LCD Thomson 32LB130S5, ch. IFC13, chybné barvy přes scart

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

LCD Thomson 32LB130S5, ch. IFC13, chybné barvy přes scart

#1 Příspěvek od ace_ventura »

Ahoj, mám tu uvedenou telku (chassis IFC130). První problém byl nefunkční podsvit - to jsem vyřešil ale objevil se problém se zobrazením barev přes SCART (YUV i RGB) a s-video vstup. Barvy přes tuner, D-SUB i hdmi jsou OK, barvy menu také.

Obraz z DVD (STB) přes s-video kabel viz. 2. fotka. Pokud použiji kabel scart->s-video tak je obraz v pořádku.

Obraz přes scart (dělají to oba) je na 1. fotce. Celý obraz je řekl bych s nádechem do zelena a některé barvy jsou zcela jiné. Je to podobné jako obraz u pc s nízkou barevnou hloubkou.

Prosím o šťouchnutí správným směrem, v SM není rozkreslené celé schéma a nevím kde začít. Dík.
Přílohy
scart.jpg
obraz přes scart
(99.7 KiB) Staženo 105 x
svid.jpg
obraz přes s-video kabel
(115.8 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Nemáš jen špatně nastavené parametry v uživatelském menu?Myslím tím přípojné místa.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#3 Příspěvek od ace_ventura »

Teď jsi mě zaskočil. Znovu jsem prolezl menu a jde u scartů měnit typ. Když nastavím RGB nebo Video tak je obraz barevný ale stále dle obr. Při nastavení S-Video je obaz černobílý úplně.
Přeměřil jsem všechna napětí a jsou OK. Zítra koupím komponentní kabel a uvidím jak se bude chovat. Osobně tipuju problém okolo přepínačů signálu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

To vypadá na limitaci signálu R přímo v přepínači vstupů nebo stejnosměrný posuv úrovně, s nímž si pak A/D převodník neví rady.
Jinak zřejmě výrobce dodržel normu scart, která se signálem S-video nepočítá (zná jen Y, RGB, a CVBS). S-video se liší od CVBS jen v tom, že barvonosný kmitočet nejde společným drátem, jako u CVBS, ale samostatným. A ten norma scart nezná. Takže logicky na S-video barevně chodit nebude. Od toho tam je jiný konektor.
I když - přepínací signál na pinu 8 také měl původně jen úrovně 0V a 9-12V pro nucené přepnutí vstupů, a najednou se u některých televizí objevil s další úrovní kolem 5-6V pro přepínání formátu. Tak nemůžu vyloučit, že by některý výrobce změnil propojení po svém, to by ale vyžadovalo mít všechny propojované komponenty od něj, jinak je to k ničemu.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#5 Příspěvek od ace_ventura »

Tak po delším zkoumání jsem pokročil. O převod se stará SAA7117A, ten má pro CVBS 4 vstupy (SCART 1-2, S-Video a tuner). Pokud mám na scartu video signál a hned u A/D ho propojím u vstupních kondů na vstup tuneru a v menu zvílím tv je obraz bez deformace a koukatelný. Stejná situace je i u S-Video vstupu.
Vstupní kondy pro SCARTy jsem odletoval a poslal přímo na převodník video a opět fleky a rozhozené barvy. Takže viník odhalen, ale s tím asi nic nesvedu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“