Je tu technik od Vodafone?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

Je tu technik od Vodafone?

#1 Příspěvek od Zmije »

Zdravim, dnes na výletě jsem ztratil MS, bohužel je to okruh asi 15km, tak jsem si říkal, že zkusím zavolat operátorovi, zda by mi neřekl u jaké BTS je přihlášený (vyzváněl) a případně TA, tím by se mi trochu ohruh zmenšil. Ale bába na tech. podpoře mi řekla, že ho můžou akorád zablokovat. Tak by mě zajímalo jaké máte zkušenosti s ochotou operátorů sdělovat takové informace (samozřejmě po prokázání vlastnictví MS). Pokud by tu byl někdo od Vodafone a měl možnost to zjistit tak SZ. Případně by mohl do diskuse alespoň poreferovat jak to chodí :)

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#2 Příspěvek od jave »

Osobne bych kartu zablokoval a hned bych si zadarmo objednal novou. Mobil budes muset bohuzel poridit jiny. Resil jsem neco obdobneho kdyz kluk ztratil tyden stary mobil a nakonec to vzdal
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#3 Příspěvek od Zmije »

To jsem udělal, ale mě štve ta neochota operátora udělat cokoliv navíc, v systém GSM je zjištení servisní BTS ta nejmenší prkotina, kterou lze v tomto případě udělat a oni toho nejsou schopni.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od cackler »

Spíš je to o tom zavolat správnýmu člověku pro koho to problem neni, protože pro bábu co celej den kecá do telefenu to problem je.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od xmurgi »

Bez spravneho cloveka sa nepohnes, lebo pokial viem, tak taketo info sa poskytuje na zaklade sudneho rozhodnutia, resp. zachrannym a policajnym zlozkam pri patrani po konkretnej osobe. (neviem ci to nepovazuju za nieco ako odposluch telefonatu)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

To plne chapem v pripade cudzieho telefonu, ale nechapem to pri mojom vlastnom telefone - co napriklad kradez?

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#7 Příspěvek od Zmije »

cackler píše:Spíš je to o tom zavolat správnýmu člověku pro koho to problem neni, protože pro bábu co celej den kecá do telefenu to problem je.
100% souhlas, ale bohužel nevím, jak se k tomu člověku dostat. U kyslíků znám pár lidí co by mi mohli zjistit vše kolem pevné lajny, ale tu asi jen tak neztratím, leda, že by nějaký utlačovaný spoluobčan potřeboval nakrmit rodinu a dal kabely do sběru, ale to by zas nebyl můj problém. Jinak zjistit to můžou policajti a to dokonce i několik měsíců zpět, protože se polohy logují, ale těm se za ty ubohý platy a doživotní renty nebude určitě chtít ani hnout brvou.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#8 Příspěvek od PLV »

Nebo se dá počkat, jestli telefon nenajde poctivý nálezce a nekontaktuje tě pomocí některých čísel v mobilu. Mě se toto přihodilo a pro mobil jsem si zajel k poctivému nálezci. :D
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Basic »

Jj, v sobotu jsm našel Nokii N86 a poctivě vrátil pomocí kontaktů v mobilu. Je vůbec možný ten telefon pojet, kartu hodit do příkopu a pak tak fungovat? Za předpokladu kdyby mě nikdo neviděl jak si ho dávám do kapsy. Jenže jako napotvoru když telefon leží na zemi před kamerou...

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#10 Příspěvek od Zmije »

Problém je v tom, že každá mobilní stanice má unikátní číslo, tzv. imei a ten při přihlášení do sítě vysílá a operátor má zase povinnost ho logovat, takže pokud někdo nahlásí na PČR, že mu byl ukraden telefon a nahlásí jeho imei, tak by tě mohli vystopovat i v případě, že změníš sim (samozřejmě pokud by chtěli). Dokonce snad funguje i jakási databáze kradených telefonů, která je propojená se všemi operátory v ČR, tak by to hlášení mohlo proběhnout i automaticky.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Basic »

Takže radši prodat na aukru jako "dal mi ho známý"... :)

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#12 Příspěvek od Zmije »

Nejlepší je vrátit ho, nemusíme přece ukrást vše, co ukrást lze, ikdyž jsme Češi. Pak je ještě možnost prodat ho do ciziny, nejlépe za hranice EU.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Basic »

Nejlépe do Nigérie a platbu přijmout přess paypal a peníze obdržet až po odeslání potvrzení o odeslání balíčku :D :D :D :D

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#14 Příspěvek od breta1 »

Na ukradený mobil je potřeba poslat SMS - něco jako že dám slušné nálezné, jinak nechám mobil zablokovat. Pokud není zloděj pitomec, vyplatí se mu mobil vrátit.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“