3F riadeny usmernovac

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

3F riadeny usmernovac

#1 Příspěvek od Arpad »

zdravim vsetkych, a prosim o pomoc. mam 3F transformator(5kVA)ktory bol urceny pre napajanie elektromagnetu, a chcem z neho vyrobit zvaracku. jeho sekundarne napatie je 3x48V. no ale koli takemu velkemu transformatoru, a koli nepritomnosti odbociek primarneho vinutia som sa rozhodol pre regulaciu na sekundarnej strane. vlastne riadenym usmernovacom. pracujem na na ziskani 3 vykonovych diod , a mam 3 kusy tyristorov z profi MIG MAG zvaracky. neviem ich oznacenie, ani parametre, ale ta zvaracka dokazala zvarovat prudom cez 100A. potrebujem schemu pre riadenie takeho to usmernovaca. dakujem.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Vyhledej forum a ve schematech máš profischema .

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Atlan »

3*48V bude malo

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Naprázdno to dá určitě víc.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Atlan »

potrbuje okolo 80V

Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Arpad »

to je udaj zo stitku, ja som to nemeral. no ale na svarbazare sa udava ze pre pouzitie usmernovaca, musi transformator mat napatie na prazdno 48V a viac. no a este jedna vec. to trafo je dost stare (min20 rokov), no a napajacie napatie je udavane 380V.lenze dnes je napatie trosku vyssie takze aj vystup nebude 48V, ale trosicku viac. no a tie tyristory su ruske maju oznacenie T15-160-8.mam ich komplet aj z chladicmi a termistormi.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

Já mám trafo 3x20V,cívky jsou do serie a funguje to i s usměrňovačem.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Já jsem si stavěl jak trafo , tak z autobusdynama , obě provozuji a jen musíš umět víc , než "normální" svářeč , chytit oblouk i při špatných zapalovacích podmínkách . Jde jen o cvik .

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#9 Příspěvek od SERAFIN »

Díval som sa do schém pozri sa na WTU 315.36 ak nenajdeš napíš SZ

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

Re: 3F riadeny usmernovac

#10 Příspěvek od Pesko »

Arpad píše:.... mam 3F transformator(5kVA)...... a chcem z neho vyrobit zvaracku. jeho sekundarne napatie je 3x48V. ..... pracujem na na ziskani 3 vykonovych diod ....
Napätie 3krát 48V úplne stačí ,je to efektívna hodnota a po usmernení 3f usmerňovačom bude ešte väčší. Tie diódy ale zháňaj 4ks ,lebo je tam potrebná aj nulová dióda.
Riadiaca jednotka z WTU315 je asi najjednoduchšie riešenie.Budeš tam ale potrebovať aj výkonovú tlmivku.
Přílohy
WTU.jpg
(181.73 KiB) Staženo 488 x

Uživatelský avatar
reklamacie
Příspěvky: 62
Registrován: 30 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín

Re: 3F riadeny usmernovac

#11 Příspěvek od reklamacie »

Pesko píše:
Arpad píše:.... mam 3F transformator(5kVA)...... a chcem z neho vyrobit zvaracku. jeho sekundarne napatie je 3x48V. ..... pracujem na na ziskani 3 vykonovych diod ....
Napätie 3krát 48V úplne stačí ,je to efektívna hodnota a po usmernení 3f usmerňovačom bude ešte väčší. Tie diódy ale zháňaj 4ks ,lebo je tam potrebná aj nulová dióda.
Riadiaca jednotka z WTU315 je asi najjednoduchšie riešenie.Budeš tam ale potrebovať aj výkonovú tlmivku.
Riadiacu dosku z WTUčka mám ale neviem či je funkčná.Je to pomerne jednoduché tak ak by nefungovala určite by šla opraviť.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“