Bohoušek laškuje

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#16 Příspěvek od Zmije »

BOBOBO píše:Ale zmije , ještě budeš překvapen a to určitě ne mile .
Nemilé překvapení už mě nepřekvapí, tak to risknu a třeba budu nakonec překvapen mile. Nemůžu se ubránit pocitu, že v česku máme ve zvyku tak dlouho vybírat to nejlepší řešení, až nakonec vybereme to nejhorší.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#17 Příspěvek od dj_Paul »

tady jedno pojednání:
Přílohy
dluh.jpg
(82.67 KiB) Staženo 86 x

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#18 Příspěvek od BIPOLAR »

Ještě je zapotřebí dodat, že k největšímu zadlužování došlo v letech, kdy HDP rostl až o 5 -6% ! Tož "PLV" teď můžeš mudrovat :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#19 Příspěvek od Zmije »

Asi by si měl PLV zopakovat lekci matematiky od svého učitele a taky porovnat šatník v dobách vlády ČSSD a ODS http://www.youtube.com/watch?v=Sta6BgvWvDc

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Kdežpak , PLV bude mít ustálenou směrovost , v některých směrech ještě stále platí politická ekonomie .

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#21 Příspěvek od bu2520 »

chraň bůh , že bych se chtěl kohokoliv zastávat, ale vždy mě v podobných grafech chybí to podstatné a to je rozvrstvení výdajů . Za co ten dluh vzniknul , co bylo prožráno a co byly investice. Vždyť za vlád oranžových se začaly masívně stavět dálnice atd. A to že vznikaly dluhy v době konjuktury, je vcelku logické . Lidi si brali hypotéky na bydlení, proto že , měli příjmy a jistoty ,které jim zaručovaly, že to splatí. A když přišla krize tak jich spousta koukalo. Tím se nezastávám neefektivního hospodaření a zlodějině, t oje bohužel problém napříč politickým spektrem. A bohužel , řekl bych že stát živí přímo či nepřímo spoustu bohatých lidí , kteří žijí ze sociálních prebend. Tuhle si mi tu stěžoval majitel sítě výherních automatů jak by ty socky zrušil. A když jsem se ho ptal kdo mu nejvíc hází ty prachy do automatů . Tak hádejte. :twisted:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#22 Příspěvek od kejki »

To je graf bilance rozpočtu, tam hypotéky osob nejsou :?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

rozvrstvení výdajů se určitě dají najít v příslušných statistikách. Pro obrázek o (ne)účelnosti investic nejsou tak třeba, kdo tu žije tak vidí, jestli přinesly výsledek. Jestli jsou OK dálnice, české dráhy, školství, zdravotnictví, vývoj zaměstnanosti, obnova památek... Mezi socany a ostatními bych nedělal umělé rozdíly, ale hodnotil bych jen podle výsledku. Jestli Sobotka nebo Kalousek je mi jedno. Jestli Řebíček nebo Šimonovský atd. Pro mě je podstatné že se daňová zátěž zvyšuje a dluh taky a korupce přibývá. Hypotéky sem nepatří, ty snad probíhají mezi občanem a peněžním ústavem do kterého by státu nic nemělo být. S výjimkou justice, když správce hypotéky nedělá co má.
Ani ty investice nejsou tak jednoznačné, i kdyby vykázali každou korunu. Dá se zdanit obyvatelstvo až bude hekat, vybrané peníze svědomitě nalít do padesáti dálnic a nepronevěřit ani metrák štěrku. A co? Betonářská lobby se napakuje, země bude svištícím tranzitem milionu kamionů, smrskne se fond polí, narostou všude logistiká centra, místo přímých spojnic mezi městy všude megalomanské "obchvaty" které potřebujou na zatáčku 3 km2. Bude se mi proto líp žít, než kdyby mi stát daně nesebral a ty spediční firmy si ten svůj póvl vozily jinudy nebo nechaly doma?
Sobotkovou specialitou bylo socansky vybírat nehoráznou daň a když se mu pak někde v tom nesourodém chlívu objevily nedostatky a jinde "přebytky" (naloupené), flikoval by to křížem krážem přerozdělováním. Takhle chtěl použít peníze z výnosu (státem nalévané) České pošty na vysychající fond důchodového zabezpečení. Socan a ještě náměsíčný!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#24 Příspěvek od kejki »

Tak ona Česká pošta měla hotovost a šlo o půjčku, když stát neměl, peníze se vracely.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“