Jaký OS do historického NB Toshiba Libretto 50CT?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#16 Příspěvek od czatlantis »

antivir vůbec neřeš. je sice pravda, že s IEčkem ve staré verzi to není nic extra, ale tam je poměr výkon/riziko. Na notebooku taky antivir nemám a za 3 roky jsem tam žádnou havěť neměl (občas nainstaluju, udělám full scan a odinstaluju) - zbytečně to snižuje výkon a výdrž na baterky a to beru Core2Duo na 1,8ghz....o antiviru na tomhle co píšeš bych ani nezačal uvažovat

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#17 Příspěvek od 555 »

s timto souhlasim.ja mam ted zrovna momentalne PC 600MHz,256MB ram,a 40gb disk.A o nejakem anitviru ani nepremejslim to je zbytecny si myslim.kdybych mel nejakej novej PC tak nereknu ale takhle je to jedno.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký OS do historického NB Toshiba Libretto 50CT?

#18 Příspěvek od zslaby »

jjilek píše:Dostal se mi do ruky a zprovoznil jsem mrňavoučký Toshiba Libretto 50CT. Nic moc: Pentium 75MHz, RAM 32MB. Maximálně se mi podařilo do něj nainstalovat WinME + MSIE 6. SP1. Jede celkem přijatelně s PCMCIA kartou na WiFi, ale není do něj již žádný antivir pro WinME. Na cesty i jako pamatováček vzhledem k rozměru a výdrži LiIon baterie je to celkem praktická věcička pro toho, kdo nemá na Palmtop. Problémem je jen OS. Poradí někdo nějakou vhodnou verzi Linuxu? Tam se viry a podobná havěť moc nevyskytují.
po preci Windows 3.11 a dos 6.22

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#19 Příspěvek od ohryzek36 »

555 píše:s timto souhlasim.ja mam ted zrovna momentalne PC 600MHz,256MB ram,a 40gb disk.A o nejakem anitviru ani nepremejslim to je zbytecny si myslim.kdybych mel nejakej novej PC tak nereknu ale takhle je to jedno.
Potvrzuju - mám 500Mhz, nějakých +- 480MB ram (vytahané ze starých mašin) a 2 disky po 130Gb (hudba, knížky, atd...), systém s Windows 98 a i když jsem bez antiviru a pořád na internetu, tak si už dlouho nepamatuju, že bych nějaký vir měl (jednou za čas si to nějakým antivirem projedu a většinou nic) - jestli to není tím, že ty nové viry na W98 už nejedou nebo co... :roll:

K tématu toho moc dodat ale nemůžu - sice si pamatuju, že jsme měli na škole i 486ky, na kterých jely windowsy (nevím, jestli 95 nebo 98 ), ale podrobnosti až nevím... (pár roků to už bude :D )

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od hafca »

Zkusil bych tam dát W95, poslední vezi. Říkalo se jí taky W97. Měl jsem to na starých počítačích a běhalo to svižně a hlavně bez velkých nároků na HW.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

Bude se na tom blbě zprovozňovat USB a takový věci, drivery pro řadu periférií... záleží co to má obsluhovat a jaký sw používat.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hafca »

Ty poslední už USB bez větších problémů podporovaly. A je otázkou, jestli ho ten notebook vůbec má.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Ak nema USB, tak tie 95 OSR2. Ak ma USB, tak 98SE.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“