Detektory kovov - dosah

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#16 Příspěvek od Kocur »

No já jsem ty dva detektory z AR 89 a AR 90 porovnával a zdají se mi stejný,jen u toho z roku 90 je už napájení IO,u toho mýho není,tak jedině tam že by byla chyba,tohle zapojení mě fungovalo.
Je tam jen jediná věc co jsem si všiml u toho tvýho zapojení z roku 90 a to je napájení IO2 hradlo -c-,je zavedený přes 100ohm odpor a já měl vše přímo natvrdo na plus,jinak jsem nic nezhledal.
Díval jsem se ještě na opravy článků a to až do roku 92 a nikde nic není.
Obrázek

Uživatelský avatar
suelektronics
Příspěvky: 15
Registrován: 19 čer 2006, 02:00
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od suelektronics »

Kocur> ty si to staval podla toho tvojho zapojenia a islo dobre? Mne sa totiz pri hladani chyby nechcelo (a ani ma to nenapadlo) slkontrolovat zapojenie IO. Zajtra to skusim znova ozivit a uvidime, ak pojde tak vam vsetkym budem vdacny .

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#18 Příspěvek od Kocur »

Jo stavěl jsem to podle tohoto schematu co jsem sem umístil,doufám že jsem někde neudělal nevědomky chybu a proto mě to fungovalo :lol:
Já to stavěl kdysi dávno a to jsem toho o elektronice moc nevěděl,né že bych ted věděl vše,ale vím o něco víc a tenkrát jsem to postavil a nechodilo to,tak jsem procházel schéma,bod po bodu a vše jsem měl zapojeno správně,až mi nakonec jeden kamarád řekl,jestli mám zapojený napájení IO,hleděl jsem na něj jako péro že to ve schématu není,potom jsem všechny IO popropojoval s napájením a fungovalo to,jen si vzpomínám,že se to trochu samovolně rozlazovalo,ale to se ted nedivím,narval jsem tam kondenzátory co jsem měl po ruce,nekvalitní a nestabilní.
Proto jsem se ptal jestli máte napájený IO,bral jsem to ze své skušenosti.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PabloX »

Dneska sa na to cele riadne pozrem, premeriam napajanie a uvidime.
Zajtra idme na kruzok, tam je citac tak to skusim premerat (ak sa mi bude chciet).

Ozaj, postavil som si len zo srandy ten detektor so 741 (prvy odkaz na prvej strane) a ide to celkom dobre, aj ked ho este nemam naladeny a nemam dobru antenu (daky kusok co som nasiel doma :-D ), chcem to ako vreckovy detektor a okrem toho chcem este ozivit ten z AR.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PabloX »

Takisto vam budem velmi vdacny, pokial to ozivim a pojde to :-)

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

Detektory kovov

#21 Příspěvek od galjo »

Vojsko v obidvoch republikách vypredáva zásoby - aj civilným osobám a takéto detektory boli tiež v zozname predávaných . Pozrite na stránkach ministerstva obrany zoznam.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od eljaro »

PabloX: heled tady je prvotní námět který mi kluci donesli at udělám
jeto www.mwm.cz dej si hledat článek detektor pro lovce pokladů a nebo otevři vědu techniku a je to hned první článek ! Já to pro sebe upravil jak sis všiml poněvadž jsem se chtěl vyhnou tomu ladicímu kondu ! a taky tomu tří drátovému připojení ! možná to nebylo to prave nic méně to funguje !

PabloXx

#23 Příspěvek od PabloXx »

GALJO- pozrel som sa tam, ale pisu ze predaj bol pozastaveny do odvolania.

ELJARO-to zapojenie vyzera jednoducho, len ja by sóm chcel ozivit to, co mi nejde...Ozaj, napajanie mam dobre pripojene na vsetky IO, chyba bude niekde inde...

Uživatelský avatar
suelektronics
Příspěvky: 15
Registrován: 19 čer 2006, 02:00
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od suelektronics »

Eljaro> vyzera to dobre ale ten dosah je asi ako u Transet 150 a mne sa to zda byt malo. :( Ja som chcel daco ine- vykonnejsie. Idem ja teraz skusit zapojit ten z AR 4/1990.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#25 Příspěvek od Artaban001 »

Dosah detektoru záleží hlavně na cívce. V kterémsi starším amáru byl návod, jak k tomu detektoru, co vyráběla tesla (ten s tím MA741) vyrobit externí cívku.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

Bohužel, pánové, dosah detektorů, pracujících na principu rozlaďování oscilátoru, je silně omezen...
Kdo chce lepší dosah, musí použít jiný princip.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od eljaro »

jo přesně tak ! dosah a cívka jsou spojité nádoby ! pokud jde o ty cívky tak dosah jednoduchého detektoru je krátký! Jediná rada použít jiný typ ! jak zde bylo uvedeno a to alespoň tří cívkový ! pokud jde o dosah doporučuji přečíst teorii !je zbytečné něco stavět a nevědět jak to funguje!
já stavěl až poté co jsem stáhl z internetu co se dalo ! pak jsem k tomu přečetl komentáře ! Konstrukce kterou jsem stavěl a upravil mněla jedíný cíl reprodukovatelnost ! budou su to stavět děcka a musí tojet na to šup !
A le z internetu jsem se taky dověděl že to hledání je trochu tak duchařina ! Ta cívka je základ kvalitní a velká s vysokým Q ! Principy kalibrací a kompenzací a křížových detekcí jsou mraky ! Ale jeden z článků mně inspiroval na tolik že jsem od dalšího bádání raději upostil !A tor totiž v závěru přiznal že ve finále pak detektor reagoval na lecos ale hledat kovy na zahradě se sním nedalo ! A proto zvažme k čemuto vlasně bude a podle toho to postavte ! Já stavěl na třikrát ! po prvé jen tak ve vzduchu ty jednotlivé části zda vubec fungují a jak spolehlivě ! Podruhé pak desku na které jsem to vyskoušel a našel kritická místa se kterými by se nedalo nic dělat bez měření ! A potřetí pak teprve na čisto - prostě osadit zapnou zatočit potáky a jede to ! Vše ostatní je na draka jak je to moc složité tak se v tom ani autor nevyzná ! Ale nevím jak kdo co a jak vlastně čte ale na stránce se které já vyšel je dost podrobný popis co a jak seřídít a naladit plus praktické rady - tak moc nechápu delku této diskuze - nic proti na pobavení dobrý ! asi jsou lidi co čtou jen ta schematka ?!

Uživatelský avatar
suelektronics
Příspěvky: 15
Registrován: 19 čer 2006, 02:00
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od suelektronics »

Zdravim. Ten z AR4/1990 nejde ani po opravach. :cry: Ak mate niekto overeny detektor s dobrym dosahom, pracujuci na rôznom principe, ale bez mikroprocesorov tak dajte vediet. :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Sendyx »

Já mám někde schéma pulsního detektoru s TTL obvody, je tam celkem 26 pouzder, + nějaký ty analogy.... máš chuť to realizovat ?

Uživatelský avatar
suelektronics
Příspěvky: 15
Registrován: 19 čer 2006, 02:00
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od suelektronics »

Sendyx=Já mám někde schéma pulsního detektoru s TTL obvody, je tam celkem 26 pouzder, + nějaký ty analogy.... máš chuť to realizovat ?

Ak to stoji zato tak hej. Mas to overene?, ak ano aky to ma asi dosah?

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“