Tesla COLOR 110ST, napájení

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Mourek »

Tak jak psal Hill nejde řádek, napětí E se získává z VN trafa. Najdi modul H na vývodu 1 je 250V nebo víc,na vývodu 2 jso impulsy , pokud to neběží tak by tam mělo být kladné napětí. Pokud na 2 nic nenaměříš (lepší je ručkový měřák,ukazuje střední hodnotu.) vyndej modul H a propoj 1 a 2. a druhým spojem 8a9. Mělo by to naběhnout a všechny zdroje by měly něco dávat. Pokud ne prověř napětí a spoje okolo modulu S na signálové desce
Samozřejmě zkontrolu studenáky a součástky na desce U tam muže také být problém

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

Může to všechno bejt vadným tyristorem (KT110/500) na horizontálu?
Dá se za něj sehnat zahraniční ekvivalent?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Mourek »

kde jsi našel tenhle tyristor, na horizontálu jsou KT 119, KT 120 a vdesce H taky. KT110 je ve zdroji. Samozřejmě to dělá ale kde se dá koupit nevím, možná ve sběrném dvoře. Já pro svý televize mám a aýž dojdou vyhodím bednu.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#19 Příspěvek od MetalGod »

Opravdu mám na modulu H KT 110/500!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Mourek »

na schematu je KT120/500 co tam bylo origoš si opravdu nepamatuju, zkus zkratovat vývody1 a2 toho modulu a mělo by to jet, ale na menší výkon.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#21 Příspěvek od MetalGod »

Vyzkoušel jsem, ale nejede to. Asi zkusím sehnat ten tyristor. Na schématu je opravdu KT120/500, ale v TV je KT110/500.
Doufám, že to je poslední závada.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Mourek »

pokud to nenabíha, když při přítomném modulu H spojíš 1 a2 tak je tam něco jinýho

Uživatelský avatar
Azurit
Příspěvky: 21
Registrován: 18 pro 2015, 01:00

#23 Příspěvek od Azurit »

Jak to nakonec dopadlo? Ta moje se totiž chová úplně stejně. Vyzkoušel jsem všechno tady odsud i z jiných vláken a pořád nic(H 1+2;bez H 1+2 a 8+9; H KT120 A+K; konektory; studeňáky; násobič odpojen....). Zdroj B dává cca 8,5-8,6V. Je chyba ve zdroji B, nebo by rozkladům mělo k naběhnutí stačit 8,5V?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#24 Příspěvek od fredis »

Kde ses tady vzal? :wink: Jinak ten poslední příspěvek je starý jen téměř 10 let :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Azurit
Příspěvky: 21
Registrován: 18 pro 2015, 01:00

#25 Příspěvek od Azurit »

Já vím, ale nechtěl jsem zakládat nové téma :-) A tady je to nachlup stejné jako to mám já...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#26 Příspěvek od xsc »

Mám pocit, že těch 8,5V by i mělo stačit, ale můžete to zkusit přes diodu napájet z nějakého pomocného 12V zdroje. Jen nezapomeňte na to, že kostra je spojená s usměrněnými 220V, takže ten zdroj to musí zvládnout - nesmí být spojený se zemí. Na tom pomocném zdroji není nic složitého, přičinou nižšího napětí může být vyschlý C313.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Habesan »

Není problém si ověřit, že původní tazatel MetalGod je na Bastlírně stále aktivní.

Mám dva kusy tohohle modelu a opravdu už si je nechávám jenom jako muzejní kousky. Taky se mi podařilo zachránit pár náhradních dílů před sešrotováním.

Taky ti proniká brum jasové složky do zvuku???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#28 Příspěvek od xsc »

Habesan píše:Taky ti proniká brum jasové složky do zvuku???
To je u TV s mezinosným způsobem zpracování zvuku běžný problém. Podle mě nejhorší to je v syté červené, kterou si grafici oblíbili. V tu chvíli už z obrazové nosné moc nezůstane a zvuk bručí. Ostatně proto se přešlo na kvaziparalelní zvuk.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#29 Příspěvek od Hill »

Určitá hladina brumu z jasové složky ve zvuku je u této řady normální, protože jde o mezinosný odběr nosné zvuku z hotového obrazového signálu, přitom modul Z má na vstupu propust pro oba možné zvukové kmitočty (5,5 i 6,5 MHz) a stejně tak v koincidenčním detektoru jsou dva fázovací obvody, každý naladěný na jeden možný nosný kmitočet. Protože v bílé má nosná obrazu nejmenší amplitudu, dochází k tomu, že není plně nasycený omezovač v A223D. Navíc tam může rušit pomocná nosná 5,74 nebo 6,26 MHz využívaná pro stereofonní nebo dvojjazyčný zvukový doprovod - v době konstrukce této televize se ještě ani nepředpokládalo, že by se u nás tato možnost dala využít.
U nových televizí se to obcházelo často i tím, že se fázovací obvod pro nevyužívaný zvukový doprovod zkratoval kapkou cínu a ten používaný se doladil na maximální potlačení bručení.
Pokud by byl ale brum zjevně nepřiměřený, znamená to projev se další nectnosti, že to není z jasové informace, ale z vertikálu (to se ověří jednoduše protočením potenciometru snímkové frekvence, aby se obraz začal "překulovat"): jestli se změní i frekvence brumu ve zvuku, dělá to špatná kostra můstku s potenciometry hlasitosti a korekcí. Stačí propojit můstek silnějším drátem s rámem signálové části, případně ještě jít po filtraci napájení modulu V.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Habesan »

Díky, podívám se na to.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“