motor netáhne

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
papax
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

motor netáhne

#1 Příspěvek od papax »

Zdravím. Motor sekačky 230V 1200W se dobře a okamžitě rozeběhne, ale při sebemenším zatížení i v nízké trávě se zastavuje. Kondenzátor jsem nahradil novým, ale situace je stejná. Je možnost nějaké opravy?
Papax

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Vyčistiť vnútorný priestor motora od "sena", býva tam na rotore nejaká mechanika, ktorou sa mení krútiaci moment motora.

Uživatelský avatar
papax
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

motor netáhne

#3 Příspěvek od papax »

procesor píše:Vyčistiť vnútorný priestor motora od "sena", býva tam na rotore nejaká mechanika, ktorou sa mení krútiaci moment motora.
Motor je kompletně čistý a jediná mechanika je motorová brzda, která funguje když se motor rozeběhne bez problémů. Nemohu objevit viditelnou závadu.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

Ešte pozri ložiská alebo púzdra-neviem čo tam máš,či nie sú pridreté.

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#5 Příspěvek od kysmen »

Já mam na sekačce 6,5 hp B&S benzin a letošní hustá tráva ji taky dává dost zabrat.
Ale vážně. Zkusil bych změřit třeba napětí na svorkách motoru nebo impedanci sítě.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Milan121 »

Jestli drhne rotor o stator poznáš snadno - povrch rotoru je poškozen,pak můžeš usuzovat zda je vadné ložisko,nebo uložení ložiska ve štítu.Jednou jsem měl závadu - ohlá hřídel (asi od kamenů),vibrace uvolnilly ložisko v uložení.Ale jen o pár desetin a již to zlobilo jak popisuješ.
Další mizerná závada je prasklá rotorová klec,to je ten hliník zalitý v rotoru.Není to očkem patrné a nedá se změřit.Příznak je lenošný motor,ale řek bych,že i náběh na štítkové otáčky bude podstatně delší.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Dikobraz »

Ahoj , něco podobného se mi stalo taky a měl jsem mezizáviťák na kotvě. Taky se krásně rozbíhal ale mohl jsem ho zastavit rukou.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#8 Příspěvek od mirosne »

On tam nemá komutátorový rotor,kde by mohol byť medzizávitový skrat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Taky bych byl toho názoru , že jsi zapomněl , jak tahala před zimou .1200W je nic mám 2kW a žádná sláva . Jak tráva přeroste , musím jet šnečím tempem .

Uživatelský avatar
papax
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

motor netáhne

#10 Příspěvek od papax »

Milan121 píše:Jestli drhne rotor o stator poznáš snadno - povrch rotoru je poškozen,pak můžeš usuzovat zda je vadné ložisko,nebo uložení ložiska ve štítu.Jednou jsem měl závadu - ohlá hřídel (asi od kamenů),vibrace uvolnilly ložisko v uložení.Ale jen o pár desetin a již to zlobilo jak popisuješ.
Další mizerná závada je prasklá rotorová klec,to je ten hliník zalitý v rotoru.Není to očkem patrné a nedá se změřit.Příznak je lenošný motor,ale řek bych,že i náběh na štítkové otáčky bude podstatně delší.
To je záhada, start a běh je v pohodě i otáčky jsou v normálu, ale jen si škrtne o cokoli, tak se zastavuje. Zkusím vyměnit z dalšího motoru rotor, zda není závada v něm.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Snad jedině , že by Ti shnila klec .

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“