Homemade zosik 2x50W

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DJ_BobiseK
Příspěvky: 46
Registrován: 26 čer 2006, 02:00

Homemade zosik 2x50W

#1 Příspěvek od DJ_BobiseK »

zdravim!
začal som som stavať už tretí zosik (i keď zase len IO ale to by som nebol ja... :D )
trošku popišem....mám tam 120w toroid,diody P600,kondiky 2x10m + 4x4,7m,všetko už hotové,malé rozmery (asi 23x23x8cm) no a problém je tu,pôvodne tam mal byť IO tda7294 ale jeden kusm i nešiel ani pri oživovaní a dalšie dva odyšli po napojení do toho zosiku,neviem či to bude napájaním ( 2x 34V cca) alebo čim :( tak a teraz premyšlam čo tam dať,mám tam miesto jedine na IO,alebo 4ks trandakov v plastovom puzdre + maly plosak...potrebujem z toho trafa dostať maximum,tak teda poradíde niekto neaký zosik? uvítam jednoduchý tranzistorák :roll:

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: homemade zosik 2x50w

#2 Příspěvek od Miradim »

Doporučuji ti tuto web stránku. http://www.aldax.cz/ .Tam si určitě vybereš nf zesilovač jaký potřebuješ.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#3 Příspěvek od miroja »

Pravdepodobne to chces pouzivat v narocnejsich podmienkach (diskoteky,sem-tam daky skrat). V tom pripade by som siel radsej do tranzistorov a na chladeni by som urcite nesetril.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Jestli chceš vymlátit okna, tak Ti doporučuju zesilovač s LM12C. Je to velice jednoduchý 150W zesilovač, který má dohromady 12 součástek a je publikován v knize "304 zajímavých zapojení" na str. 6-7 v prvním díle.
LM12C (+/- 40V max.), nebo LM12CL (+/- 30V max.) je "trochu" výkonnější operák (a taky dražší :D ) v pouzdře TO3 se čtyřmi nožičkami.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
DJ_BobiseK
Příspěvky: 46
Registrován: 26 čer 2006, 02:00

#5 Příspěvek od DJ_BobiseK »

no takže aldax poznám ale diki za link :D bral by som ten 60w ALE konštrukčne by sa nedal do toho môjho zosu prispôsobiť :( nie,na disko to nechcem,len ku PC,potom by som chcel z toho hnať TVM-226+150+114(asi) LM12 poznám ale problém je v cene a aj tak by som nevyužil 120w keď zdroj mám 120w toroid.....preto vravím že tak 2x50w

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

Pokud ti dobře rozumím, jde ti o maximální využití toho 120W zdroje, nebo ne? K tomu ovšem musíš použít zesilovač s raději větším výkonem (např. 2x80W), který ovšem nevyužiješ - ke všeobecné spokojenosti sousedů a zesilovače samotného. :)
A co se týče výběru - volil bych možná toto zapojení:
http://wkopacz.webpark.pl/wzmacniacz_lm ... cz_lm.html
Je tam popis, schema i dps. Toto zapojení používá LM3886, se kterým jsou celkem dobré zkušenosti.

193.86.226.163

#7 Příspěvek od 193.86.226.163 »

Miradim píše:Doporuèuji ti tuto web stránku. http://www.aldax.cz/ .Tam si urèitì vybereš nf zesilovaè jaký potøebuješ.
hej co furt mate s temi aldaxy????!!!!!!!takove sroty!!!!!!!!!!!!!§

Uživatelský avatar
IXOXI
Příspěvky: 52
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od IXOXI »

Pro to trafo bude fakt nejlepší to LM3886, navíc v katalogovém listu máš vše potřebné.

Uživatelský avatar
DJ_BobiseK
Příspěvky: 46
Registrován: 26 čer 2006, 02:00

#9 Příspěvek od DJ_BobiseK »

ok,diki,tak nakoniec som sa rozhodol pre tie dve LM3886,už ich mám ale problém je,na výstupe má byť 10ohm/2W odpor a okolo neho cievka,môžem zapojiť 10 odporov 100ohm/0,6W vedľa seba,to by potom malo mať 10ohm/6w? opravte ma ak sa mýlim,ďakujem :D

Uživatelský avatar
Hlavaja
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

pro 193.86.226.163

#10 Příspěvek od Hlavaja »

No jo no jako anonym má blbé kecy každej. Navrhni lepší zes než co mají na aldaxu a pak teprve kecej. Jsou sice drazší ale zato jsou osazené značkovýma a tedy i kvalivníma součástkama.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

A ono to s tou anonymitou není tentokrát tak vážné, řekl bych, že se zapoměl přihlásit, jako už 23x.
Jinak se hlásí jako schrost (30x), Wik (12x), goro (4x) a Lubos53 (jednou). Ono stačí zapomenout heslo a nemít trpělivost si na něj počkat.
Ale taky s ním nesouhlasím, v té smršti různých "imitací součástek", co se objevují na pultech, dává Aldax aspoň skutečné.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Není na čase prostřílet multiidentity a vůbec celou db uživatelů ?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

Sendyx píše:Není na čase prostřílet multiidentity a vůbec celou db uživatelů ?
Sendyx na Hrad! :lol:
taky si říkám, že i humanismu s mírou...

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od alovka »

Je to mimo téma, ale abych reagoval, vyjímeènì. Pro Sendyxe: je naèase, ale nemám proto slušný nástroj. S uživateli bych odstranil i jejich pøíspìvky. Zatím mohu odstranit jen registrace, které nepøispìli žádným pøíspìvkem. I tak je jich nìkolik tisíc. A to bude, ale až v nové bastlírnì. No a jak píše Hill, tak to jsou asi pøíspìvky z jedné IP, kterou sdílí více uživatelù, asi.

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#15 Příspěvek od schrost »

Tak jsem zjistil, že se můj nick bere do pusy. V té době jsem byl pod UPCčkem, a ti doopravdy IP sdílejí. proto jsem již majitelem veřejné adresy u jiného providera, neb jsem měl neustále BAN na jiných portálech. :-(. Ale díky za ty další nicky, teď už asi vím, o koho se jedná (přeci v paneláku se trochu známe)...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“