Tahle tiskárna není obousměrná, nastav v BIOSu paralelni mod: SPP.
Pokud by to nešlo krátce zaexperimentuj s mody ECP a EPP.

To samozřejmě za předpokladu, že kabel je klasický Centronix a je bez závad.
Nativní ovladač ve Windows funguje s touhle tiskárnou bez problémů.

Ještě dotaz: Tiskne to rozsypanej čaj více řádkově na jeden papír a nebo to začíná několika znaky na prvním papíru a zbytek je čistej a pak to pokračuje na další papír více řádky a nebo zase jedním zankem?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

dekuji za opdovedi.zkušební stránka je vytisknutá dobře,ale tisknul jsem třeba schéma a ty čáry (spoje)jsou všelijak ,,poházené".anebo text v pdf

na začátku papíru to vytiskne jaká si srdíčka,pak obdelníčky pak je zase část textu dobrá,pak je text rozpadlý ,pak hlava přejede až ke konci papíru a a tam tiskne nesmyslné znaky a tak.nevím jak to lepe popsat no.to se prave tezko popisuje.

v Biosu notebooku nemam prave zadne nastaveni SPP.

je tam pouze toto k LPT portu:

PORT DEFINITION:

STANDART AT (centronics)
BIDIRECTIONAL (ps-2)
ENHANCED PARALLEL (epp)
EXTENDED CAPABILITIES (ecp)

mam aktivni to prvni (AT)

A kabel je uplne novy.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ze je kabel novy este neznamena, ze je dobry. Vsetko totiz nasvedcuje tomu, ze mas problem s prenosom dat. U jedneho druhu novych tlaciarni bola najcastejsia zavada prave vadny kabel z vyroby...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Ani se nebudu ptát. Rovnou to napíšu.
Pokud zkušební stránku vytiskne správně, tak to znamená, že tiskárna funguje.
Pokud z NB vytiskneš text (v DOSu) a nevytiskneš jakoukoliv grafiku (tj. i text z Wordu, obrázek), tak je problém v kabelu - rozdělat konce a mrknout na urvané drátky.
Pokud špatně tiskne text z DOSu i grafiku, tak se mrkni na přepínače na tiskárně i na kabel.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Jak píše p32, zkontroluj nastavení konfiguračních přepínačů v tiskárně, např. tam bývá přepínání 7/8bitů. :wink:

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#8 Příspěvek od ohryzek36 »

Já mám podobný typ tiskárny (Star NX-1000) - vypadá skoro stejně a mám k ní i návod k použití - má přes 100 stránek, a je v něm i "poradce při potížích" a nastavování těch přepínačů. Skenovat se mi to vůbec nechce, ale na stránkách výrobce jsou ty návody taky. ( http://www.star-micronics.co.jp/eng/ser ... lc20um.pdf ). Snad to pomůže :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“