Problem pri ladeni Satelitu

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mahel
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2008, 02:00

Problem pri ladeni Satelitu

#1 Příspěvek od Mahel »

Zdravim vas vsetkych.
Kupil som Sat Topfield TF6000CR. Mám problém s nastavením naladil som si CT1 a aj ostatne programy mi idu super Kvalitu signálu mám 99% Intenzita 94%. Problém je v tom ze neviem chytiť Kanáli na Astre Viva Delux music a ostatne nekodovane. Nejde ani eurosport 19,2° 12344 H 27500 co ponuka skylink Ked pretocim parabolu o 5mm tak chytím vsetky stanice z astri Viva Delux atd ale mi vypadnú slovenske a ceske stanice. Bud mi vypíše služba dočasne nedostupná a nic ine.

Tento istý sat som montoval u priatelky a tam to slo hned vsetko a netreba pretacat parabolu.

Este dodam ze konvertor je monoblok.
Viem ze môj pravopis je HROZNÝ. Sory.
Elektronika je moje hoby a niesom profík vyučený som Silnoprúd elektrotechnik.

Uživatelský avatar
telman
Příspěvky: 86
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od telman »

Nenapísal si, ako prepínaš medzi Astrou 23° a 19,2°. Problém môže byť v nastavení výberu satelitu v prijímači.

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#3 Příspěvek od kysmen »

vzhledem k tomu, že kvalita i signál jsou nezvykle vysoké, máš asi na monoblok větší parabolu.
Monoblok ale potřebuje parabolu podle šířky jednotlivých konv., většinou to bývá 80ka, a tam jsou uváděny ty 4 stupně.
Pokud máš tu80ku, zkus si pomocí diseq přepínat jednotlivé konvertory, zakrytím rukou vyzkoušet se kterého funguješ, a podle toho se zorientovat a najít kompromis mezi oběma družicema.

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#4 Příspěvek od cikan »

zdravím,
pøedpokládám máš monoblok pro A1+A3 (4,3 stupnì). Já používám pøednastavený receiver a postupuji takto:
monoblok uchytím za levým ozaøovaèem (pøi pohledu do paraboly). Pøipojím "sat finder" a koax. Zapnu receiver (s pøedladìným referenèním kmitoètem pro A3), zkontroluji potøebná nástavení pro A3 a navolím DiSEqC pøepínaè 1.0
tøeba na 1 ze 4. Nastavím parabolu na maximum signálu "sat finderu", zacloním levý ozaøovaè konvertoru (opìt pøi pohledu do paraboly) a musí zmizet signál. Pokud signál zmizí po zaclonìní pravého ozaøovaèe, musím zmìnit nastavení DiSEqC pøepínaèe na 2 ze 4 (potom, po nalezení dalšího maxima je funkèní levý konvertor). Pokraèuji dále, až další maximum odpovídá A3 (zkontroluji alespoò 2 pøedvolby - napø. ÈT24 a óèko). Pøepnu DiSEqC pøepínaè na 2 ze 4 pro A1 (pro A3 byl v režimu 1 ze 4) a zkontroluji, zda fungují kanály pro A1. Potom pøepnu zpìt receiver na ref. kmitoèet A3 a pøesnì nastavím parabolu. Dotáhnu šrouby, odpojím "sat finder", pøipojím koax a opatrnì pøetáhnu pøes F konektor ochrannou gumu. Upevním koax k držákùm konvertoru a paraboly (napø. PVC + stahovací pásky). Tím je parabola nastavená, hlavní konvertor je nastavený na A3, šilhá konvertor pro A1.
Potom odpojím nastavovací receiver, pøipojím druhý receiver (nový bez settingu) a naladím A3(vše) a A1(FTA). Potom ruènì doladím na A1 Eurosport (CZ).
Pokud budeš postupovat obdobnì, nemùžeš mít problém (pokud jsou prvky sestavy OK).
Naposledy upravil(a) cikan dne 06 kvě 2010, 01:13, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#5 Příspěvek od Harry.pa »

Pozor, některé LNB mají DiSEqC "A" na 19,2 "B" na 23,5, jiné, např. INVERTO "A" na 23,5 "B" na 19,2. Osobně jsem se s tím taky vydrbal, a to bylo 15 pod nulou.

Uživatelský avatar
Mahel
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Mahel »

Parabolu mam 80 co bola k sat kompletu. Presne tento
Obrázek

Uz som presne tento montoval ale nic som nenastavoval len som nahodil freqvencie a slo to preto som ostal zarazeny na mojom takom istom to nejde. Dam nejake foto ako to mam.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

S nastavenim DiSEqC nemam skusenosti tak neviem co a ako.

Prepacte ze vas tak otravujem
:roll:
Viem ze môj pravopis je HROZNÝ. Sory.
Elektronika je moje hoby a niesom profík vyučený som Silnoprúd elektrotechnik.

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#7 Příspěvek od cikan »

z fotek je vidìt, že jako hlavní máš A1 (uchycení za pravým ozaøovaèem) a šilhá ASTRA3. Uvìdom si, levý konvertor je pro A3 a pravý pro A1 (pøi pohledu do paraboly, jak je to na fotografii). Zkontroluj, zda pøi dobrém signálu (oba sloupce indikátoru vybuzeny) ASTRA 3A/1E (pøepínaè DiSEqC 2 ze 4) je aktivní levý konvertor (zaclonìním zmizí signál). Pokud ne (aktivní je pravý), zmìò pro A3 DiSEqC na 1 ze 4, potom už bude levý aktivní pro A3 - samozøejmì musíš pohnout parabolou, abys dostal signál. Zøejmì nastavuješ parabolu bez externího indikátoru (sleduješ indikátor na obrazovce), navíc tak jak to máš uchycené bys mìl nastavovat parabolu na A1 (A3 potom má trochu slabší signál - šilhá). Pokud preferuješ pøíjem z A3, postupuj, jak jsem to popsal výše....

Uživatelský avatar
Mahel
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2008, 02:00

#8 Příspěvek od Mahel »

Zakril som pravu stranu tu co mam v drziaku na fotke ak zmizol signal z A3 tak ja to budem mat opacne. SAT Finder nemam nastavujem to len podla indikatoru na obrazovke.
Viem ze môj pravopis je HROZNÝ. Sory.
Elektronika je moje hoby a niesom profík vyučený som Silnoprúd elektrotechnik.

Uživatelský avatar
Mahel
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2008, 02:00

#9 Příspěvek od Mahel »

Tak uz mi to ide ja to mam opacne pravu tu co mam v drziaku na votke mam A3 na to som nastavil DiSEqC 1 z 4 a na A1 2 z 3 potocil som parabolou a uz to bolo.

Dakujem vam vsetkym :P
Viem ze môj pravopis je HROZNÝ. Sory.
Elektronika je moje hoby a niesom profík vyučený som Silnoprúd elektrotechnik.

Uživatelský avatar
Mahel
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2008, 02:00

#10 Příspěvek od Mahel »

Este mam jednu otazku karta skylink co mam teraz v satelite je s nim sparovana? Co ak sa sat pokazi a budem chcet dat druhy treba kupovat aj novu kartu?
Viem ze môj pravopis je HROZNÝ. Sory.
Elektronika je moje hoby a niesom profík vyučený som Silnoprúd elektrotechnik.

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#11 Příspěvek od cikan »

karta skylink je pøenositelná, bude fungovat v jakémkoli receiveru s CryptoWorksem nebo UNI èteèkou. Takže novou kartu pøíp. kupovat nemusíš.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “