Jakou sušičku?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Jakou sušičku?

#1 Příspěvek od rezis »

Zdravím všechny vzhledem k tomu, že citát "tento způsob léta zdá se mi poněkud neštastným" platí letos dokonale a prádlo nechce schnout rozhodl jsme se pro koupi sušičky - alespoň na nejnutnější věci.
Při pohledu na nabídku jsem si všiml rozdílu
ventilační - kondenzační.
Kterou by jste doporučili? z principu instalace je mi to jedno.
Jen mě nějak logicky napadá že ventilační by měla být lepší (je přeci snažší horký vlhký vzduch vyfouknout než zněj kondezovat vodu) A vůbec jak probíhá kondenzace?
Díky všem za postřehy
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#2 Příspěvek od tatramacek »

Čau - snad ti pomůže tento článek:
http://www.rady-testy.cz/zvolite-konden ... -pristroj-

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Ech jedno Ti povím , že sušičky znehodnotí textilie , je to tak jen pro použití v extremním případě . I když u ponožek to bude jedno ...Koupil jsem před cca 15 lety kombinaci pračky s kondenzační suškou (stojí v jádře paneláku bez odtahu) a jestli jela 10x ?

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#4 Příspěvek od renda15 »

Dovolil bych si lehce nesouhlasit. K poničení a lámání vláken samozřejmě dochází - stačí kouknout na filtr po skončení sušení - ale není to na životnosti prádla až tak znát a třeba ručníky jsou ze sušičky daleko lepší - jsou krásně měkké a pokud nenecháš prádlo v sušičce dlouho po sušení nemusíš ho ani žehlit. Co se týče druhu, určitě bych upřednostnil samostatnou sušičku ne kombinaci s pračkou. Mám kombinaci i solo sušičku a výkonem i kvalitou sušení to je jinde - ta samostaná. Nejvíce používám kondenzační, ale na ventilační, kterou jsem měl kdysi nedám dopustit. Je levná, úplně jednoduchá a myslím, že sušila podstatně rychleji, je tam pouze problém s tím výdechem - musí to být poměrně tlustá trubka a musí ven - v zimě to krásně kouří.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

renda15 píše:Třeba ručníky jsou ze sušičky daleko lepší - jsou krásně měkké a pokud nenecháš prádlo v sušičce dlouho po sušení nemusíš ho ani žehlit...
... na ventilační, kterou jsem měl kdysi nedám dopustit. Je levná, úplně jednoduchá a myslím, že sušila podstatně rychleji, je tam pouze problém s tím výdechem - musí to být poměrně tlustá trubka a musí ven - v zimě to krásně kouří.
Díky v podstatě toto jsem potřeboval slyšet. Normálně upřednostňuji sušení venku (u RD to není problém) jenže letos to prostě nejde :(
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky sušíme u krbu :D

Ovšem tento způsob léta zdá se být poněkud nešťastným, když člověk visí na střeše a soused mu do toho "voní" uhlím ještě koncem května. A není sám.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

U máti v ústředním ještě nevyhaslo , v hospodě naštěstí také ještě nee .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#8 Příspěvek od tatramacek »

No,je pravda ze ty susicky opravdu to prádlo nicej.. Já mel doma pracku ze susickou aeg a po trech susenich bylo totálne 🤐 vypousteci sitko cerpadla. Volil bych radsi pracku z vyssim poctem otacek pri odstredovani nez pracku ze susickou. Vyjde ti to i levneji 8-)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

Pračku mám v pořádku takže jen sušičku. Navíc pokud odstředíš i na X tissíc otáček stále to potřebuješ usušit. A právě fáze sušení v tomto počasí kdy stále prší vázne.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím , jak bydlíš . Na domku bývá suchá půda , v paneláku jádro a necháváme otevřeno na chodbičku .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

Bydlím v RD. Půda u nás sice je, ale malá (patro je napůl podkrovní) takže tam ne. Náme na to místnost kde je kotel na plyn bojler, spíž a prostě všechno. Nikdy nebyl problém. Letos prší každý den a je prostě vlhko. Nepomáhá ani otevřené okno. Třeba tenké věci které nasají málo vodY jsou v pohodě. Ručník schne ale i 3 dny (a to už je dávám i do ždímačky aby v nich bylo opravdu minimum vody) Ono s těmi třemi dny by problém nebyl ale pak tak divně páchnou.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#12 Příspěvek od kejki »

Dovolím si vložit odkaz - http://www.poradte.cz/domacnost-a-bydle ... nosti.html a skutečně, je to výhoda. Sice to žere peníze, ale snáz se žehlí a mí sousedi taky pálí bordel pro zahřátí ještě teď.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#13 Příspěvek od keemo »

Odkaz je nefunkcny....

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

Mi normálně jde. A je rozhodnuto že sušička se pořídí. A to ventilační. Jen je třeba někde sehnat nějaké ty papírky co za ni budou chtít
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#15 Příspěvek od tatramacek »

Nakupuji tady - jsem s nimi velice spokojen - je to velice dobrej internetovej obchod - projdi si je a uvidis ju :sD
http://www.nakupka.cz/bila-technika/susicky-pradla/

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“